Zdychające krewetki na Benibachi

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » N 07 lut, 2016 20:31

Chyba będę musiał dać sobie spokój z krewetkami dzisiaj znowu padły mi 2szt chociaż parametry wody są ok. Spróbuję jeszcze dawać wodę do podmian z innego źródła ale nie wiem czy to ma sens.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez shrimp » N 07 lut, 2016 22:25

nie poddawaj się, nie skreślaj wszystkiego od razu. Większość z nas ma sukcesy hodowlane, ale większość miała i porażki. Monitoruj na bieżąco parametry, może dodałeś coś co ścięło z nóg krewety? Może coś do wody oddaje. Kombinuj...
Avatar użytkownika
shrimp
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 28 sty, 2015 15:11
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez pierwek » Pn 08 lut, 2016 21:47

Wg mnie to nie był problem podłoża. Teraz obstawiam, że robaki nie przestawiły się na nowe warunki. Baniak nie zdążył dojrzeć. Zauważyłem u siebie, że jak zbiornik ma mniej niż 3 tygodnie i wpuszczałem obsadę to miałem zgony chociaż wodę dolewałem z działającego krewetkarium i podawałem bakterie + w baniaku wcześniej pływały jakieś rybki i ślimaki żeby zapewnić dostęp guano dla bakterii.
Mierzyłeś wcześniej NO3? Jak krewetki jedzą? Jak im parametry wody nie pasują to nie bardzo chcą jeść pomimo podawania przysmaków. Tzn nie lecą do żarcia po podaniu. ( choć jak jest dużo glonu w baniaku to ten test się nie bardzo sprawdza...)
Aha: a co wkładasz do akwarium poza roślinkami...mam na myśli korzeń, liście (jakie - skąd) szyszki, kamienie??? może coś oddaje do wody jakieś toksyny?
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » Wt 09 lut, 2016 12:04

pierwek napisał(a):Wg mnie to nie był problem podłoża. Teraz obstawiam, że robaki nie przestawiły się na nowe warunki. Baniak nie zdążył dojrzeć. Zauważyłem u siebie, że jak zbiornik ma mniej niż 3 tygodnie i wpuszczałem obsadę to miałem zgony chociaż wodę dolewałem z działającego krewetkarium i podawałem bakterie + w baniaku wcześniej pływały jakieś rybki i ślimaki żeby zapewnić dostęp guano dla bakterii.
Mierzyłeś wcześniej NO3? Jak krewetki jedzą? Jak im parametry wody nie pasują to nie bardzo chcą jeść pomimo podawania przysmaków. Tzn nie lecą do żarcia po podaniu. ( choć jak jest dużo glonu w baniaku to ten test się nie bardzo sprawdza...)
Aha: a co wkładasz do akwarium poza roślinkami...mam na myśli korzeń, liście (jakie - skąd) szyszki, kamienie??? może coś oddaje do wody jakieś toksyny?


Baniak przed wpuszczeniem dojrzewał około 2tygodnie krewetki jedzą normalnie.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez macieks » Śr 10 lut, 2016 13:57

a jak z wodą, jest clarowna czy nie? Ostatnio miałem ten sam problem, padło mi jakieś 50szt. mam w baniakach u-jet3 i gąbkę przykryłem liściem ketapangu, nastąpiła przyducha i zgon.
macieks
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 582
Dołączył(a): So 07 lip, 2012 15:14
Lokalizacja: w-wa/ursynów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » Śr 10 lut, 2016 21:18

macieks napisał(a):a jak z wodą, jest clarowna czy nie? Ostatnio miałem ten sam problem, padło mi jakieś 50szt. mam w baniakach u-jet3 i gąbkę przykryłem liściem ketapangu, nastąpiła przyducha i zgon.


Wodę mam klarowną. Dzisiaj wyłowiłem następną sztukę myślę że to coś może w mojej wodzie jest nie tak teraz jedyna szansa mi pozostała dawać wodę z innego źródła.
Aktualizacja z dzisiaj tj.12.02 2szt wyłowione trzecia na wykończeniu.W tym tempie to już niedługo będzie koniec hodowli.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez matdachu » Pn 15 lut, 2016 17:37

z moją wodą ro jest tak samo. parametry spoko a crystale padają. Woda ze studni nie badana wieki. Odkąd daję wodę demineralizowaną z kauflanda wszystko w najlepszym porządku. Może ta wypowiedź ci pomoże.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez pierwek » Pn 15 lut, 2016 18:26

do @jaro222: Może weź wodę z akwa oraz po filtrze RO i podejdź do zoologa niech Ci zbadają ją na wszystko. Ty tam w Głogowie masz fajny sklep (chyba na Nadodrzańskiej - czy jakoś tak). Nie wiem czy dobrze pamiętam ale zdaje się że mieli tam też akwaria z morszczyną ale mogę się mylić bo byłem tam tylko raz. Powinni mieś sprzęt do pełnego badania na zawartość różnych związków.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » Pn 15 lut, 2016 20:07

pierwek napisał(a):do @jaro222: Może weź wodę z akwa oraz po filtrze RO i podejdź do zoologa niech Ci zbadają ją na wszystko. Ty tam w Głogowie masz fajny sklep (chyba na Nadodrzańskiej - czy jakoś tak). Nie wiem czy dobrze pamiętam ale zdaje się że mieli tam też akwaria z morszczyną ale mogę się mylić bo byłem tam tylko raz. Powinni mieś sprzęt do pełnego badania na zawartość różnych związków.


Już tam byłem i od jutra będę brał przygotowywaną przez właściciela sklepu zobaczymy czy to coś da z mojej hodowli było około 50szt zostało 8szt.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez pierwek » Pn 15 lut, 2016 20:23

To jest jakiś sposób ale myślę, że na dłuższą metę powinieneś jednak znaleźć przyczynę - dlatego wodę i tak warto by było zbadać. Zapamiętaj, że krewetki najbardziej czego nie lubią to zmian. Im mniej im grzebiesz w zbiorniku, mniej poprawiasz tym one lepiej się czują. Takie jest moje zdanie poparte osobistymi obserwacjami. Nieraz faktycznie zmiana jest konieczna ale myślę że w 90% przypadków lepiej nie "poprawiać".
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » Pn 15 lut, 2016 21:03

pierwek napisał(a):To jest jakiś sposób ale myślę, że na dłuższą metę powinieneś jednak znaleźć przyczynę - dlatego wodę i tak warto by było zbadać. Zapamiętaj, że krewetki najbardziej czego nie lubią to zmian. Im mniej im grzebiesz w zbiorniku, mniej poprawiasz tym one lepiej się czują. Takie jest moje zdanie poparte osobistymi obserwacjami. Nieraz faktycznie zmiana jest konieczna ale myślę że w 90% przypadków lepiej nie "poprawiać".


Wiem o tym krewetki mam już trochę i już można powiedzieć, że wszystko sprawdziłem. Dlatego sam nie wiem co jest nie tak. Wodę mamy z gminnej oczyszczalni i może tutaj jest problem. Myślałem jeszcze, żeby wodę RO dać do przebadania do sanepidu tylko czego szukać??
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez pierwek » Pn 15 lut, 2016 21:11

Sanepid bada pod innym kątem. Np czy nie ma bakterii coli itp. To co jest w normie dla człowieka krewetki ubije a oni badają pod kątem człowieka. Poza tym takie badanie kosztuje ze 4 stówki. Lepiej zbadać w zoologu.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez jaro222 » Pn 15 lut, 2016 21:19

pierwek napisał(a):Sanepid bada pod innym kątem. Np czy nie ma bakterii coli itp. To co jest w normie dla człowieka krewetki ubije a oni badają pod kątem człowieka. Poza tym takie badanie kosztuje ze 4 stówki. Lepiej zbadać w zoologu.


To powiedz mi czego szukać ? Bo jeśli chodzi o te podstawowe jak no2,no3 po4,ph,gh,kh badam u siebie, ktoś mi kiedyś mówił, że może być chloramina w wodzie tylko nie mogę na to testu znaleść.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez pierwek » Pn 15 lut, 2016 21:34

Chloramina faktycznie jest szkodliwa ale to może Ci powiedzieć dostawca wody czy używają. Poza tym związki miedzi są bardzo szkodliwe. Może masz rury miedziane ale to musiałby być naprawdę długi odcinek... Kiedyś mieszkałem w domu poniemieckim gdzie część rur było jeszcze ołowianych. Tak, ołowianych. Czy to zaszkodziłoby krewetkom ? Nie wiem ... ludzie żyli choć kilka osób zmarło na raka (może nie było związku z tymi rurami). W zoologu jak mają jakiś wypasiony zestaw do badania wody to mogą zbadać też zawartość takich dziwnych pierwiastków jak Cu. Choć na ołów nie widziałem chyba.
Nie masz jakiegoś "mega sprytnego" kolanka giętkiego przy jakiejś rurce w akwarium? czytałem gdzieś że były takie ołowiane. Paletki podobno padały jak muchy.
Albo jakiejś roślinki obciążonej paskiem ołowianym (takim wędkarskim)przy korzeniach żeby nie wypływała. Widziałem coś takiego w dzieciństwie w zoologu. Ale o to Cię raczej nie podejrzewam...
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zdychające krewetki na Benibachi

Postprzez ramzes99 » Pn 15 lut, 2016 21:54

Co do miedzianych rur to się nie zgodzę. U mnie w domu cała instalacja jest zrobiona w miedzi i krewecie żyją.
Ja bym zaczął od gąbki na filtrze- większa i do wody jedynie ss. Taka "zupa" też nie jest dobra.
TDS ustawił bym na 150 lub jeśli mierzysz w iu to 300.
Mi się wydaje że za dużo do tego roztworu zostało napompowane chemii.
ramzes99
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2016 21:23
Lokalizacja: Kozienice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości