Podłoże pod Tiger DB i BT0

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże pod Tiger DB i BT0

Postprzez JanaS » Pn 22 cze, 2015 01:50

Witam, mój dylemat wiąże się z wybraniem dobrych parametrów i podłoża pod Black Tiger BT0 i Deep Blue Tiger, jako ze różni hodowcy trzymają je na różnych parametrach i podłożach chciałbym się zapytać na jakich trzymacie Wy :) Odpowiedzi mam nadzieje rozwieją moje wątpliwości i będę wreszcie wiedzieć jak mam dobrać wszystko pod te krewetki.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
JanaS
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 29 sty, 2012 23:42
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Podłoże pod Tiger DB i BT0

Postprzez Mateusz.A » Pn 22 cze, 2015 19:27

Podobno na zachodzie Tigerki trzyma się tak samo jak taiwany lub crystale. Ja osobiście jedno stadko trzymam na jałowej adzie amazonii i drugie na benibachi normal. Na Adzie miałem przez pierwsze 3 miesiące ze 30 sztuk zostało 20. Potem nie odnotowałem już żadnego zgonu i doczekałem się pięknego stada. Około połtora miesiąca temu wpuściłem 30 sztuk na Benibachi żebu sprawdzić czy dadzą radę. Po dwóch tygodniach chyba z 10 samic zajajeczniło się. Niestety od miesiąca regularnie co kilka dni wyławiam zdechłego tigera (już około 10). Najciekawsze jest to, że już biegają pierwsze młode a coś takiego dzieje się :-/ . Zaznaczę jeszcze, że dzisiaj zauważyłem DBT bez nóżek ale pełen werwy :shock: .

Sory za długi opis ale chciałem przedstawić dokładne zachowanie krewetek na moich podłożach.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podłoże pod Tiger DB i BT0

Postprzez jasiud31 » Pn 22 cze, 2015 20:46

Wydaje mi się, że najlepiej było by, gdybyś kupując te krewetki dowiedział się na jakim podłożu, jakich parametrach trzymał je dotychczasowy właściciel i spróbował stworzyć im podobne warunki ;-)
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podłoże pod Tiger DB i BT0

Postprzez JanaS » Pn 22 cze, 2015 23:01

Wielkie dzięki za odpowiedz :) mam nadzieje ze ktoś jeszcze napisze tutaj a ja w trakcie póki temat istnieje będę pytać osób które sprzedają te tigerki na jakich parametrach i podłożu są trzymane :)
Avatar użytkownika
JanaS
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 29 sty, 2012 23:42
Lokalizacja: Świnoujście


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość