Ziemia ogrodowa i co dalej?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Ziemia ogrodowa i co dalej?

Postprzez musialik » Pt 07 sie, 2015 18:15

Mam pytanie zwiazane z ziemia ogrodowa, mam ograniczone pieniazki na wydatki akwarystyczne wiec niebmoge dokupic wiecej zwirku, i tu rodzi sie moje pytanie czy moge dac ziemie ogrodowa, na to polozyc warstwe piasku kwarcowego i dopiero zasypac to moim zwirkiem? Dodam ze moj zwirek to piasek bazaltowy
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: Ziemia ogrodowa i co dalej?

Postprzez matu » Pt 07 sie, 2015 18:34

Robisz krewetkarium czy roślinniak?
Jak roślinniak to po prostu, 1-2cm ziemi i zasyp to około 3-5 cm żwirku, bazaltu. Czymkolwiek ....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ziemia ogrodowa i co dalej?

Postprzez musialik » Pt 07 sie, 2015 18:38

Roslinniak z krewetkami. Mam ok. 2cm piasku bazaltowego i wydaje mi sie ze to malo. Jak bym do tego dolozyl z 1-2cm piasku kwarcowego a na to bazalt dla ladnego efektu od gory
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: Ziemia ogrodowa i co dalej?

Postprzez matu » Pt 07 sie, 2015 22:20

Możesz zrobić, obojętnie w jakiej kolejności.
Miałem ziemie pod bazaltem, czasami nawet 2cm max i wszystko szło super tylko bazalt bazaltowi nie równy .... :-(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ziemia ogrodowa i co dalej?

Postprzez Padre » Śr 12 sie, 2015 17:22

Możesz to zasypać czymkolwiek byle frakcja użytego materiału i grubość warstw była odpowiednia. To czym zasypujesz nie może być tak drobne jak piasek i tak grube jak standardowy żwir bazaltowy. I też ważnym pomijanym elementem jest twardość, albo substrat glebowy musi mieć sporo wapnia i odczyn przynajmniej obojętny albo woda musi być twarda i przynajmniej obojętna. O roslinach z korzeniami też wspomnę bo to nie dla wszystkich oczywiste, więc - mchy i inne epifity w tym paprocie nie są dobrym materiałem do obsadzenia takiego podłoża.
Padre
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 01:39


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości