Tropica Aquarium Soil

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Tropica Aquarium Soil

Postprzez Izistar » N 04 paź, 2015 11:00

Hey, jestem tu nowy i witam serdecznie wszystkich :)
Od jakiegoś czasu ( jakieś 1.5roku) mam mały regał z 4 akwariami 54l przedzielonymi w połowie a w nich różne krewetki typu Neocardina. Ostatnio coraz częściej nachodzi mnie chęć założenia zbiornika z Cardinami ale mam mały dylemat odnośnie podłoża, mieszkam w danii i w tutejszych sklepach akwarystycznych jedynym podłożem które znalazłem jest Tropica Aquarium Soil. Na początku myślałem żeby ściągnąć z polski podłoże o których często czytam na forum ( ada/beni) ale Tropica u mnie na miejscu kosztuje coś koło 70zł za 9l, a sprowadzenie takiej samej ilości podłoża z polski około 300zł co nie jest mała kwotą jeżeli dołożyć by to tego jeszcze inne rzeczy typu bakterie, minerały itp.

Więc mam pytanko miał ktoś bądź spotkał sie ktoś z podłożem od tropici? I czy było by one odpowiednie pod cardiny?

Pozdrawiam Lukas
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark

Re: Tropica Aquarium Soil

Postprzez kaboom » Pn 05 paź, 2015 14:00

Moim zdaniem jest duża szansa że to podłoże się sprawdzi, jedynie co musisz zrobić to zmierzyć parametry jakie będzie utrzymywał ten soil po zalaniu, jak nie masz u kogoś znajomego to zapytaj w jakimś ogarniętym sklepie, niech Ci zmierzą, pH, Gh, kH i ewentualnie przewodność ale z tym pewnie będzie trudniej. Moim zdaniem wszystkie soile sa dobre pod Caridiny, jak się leje na nie RO+ minerały to każdy się sprawdzi, jedyna niewiadoma to czas działania ale Tropici bym nie posądzał o wypuszczenie tandety a'la AquaArt. Bardzo fajna cena, w Polsce prawie 2x wyższa :-) Nawet bym spróbował z wersją powder bo w mniejszym baniaku będzie się lepiej prezentować. Średnie światło i całkiem fajne roślinne z krewetkami może wyjść. Na Amazoni CR hulają az miło, śmiem twierdzić ze lepiej niż na Beni. Jak się zdecydujesz to pochwal się baniakiem i ewentualnymi wynikami.
Tu masz namiar na dystrybucję ADY w Dani, może z nimi się dogadasz jak nie chcesz Tropici.

http://www.planteimporten.dk/
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Tropica Aquarium Soil

Postprzez Izistar » Pn 05 paź, 2015 14:51

Hey, dzięki za odpowiedź i za stronkę, poczytałem trochę na zagranicznych stronach o tym podłożu i co prawda nie ma zbyt wiele informacji o krewetkariach z nim ale opinie wydają się być pozytywne wiec pewne zdecyduje się na nie chociażby ze względu na cenne właśnie. Posiadam Filtr RO i miernik TDS, więc zostało jeszcze tylko wybrać jakieś minerały/bakterie i przede wszystkim uświadomić żonę że w domu pojawi się kolejny regał na akwaria^^.
Jeszcze takie pytanko żeby nie zakładać nowego tematu wiecie może jak wygląda sprowadzanie krewetek z innego kraju , bądź może kogoś kto robił już coś takiego, wolałbym kupić krewetki od osoby która wie jak się nimi zajmować niż tutaj ze sklepów nawet jak by to miało być droższe w co wątpię, 4 crystale gradacji B kosztują tutaj od 100zł w górę, a hybrydy widziałem nawet po 40zł za sztukę na serwisach podobnych do allegro(w sklepie ani razu mi sie nie zdarzyło nic innego jak rcs i ewentualnie crs)

Pozdrawiam Lukas
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark

Re: Tropica Aquarium Soil

Postprzez kaboom » Wt 06 paź, 2015 16:30

Ja bym poszukał w Niemczech, mają oni duży rynek i ceny przystępne, jest trochę importu ale to jak wszędzie. Najważniejsze że jest u nich opcja wysyłki zwierząt kurierem a ponieważ nie jesteś daleko to w ciągu 2 -3 dni powinno być u ciebie. Z Polski nie wiem jak funkcjonuje wysyłka zwierząt ale oficjalnie żadna firma kurierska tego nie oferuje.
Przejrzyj sklepy:
rendo-shrimp.de - ładne zdjęcia ale jak to ma się do rzeczywistości to nie wiem,
shrimp-visions.de - dużo importu ale wybór też jest spory,
garnelen-tom.de - sporo hoduje sam, ceny wyższe ale pochodzenie pewniejsze,
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Tropica Aquarium Soil

Postprzez Izistar » Śr 07 paź, 2015 11:33

Dzięki jeszcze raz za strony, dziś kupiłem podłoże, minerały w drodze, muszę jeszcze znaleźć jakieś akwarium w piwnicy i za parę dni postawię zbiornik żeby dojrzewał, krewetek nie planuje kupować wcześniej jak miesiąc po starcie akwa więc poszukam jeszcze jakiś źródeł, choć myślę ze zakupię hybrydy ze strony shrimp-visions.de ale to się jeszcze okaże, wcześniej planuje kupić u nich na próbę Blue Carbon Rili aby odświeżyć krew u moich krewetek..:)
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości