Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez seznam » Wt 14 cze, 2016 18:51

Cześć,

Zamierzam wymienić podłoże w swoim akwarium w związku z przeprowadzką i tutaj chciałbym prosić o poradę,

Potrzebuję podłoża i substratu które nie zniszczy się na kranówce bo taką wodą będę zasilał akwarium dodatkowo stosując standardowe nawozy w płynie do słupa wody,

Akwarium 40L obsada to Sakury, Amano oraz kilka kirysków neonków oraz kosiarek

Obecnie na ShrimSoil mchy oraz parvula rosną jak szalone Monte Carlo w ogóle nie chce

Dla następujących roślin:
-wszelkie standardowe mchy(Taiwan ect.)
-Parvula
-Monte Carlo
- w przyszłości jakieś Microsorum

Podsumowując szukam wydajnego bezobsługowego podłoża dla roślin w małym akwarium nie szkodzącego krewetką i które nie zniszczy się od kranówki,

Ziemia ogrodowa nie wchodzi w grę, tylko granulat z paczki

Dziękuję za wszelkie porady i pomoc, będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam
seznam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr 09 mar, 2016 21:05

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 14 cze, 2016 19:03

Polece co sam lata miałem u redek - lawa wulkaniczna , rosły mi na niej zarówno mały henio, eleocharis parwula , gwiazda wodna , jesli ma byc substrat to o substratach niech sie wypowiedza ci którzy je testowali
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez Frankie » Śr 15 cze, 2016 20:39

Dla parvula i monte carbo będziesz musiał nawozić mikro i makro. Z substratów dobry i tani jest JBl aquabis.
Avatar użytkownika
Frankie
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 12 kwi, 2015 21:01

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez seznam » Cz 16 cze, 2016 18:18

Dzięki za porady, ten JBL wygląda ciekawie, a jak będzie się zachowywać ADA Amazonia bądź jakiś Benibachi na kranówce, zniszczy się ?
seznam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr 09 mar, 2016 21:05

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 16 cze, 2016 19:24

benibachi jest dedykowane dla krewetek caridina a ada dla roslin wiec zostały stworzone do całkowicie odmiennych zadań . O ile beni zaszkodzi kranówka w dogadzaniu krewetkom parametrami to czy adzie zaszkodzi kranówka w dogadzaniu roslinkom raczej nie ale głowy nie dam.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez martyna695 » Cz 16 cze, 2016 23:44

Ja przy parvuli która rośnie jak szalona i krewety maja się dobrze mam Aqua Substrate II+ polece z czystym sumieniem

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Krewetka krewetce nierówna, każda wyjątkowa, nie pozbywaj się odpadów (...)
Avatar użytkownika
martyna695
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): Cz 05 lut, 2015 19:41

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez kaboom » So 18 cze, 2016 09:32

Amazonia jak najbardziej się sprawdzi, jak każdy soil po jakimś czasie straci parametry buforujące ale w przypadku Sakur nie ma to znaczenia, jak dla mnie jedno z najlepszych podłoży pod krewetki. Dodatkowo masz podłoże które fajnie zasili rośliny, dziwi mnie że Monte Carlo nie chce Ci rosnąć, albo masz bardzo mało światła albo coś wybitnie mu woda nie pasuje. Generalnie jest to chwast. Kosiarki w 40 l to bardzo zły pomysł z dwóch powodów, po pierwsze to ryba która rośnia do 15 cm, po drugie wpierdziela mchy i raczej ich się nie dochowasz zbyt bujnych :-)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez boss84 » Śr 06 lip, 2016 09:25

Witam,

Nie chcąc zakładać nowego wątku postanowiłem podpiąć się pod ten temat. Proszę o radę bo szczerze powiem już mi głowa pęka od informacji jakie można znaleźć w internecie. Planuję start 43l baniaka. Jako, że to moje pierwsze krewetkarium jako obsadę planuję Neocaridina heteropoda var. red. Problem pojawia się z wyborem podłoża. Jako, że akwarium będzie zalewane wodą z kranu (również późniejsze podmniany) - parametry: pH 7,6, twardość mg CaCO3/l: 295 należy użyć podłoża aktywnego konkretnie pod krewetki jak np. Benibachi? Zaznacam, że w akwarium również będzie sporo roślin mniej wymagających. Czy nie lepiej użyć czarnego żwiru o frakcji 2-3 mm i zastosować pod podłoże substrat? Czy pod takie podłoże wskazane jest użycie bakterii Mosura BT-9 oraz uzdatniacza Old Sea Mud Powder? Będę wdzięczny za Wasze sugestie.
boss84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2016 08:43

Re: Podłoże dla roślin i krewetek na kranówce

Postprzez kaboom » Cz 07 lip, 2016 12:59

Jeśli myślisz o krewetkach Red Cherry to podłoże może być dowolne, jedyne o czym trzeba pamiętać to na ciemnym podłożu kolory krewetek są bardziej nasycone i tyle. Jeśli chciałbyś Sakury to możesz użyć podłoża typu soil, zaletą jest to że woda będzie przez pewiem okres bardziej miękka i kwaśna. Wybór podłoża pod neo to żaden problem, co nie kupisz będzie pasowało, jedynie osobiscie mam zastrzeżenia do produktów Aquartu ale niektórzy chwalą. Ciekawym produktem pod wode kranową jest podłoże Seachem Flourite, które wygląda jak pokruszona skała, nie wpływa na parametry wody w specjalnym stopniu a dodatkowo nawozi rośliny, występuję w kilku kolorach.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości