Volcanit

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Volcanit

Postprzez nevis » Cz 15 sty, 2009 15:03

Witam, oto moje kolejne pytanko, tym razem o podłoże. Mianowicie chodzi mi o podłoże Volcanit http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 03694.html Pytam bo jego cena jest dość wysoka i nie wiem czy w moim przypadku taki zakup będzie opłacalny. Otóż Volcanit chciałem wsypać do mojego akwarium jako jedyne podłoże. Wiem że mógłbym zastosować równie dobrze drobny żwirek bazaltowy, za który zapłaciłbym 10zł i też miałbym problem z podłożem z głowy. Nie posiadam CO2 ani nie stosuje żadnych nawozów. Moje roślinki to różnorakie rodzaje mchów, mini pelia i 2 malutkie kępki trawek. Jednak teraz chciałbym zmienić dekorację i całe korzenie poprzyozdabiać wyłącznie mini pelią, ewentualnie kilka kępek trawek oraz zastanawiałem się ostatnio nad czymś co mogło by stworzyć ładny dywanik np glosia czy maly heniek. Teraz właśnie moje pytanie. Czy jest sens kupowania Volcanitu skoro i tak nie mam zamiaru się bawić się w CO2 a tym samym nie wiem czy roślinki typu glosia czy heniek ładnie się rozrosną? Czy sam Volcanit może być jako jedyne podłoże w akwarium? Czy ma ktoś może jakieś zdjęcia akwariów, w których go zastosowano abym zobaczył jak się prezentuje? Najlepiej oczywiście widziane własne doświadczenia :) Od razu z góry mówię, że różnorakie podłoża ADA czy Aquasubstrate itp w moim przypadku odpadają, tak samo zabawa w CO2 bimbrownie etc też :)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Cz 15 sty, 2009 15:05 przez nevis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez batman-ka » Cz 15 sty, 2009 16:26

No nie wiem,mini pelia będzie rosła,ale glosia czy mały heniek,glosia np. nie rośnie mi na ASII+ nawet przy 4x18W w 100l heniek mały rośnie wolniutko,mini pelia też ,ja przerzucam się na CO2 bo dywanik bez nawozu niezbyt sobie radzi
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nevis » Cz 15 sty, 2009 17:45

tak też właśnie myślałem, obecnie mam ładny jaśniutki piasek który moje krewecie bardzo lubią, właściwie z początku zasugerowałem się tym, że w sklepie gdzie je nabyłem też miały taki piaseczek i nawet podobne korzenie więc nie chciałem im robić całkiem innej dekoracji ;-) no ale z czasem zauważyłem że dopiero gdy crystalka posiedzi na ciemnym korzeniu lub dywaniku z gałęzaki to pokazuje się jej piękno, do tego teraz gdy przez 2 odtatnie dni jedna z samic white pearl postanowiła się pozbyć balastu i światło dzienne ujrzały małe pchełki fajnie było gdyby nie zlewały sie tak z podłożem, no i oczywiście kolejnym negatywem dla białego piaseczku są te mocno widoczne kupki :lol: czyli teraz się jednak zdecyduje na ten bazalt.. czarny jak smoła, taki jak barszcz a z roślinkami sobie daruje, mam za to kilka fajnych płaskich łupków, kupię z pięć gałęzatek, porobię takie dywaniki i jakoś sobie urządzę to akwa :)

Po raz kolejny dzięki Batman-ko za pomoc, znów jesteś pierwsza ;-)
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez batman-ka » Cz 15 sty, 2009 21:01

Kupując bazalt zwróć uwagę na wielkość kamyków,ja kupiłam raz za duży i całe jedzenie dla krewet uciekało mi pomiędzy kamyki ;-) a małe krewetki czasem wpadały i nie umiały wyjść,więc warto wybrać jak najdrobniejszy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nevis » Pt 16 sty, 2009 14:01

A jeszcze mam takie pytanko czy Aqua Substrate to cos podobnego do Vulcanitu tylko wyglądające bardziej "kulkowato" ? Też odpowiada mi kolor i wygląd, a do tego zauważyłem w jednym z ostatnio odświeżanych tematów w galerii w krewetkarium Kumaka takie coś na podłożu i widzę, że i trawka rośnię i heniek :) I jak wygląda sprawa z takim podłożem, nie płuczemy tego wcześniej? Czy woda nie staje się mętna oraz jakieś może spostrzeżenia na temat Aqua Substrate. W sumie cena podobna do Vulcanitu a niby bardziej popularne. Ile jeszcze się porozglądać do działach czy może ktoś nie wypowiadał się już na ten temat :roll:
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Adekm89 » Pt 16 sty, 2009 16:06

Hej:)
Na worku jest napisane, że woda w akwarium może ulec zmętnieniu, po kilku godzinach filtracji ono znika, Aqua Substrate II+ to dobre i tanie w miarę podłoże, zblizone do popularnej drogiej ADY...
Nie płuczemy, dajemy do awka, zalewamy delikatnie wodą, można kilkoma wężykami cienkimi, ja tak robiłem:)

Z nowym rokiem zdrożało to podłoże aż o 10zł... Jeżeli jest gdzieś jeszcze możliwość dostania go w cenie poniżej 50 zł to bierz... Tylko nie bierz jasnego... Bo ma (sorry za wyrażenie) sraczkowaty kolor :P Inaczej tego nie określę... Kremowo-pomarańczowo-brązowawy...


Kształt AS'a to małe okrągło jajkowate nieregularne grudki:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nevis » Pt 16 sty, 2009 16:59

Właśnie przewałkowałem temat poświęcony temu produktowi i z tego co wiem produkt porównywalny do ADA Amazonia, oczywiście tańszy, z tego co słyszałem z tendencją do tworzenia glonów, szczerze mówiąc lubie mieć czyściutko i schludnie w akwarium, do tego niektórzy twierdzą że 'kulki' owe się rozpadają, do tego kilka postów Batmanki również udało mi się znaleść na tym forum i zrozumiałem z nich że łatwo je naruszyć/rozproszyć i wtedy robi się jednym słowem "syf". Kurcze wciąż nie mogę się zdecydować na konkretne podłoże. Chyba skończy się na tym, że sypne bazalt albo zostawię mój piaseczek :roll:
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Adekm89 » Pt 16 sty, 2009 20:33

Glony... Zrobią sie z podłożem, bez podłoża... Zadbasz o parametry to nie będzie glona...
Rozpada sie po mocnym grzebaniu w nim, ale właściwości nie traci szybko...
Więc pod tym względem jest ok...
I powiem jeszcze tak... UCZ SIE NA WŁASNYM DOŚWIADCZENIU... Innych opinie traktuj jako podpowiedzi...
Nie spróbujesz-nie dowiesz sie co i jak...
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Pt 16 sty, 2009 22:27

ASII+ nie jest złe,gdyby nie glon który wychodzi od razu, bo kulki jak to kulki,jak ściśniesz to się rozpadną,ADA też się rozsypie,ale wg mnie żeby to miało sens,to trzeba by dać podłoże i odpowiednie światło,do tego CO2 i nawóz i może by nie było glona,kwestia doświadczenia w panowaniu nad akwarium,ja niestety nie jestem specjalistką od nawożenia ani od CO2,więc łatwo nie jest,ale w nowym baniaku glona nitkowatego nie ma,za to rośliny zdychają,bo poprzedni właściciej pędził je na CO2 więc mają niedobory na dzień dobry.Nie pomaga 4x18W ,elatine t. po prostu zgniła :P
Ostatnio edytowano Pt 16 sty, 2009 22:28 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nevis » Pt 16 sty, 2009 22:58

ok dzięki moi drodzy krewetkomaniacy za rady ;-) już postanowiłem, że stworze dywan z gałęzatki a aranżacja będzie z korzeni obrośniętych mini pelią i kępkami mchu :) więc na dno czarny drobny bazalt :)
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez WMA19 » So 24 sty, 2009 06:49

Trochę za późno przeczytałem ten temat ,pewnie już kupiłeś bazalt no chyba że jeszcze nie to jest bardzo fajny czarny żwir i wygląda ja vulcanit to adres :
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/dekora ... rium/30800
a tak wygladał w moim akwarium
Obrazek
Ostatnio edytowano So 24 sty, 2009 06:51 przez WMA19, łącznie edytowano 1 raz
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Postprzez batman-ka » So 24 sty, 2009 10:28

Błyszczący żwir :-D jestem ciekawa z czego jest,kiedyś kupiłam żwir,który się mienił ,magnez też się do niego przyklejał :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andrzejC » So 24 sty, 2009 11:59

Batman-ka ja myślę że to żwirek o którym pisałem u konkurencji używam go u siebie i jest bardzo fajny.
http://www.akwaria.pl/forum/viewtopic.php?t=3390
Mchy i krewetki
GG 6316639, era 662116743, Skype endriu2206
andrzejC
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 13 lis, 2007 20:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez batman-ka » So 24 sty, 2009 12:29

To co to jest bazalt polerowany?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez WMA19 » So 24 sty, 2009 13:44

Bazalt polerowany to chyba bazalt bez ostrych krawędzi no i chyba błyszczący a nie matowy bo wypolerowany :lol:a ten żwir o którym pisałem nie przykleja sie do magnesu ,żwir który miałem w swoim krewetkarium 160l ten czerwony mógłby sie przyklejac do magnesu jest bardzo cięzki i dowiedziałem sie że z niego robi sie papier ścierny :lol:
Ostatnio edytowano So 24 sty, 2009 13:48 przez WMA19, łącznie edytowano 1 raz
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość