Zielony piasek

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Zielony piasek

Postprzez bibu26 » Cz 09 kwi, 2015 21:37

Witajcie mam od niedawna problem piaskiem, mam małą wysepkę z piasku kwarcowego i od kiedy zacząłem nawozić zbiornik co2 jakie 2,5 tygodnia to piasek robi się zielony (każde ziarenko, niema włosków) ale tylko na wierzchu, akwarium ma rok i nawożę je preparatami i kulki gliniane, nigdy nie miałem z tym problemu. jak wyczyszczę go z wierzchu i wymieszam to za 2 dni jest już zielony. Powiedźcie co to jest za glon bo nie mogę znaleźć informacji. A co ciekawe nigdzie tego nie mam a mam podłoże czarne (bazalt).
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Zielony piasek

Postprzez Pethro » Cz 09 kwi, 2015 23:56

To ten sam glon co porasta szyby, może micro masz za dużo :-P (czasami jest to skolerowane ze światłem które szczególnie w nadmiarze może zbyt szybko uwalniać micro z wiązań chelatorów czyniąc je dostępnym dla glonów) . Spróbuj z mniejszą dawką micro, wprowadz naturalne chelatory jakimi są garbniki i kwasy humusowe ( np jakis preparat torfin itp) ogranicz też światło, szczególnie jesli występuje w jego widmie dużo pasma niebieskiego.
Ale paradoksalnie może to być też objawem braku CO2 jesli roślin masz dużo ;-)
Pethro
 


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron