Podłoże . PROBLEM

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Cz 03 lis, 2016 18:32

Ale podmieniać wodę z filtra RO wodę czy nie. Czy mieszać ją?
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez =Fresz= » Cz 03 lis, 2016 18:50

Zrobiłeś dobrze że zauważyłeś że masz instalację miedzianą i pomyślałeś o RO ale zapomniałeś o mineralizacji.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 03 lis, 2016 18:50

Woda z filtra RO jest extremalnie jałowa pozbawiona wszelkich substancji niemal całkowicie i w takim stanie jest wręcz szkodliwa nawet dla ludzi a co dopiero dla krewetek ,Do podmian stosuje się wodę z filtra RO ale dodaje do niej minerały żeby uzyskać odpowiednie dla konkretnych krewetek parametry uzyskuje sie to za pomocą mineralizatora/soli( dla wszystkich neocardin salty GH/KH+ dla caridin salty gh+ a dla sulawesi salty sulawesi ph 7,5 lub salty ph 8,5)wode RO do akwarium wlewamy w postaci czystej tylko jako uyzupełnienie odparowaniej wody
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Cz 03 lis, 2016 19:02

Wybaczcie ze tak dociekam ale nie orientuje sie. Stad moje banalne pytania i moze dziwne. Czyli robie restart zbiornika z wody przefiltrowanej przez RO i dodaję do niej minerały w postaci salty GH/KH+. Dopiero wodę która odparuje uzupełniam wodą z filtra RO (juz bez dodatku salty GH/KH+). Dobrze rozumiem?

I druga rzecz.
Restart może być niezupełny? Czyli, że np. spuszczę 2/3 wody, albo 3/4 i uzupełnię dopiero mieszanką RO i salty GH/KH+. Nie muszę od nowa wyparzać korzenia, gąbki filtra, podłoża itp?
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 03 lis, 2016 19:23

ad1. dobrze rozumiesz
ad2. restart z definicji oznacza rozpoczęcie wszystkiego od nowa zazwyczaj wiąże sie to z wymiana podłoża lub wypłukaniu go i wymiana 100% wody na nowa/inną to co nazywasz "częściowym restartem" to nic innego jak duża podmiana wody.

jesli nie było choroby nic nie musisz wypażać wystarczy wypłukac podłoze w wodzie RO i zalac wszystko od nowa woda taka jak ma być
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Cz 03 lis, 2016 19:26

OK. Czyli zalecacie całkowity restart. Czyli całkowita wymiana wszystkiego. OK tak zrobię. Odezwę się za jakiś czas i dam znać jakie efekty. Dzięki za pomoc. Bardzo dziękuję
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Lukkey » Pt 04 lis, 2016 07:48

Krzycholec napisał(a):Witajcie. Jak myślicie, posiadam krewetki yeloow neon. Czy nadaje się do tych krewetek takie podłoże z tej aukcji?

http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcow ... 66993.html" target="_blank

Jak myślicie? Będę wdzięczny za odpowiedz


Miałem to podłoże i ku mojemu zdziwieniu po kilku miesiącach zaczęło tracić kolor w szczególności tam gdzie był szybszy przepływ wody koło kaskady, niektóre ziarna zmieniły kolor na różowy a reszta na biały lub szary.
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Pt 04 lis, 2016 21:53

Póki co mam go około 6 miesięcy i nie traci koloru (na razie)
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Wt 08 lis, 2016 18:53

Zrobiłem restart całego zbiorniczka. Dałem tylko wodę z RO, oraz dodałem 2,5 płaskiej łyżeczki salty GH/KH+. Teraz mam parametry wody:
KH-5
GH-12
PH-7,5-7,6

Czy te parametry są wystarczające aby przerzucić do niego krewetki?

Acha. Zastanawiam się czy nie wywalić ze zbiornika korzenia. Może on tak podnosi PH wody? Poradźcie!
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 08 lis, 2016 21:24

Parametry oki ale zbiornik dojrzały to chyba nie jest jesli masz opcje pozwolic mu 2-3tyg sobie popracowac bez krewetek to tak zrób jesli jestes pod ściana to zrób co musisz
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez Krzycholec » Wt 08 lis, 2016 21:39

Musiałem je wpuścić do zbiornika. Dzięki za dotychczasową pomoc, ale teraz mam jeszcze jedne pytanie. Jeśli zbiornik ma 25 litrów to odparowaną wodę będę uzupełniał pewnie co tydzień ilością powiedzmy 0.5 litra. Czy uzupełniać ubytek odparowanej wody tylko wodą z RO? Czy do tej wody dodawać salty GH/KH+
Avatar użytkownika
Krzycholec
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 06 mar, 2016 11:21

Re: Podłoże . PROBLEM

Postprzez zuczek222 » Wt 08 lis, 2016 21:47

Czyste RO
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości