Ada Amazonia New

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Ada Amazonia New

Postprzez lee76 » Śr 23 wrz, 2015 21:17

Witam,
Mam wątpliwości co do zakupionej ostatnio Ady Amazonii New i stąd moje pytania. Otóż wygląda ona inaczej od tej którą zakupiłem rok temu. Ta starsza jest smoliście czarna, natomiast ta którą zakupiłem niedawno ma kolor szary (po zalaniu). Różnicę widać bardzo dobrze bo garść ze starego akwa wsypałem na wierzch nowego. Druga dziwna rzecz to słabe klarowanie wody. Dwa dni po zalaniu baniaka woda nie jest jeszcze na 100% klarowna. Mam związku z tym pytanie do osób które mają Adę w baniakach, czy też ten jej kolor jest bardziej szary niż czarny? Dodam, że nie dostałem jej w oryginalnym opakowaniu co też nie jest w porządku bo w opisie produktu w sklepie o tym nie informują. Także tym bardziej mam wątpliwość czy to aby Ada?
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ada Amazonia New

Postprzez Mateusz.A » Śr 23 wrz, 2015 23:15

Też zaobserwowałem ten problem to jest mniej intensywny kolor i bardzo słabe klarowanie wody. Po tygodniu zacząłem kurację z watą filtracyjną z głowicą i profilaktycznie wlałem Clarity. Po 3-4 dniach woda kryształ, ale niestety od razu zaatakowały glony nitkowate :/
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ada Amazonia New

Postprzez ShrimpStar » Cz 24 wrz, 2015 07:38

U mnie dokładnie to samo, miałem dwa worki i połowę pierwszego wykorzystałem wcześniej, był ciemny jak zawsze. Teraz zalewałem 3 nowe baniaki i do każdego dałem trochę z pierwszego worka i resztę z drugiego i kolor jest faktycznie jaśniejszy. Co do klarowania wody to jest już blisko miesiąc po zalaniu i woda nadal mleko.
ShrimpStar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz 29 gru, 2011 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Ada Amazonia New

Postprzez lee76 » Cz 24 wrz, 2015 11:15

Dzięki Panowie,
A już myślałem, że kota w worku kupiłem. Wychodzi na to, że Ada jak kameleon. Mam nadzieję, że parametry będzie trzymać jak wcześniej chociaż po tym mlecznym zabarwieniu wody to już pewien nie jestem. Swoją drogą wcześniej kupiłem parę kilo (też bez oryginalnego opakowania) i okazało się, że duża część granulek kompletnie rozpadnięta. Na szczęście sprzedawca uznał reklamację.
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ada Amazonia New

Postprzez ShrimpStar » Cz 24 wrz, 2015 12:29

Co do parametrów to ja raczej nie jestem optymistycznie nastawiony, bo ta ciemna zbijała mi PH do 6, a jasna przy mlecznej wodzie ma PH 6,5. Zobaczymy co będzie dalej, na razie tylko podmieniam wodę i czekam, powoli zwiększa się klarowność, więc może bedzie OK.

EDIT
Z ciekwości zrobiłem przed chwilą testy PH i o dziwo wyszło mi około 5, a tydzień temu było 6,5, więc elegancko zbija....
ShrimpStar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz 29 gru, 2011 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Ada Amazonia New

Postprzez lee76 » Cz 24 wrz, 2015 14:44

Możesz powiedzieć po jakim czasie wpuszczasz krewetki od zalania baniaka na Adzie? Robisz w czasie dojrzewania podmianki? U mnie już 3 dzień od zalania. W akwa już tylko lekka mgła. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że starsza wersja wizualnie ładniejsza. Chyba dodam więcej starego podłoża na wierzch.
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ada Amazonia New

Postprzez Mateusz.A » Cz 24 wrz, 2015 14:55

Jeśli to jest świeże akwa to wpuszczam po miesiącu robiąc pierwszą podmianę po 2 tygodniach i potem już normalnie co tydzień.
Na starych gąbkach/filtrach wpuszczam po 2 tygodniach.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ada Amazonia New

Postprzez ShrimpStar » Cz 24 wrz, 2015 17:29

Ja przez pierwsze 2 tygodnie podmieniam około 20% wody co 2 dni, leję czyste RO. W trzecim tygodniu też 20% ale co 3-4 dni i zaczynam dodawać salty shrimp. Potem podmiany uzależniam od stężenia NO2 i NO3 i dopiero jak ich wartości są akceptowalne to wpuszczam krewetki i podmieniam już normalnie 10% tygodniowo.
U mnie miesiąc po zalaniu NO2 nadal jest wysokie 0,4mg/l, NO3 nie mierzę, sprawdzę dopiero jak zniknie NO2.
ShrimpStar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz 29 gru, 2011 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Ada Amazonia New

Postprzez lee76 » Pt 25 wrz, 2015 12:41

Dzięki Panowie za info. U mnie już woda niemal kryształ. Obsadziłem mchami i czekam na pierwsze gloniska.
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron