Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Postprzez daman0629 » N 17 maja, 2015 11:15

Witam, postanowiłem założyć nowy temat dotyczący podłoża Shrimp Sand, gdyż w sieci krążą różne opinie na jego temat a przeważają te negatywne.
Pokaże swój zbiornik który ma już jakieś 8 miesięcy Podłoże Shrimp Sand granulacja powder. Grubość podłoża jak widać na zdjęciach 1cm, miejscami nawet mniej.Zbiornik ok 40l.
Podłoże zalane Ro plus Salty gh. Parametry na dzień dzisiejszy to:
ph 5,7
przewodność 340 us

W zbiorniku są zwykłe Red Crystale. Stado początkowe to ok 40 sztuk. Po 3 miesiącach wykluło się ok 200 młodych trochę z nich zostawiłem w zbiorniku. W okresie zimowych było zastój jakieś 2 miesiące żadnych jaj. Jakieś 6-7 tygodni temu krewetki poczuły wiosnę i tak na dzień dzisiejszy jest 40 samic z jajami w sumie wszystkie zajajczyły w ciągu jednego miesiąca, kilka z nich wypuściło już młode przy 200 sztukach przestałem liczyć. dodam jeszcze,ze nigdy nie zaobserwowałem u żadnej samicy żeby gubiła jajka.Przeżywalność młodych jest bardzo wysoka.

Temat założyłem po to żeby wypowiedzieli się inni użytkownicy tego podłoża ale tacy którzy go używali z jakim skutkiem i jakie krewetki na nim trzymali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Postprzez michal.l » N 17 maja, 2015 13:45

U nas w Polsce jest tendencja że lubimy przepłacać ..swojego wykończymy a skośnookiemu damy zarobić :mrgreen:
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Postprzez lwica79 » N 17 maja, 2015 15:44

kusząco wyglądają te CRki podane na "talerzyku" ;-) .
Shrimp Sand nie jest chyba taki zły, skoro kiedyś nawet mi się udało na nim dochować jakichś maluszków Crystali (i to na kranie + osmoza 1:1 , lub samym kranie- nie pamiętam) , ale zbiornik "wybuchł" zanim te małe zdążyły dorosnąć do rozmnażania.
Podłoże jednak jest wizualnie "słabe" - czerń mało czarna i pękające granulki w środku całkiem innego koloru- ale to samo ma Benibachi. Pod względem wizualnym jednak Ada obydwa bije na głowę.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Postprzez daman0629 » N 17 maja, 2015 16:08

No fakt kolor czarny nie jest czarny tylko ciemno brązowy ale jestem w stanie to przeboleć.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Podłoże Shrimp Sand jakie jest naprawde.

Postprzez mirkocis » Śr 20 maja, 2015 19:10

Ja miałem do niedawna z CR i z CB. Zero problemów, rozmnażanie w tempie, duża przeżywalność młodych. Parametry stabilne aż do 11 miesiąca, po którym zaczęła rosnąć przewodność ale to nie jest cecha tylko tego podłoża. Rozmnażać się przestały z miesiąc wcześniej. Reset tego baniaka zrobiłem na beni ale jak dotąd porody nie wróciły. Może za późno wpusciłem im nowe geny. Zobaczymy. W każdym razie shrimp sand wspominam dobrze.
Czy do niego wrócę? Chyba nie bo... Akadama jest sporo tańsza, niezłe mam na niej efekty i nie przeszkadza mi jej kupiasty kolor ;-)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron