Podłoże BWS

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże BWS

Postprzez Marek77dgl » Cz 08 gru, 2016 20:59

Witam serdecznie. Rok temu, kiedy zakładałem regał krewetkowy, czytałem sporo pozytywnych opinii o tym podłożu jednak nie było wtedy dostępne. Od pewnego czasu jest dostępne podłoże BWS w nowym worku. Kupiłem je, zrobiłem restart. Wygląda prawie tak samo jak Benibachi normal ale ma troszkę grubszą granulację. Mam takie pytanie. Może ma ktoś już tą nową partię podłoża i może porównać do tej poprzedniej, sprzedawanej ponad rok temu. Chodzi mi o wygląd.
Planuję restart kolejnego zbiorniczka. Chcę zakupić Environment Soil Normal Fulvic+. Podłoże to ma bardzo wysokie noty na zagranicznych stronach. Proszę o opinie na temat tego podłoża również
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Podłoże BWS

Postprzez perwersja. » Cz 08 gru, 2016 22:33

Mój przyjaciel z Niemiec specjalnie założył 2 baniaczki na crystale ode mnie. Mówi, że jest bardzo przyzwoite, ale on jest typowym fanem firmy BWS, tak jak ja np. jestem fanką benibachi. Z podłożem trzeba się odpowiednio zgrać. Wiem, ze dobrze przy BWS robić wszystko full BWS, nie mieszać firm. BWS ulepszyło lekko swoje podłoże, ph utrzymuje na 6,5 a nie na 7 jak czasem bywało.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Podłoże BWS

Postprzez QHU » Śr 26 kwi, 2017 20:56

Podłączam się pod pytanie. Co sądzicie o nowym podłożu BWS, chodzi mi po głowie nowy baniak, zawsze byłem wierny beni, jedyne zastrzeżenie jakie mam do beni to wygląd, brązowe, z duża ilością jasnych kawałków. Szukam podłoża które będzie ciemne-czarne, które będzie trzymało parametry tak jak beni. Czy ktoś używa tego niby nowego bwsa? jak wygląd? jak parametry?
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Podłoże BWS

Postprzez Marek77dgl » Cz 03 sie, 2017 07:28

QHU napisał(a):Podłączam się pod pytanie. Co sądzicie o nowym podłożu BWS, chodzi mi po głowie nowy baniak, zawsze byłem wierny beni, jedyne zastrzeżenie jakie mam do beni to wygląd, brązowe, z duża ilością jasnych kawałków. Szukam podłoża które będzie ciemne-czarne, które będzie trzymało parametry tak jak beni. Czy ktoś używa tego niby nowego bwsa? jak wygląd? jak parametry?

Mam to podłoże od grudnia 2016. Teraz dopiero mogę ocenić. Jest bardzo podobne do Beni, trochę ciemniejsze, grubsza granulacja. Parametry trzyma tak jak Beni czyli niskie ph. Po 8 miesiącach mam ph 5,5. Początkowo nie byłem zadowolony. Długo miałem problemy ze stabilnością biologiczną. Co jakiś czas zgon, słaba kondycja roślin. Lałem tam różne bakterie jednak problem był w złej mineralizacji. Teraz daję do podmian 250-280uS(GH 6-7) i wszystko się ładnie kręci. Urodziły mi się tam 2 RR extreme i szybko urosły przy czym nie mam żadnych sukcesów w rozmnażaniu Taiwanów. Trzeba też pamiętać aby nie przekarmiać bo granulacja jest gruba i resztki wpadają w szczeliny. BWS jest rewelacyjnym podłożem dla osób doświadczonych przy odpowiednim poprowadzeniu zbiornika.
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości