Restart akwarium, a ziemia.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez Ravien » So 24 paź, 2015 14:58

Cześć, może trochę głupie pytanie, ale planuję restart akwarium (ziemia + drobniutki żwirek (2-3mm) i mam pytanie co do zabrania się za to, bo żwirek chciałem jeszcze raz do akwarium wrzucić i nie wiem, czy spuścić wodę i wybierać żwirek osobno, czy zbierać wszystko razem, a ziemię potem jakoś oddzielić. Nie zrobi się jedna wielka papka?
Avatar użytkownika
Ravien
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr 03 cze, 2015 22:38

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez Inc0gnit0 » So 24 paź, 2015 15:21

Nie mieszaj tego bardziej wydobadz ile sie da zwirku bez ziemi . Nastepnym razem na ziemie połozyc trzeba albo siatke albo moskitiere ( takaczrna siatka za 10pln na rzepy) to ci sie nic nie wymiesza ani przy restarcie ani przy przesadzaniu roslin
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez Ravien » So 24 paź, 2015 16:01

W takim razie jeszcze jedno pytanie. Dwa miesiące temu założyłem akwarium 40l na ziemi. Z początku wszystko pięknie rosło, lecz po 3 tygodniach liście roślin zaczęły się dziurawić, od środka. Najbardziej w Echinodorus amazonicus, hygrophila polysperma i wąkrotka. Stwierdziłem, że może wina ziemi, bo jest z "nawilżaczem" i "nawozami". Stąd moje pytanie. Z drugiej strony ludzie na takiej ziemi hodują i jest ok. Czytałem też, że w akwarium z ziemią na początku nie robimy podmian. Teraz, gdy zacząłem się tym problemem interesować wyczytałem, że "częste podmiany, żeby wyeliminować nadmiary pierwiastków" i już sam nie wiem. Może zamiast resetu podmienić mocniej wodę, a potem 2x w tyg po 10% i się ustabilizuje, co ty na to?

Zdjęcia tych dziur (tu same początki, teraz z takiego liścia prawie nic nie zostało) i ziemi.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ravien
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr 03 cze, 2015 22:38

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez tomek.b » So 24 paź, 2015 16:41

Dziurawe liście to niedobór potasu.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez matu » So 24 paź, 2015 21:25

A błąd, na starcie się robi częstsze podmiany a potem 30% co tydzień, robisz jakieś?
Zaopatrz się w nawóz makro i dawaj 1/3 dawek, potas też ale w sumie w makro już siedzi trochę.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez Ravien » So 24 paź, 2015 21:32

No właśnie do dziś nie robiłem, bo przy zakładaniu wyczytałem, że nie powinienem przez pierwsze 2-3 miesiące. Teraz zrobiłem pierwszą ok. 50% i później 20%/tyg zamierzam robić.

Z makro mam aqua artu gainera RED.
Avatar użytkownika
Ravien
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr 03 cze, 2015 22:38

Re: Restart akwarium, a ziemia.

Postprzez matu » So 24 paź, 2015 22:05

To podaj.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości