PROJECT AMANO :-)

Moderator: =Fresz=

PROJECT AMANO :-)

Postprzez batman-ka » Wt 27 sty, 2009 14:28

Dzisiaj zobaczyłam,że amano nosi już jajka ledwo co,bokami pojedyńcze wystają,są jasne,w ogólniaku siedzi już od 2 stycznia czyli 25dni nosi jajka,szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile tak naprawdę będzie je nosić,5 tygodni nie oznacza,że będzie czekać :-D,więc będę przygotowana.
Akwarium 10l
woda 100% z akwarium ogólnego,żeby nie było problemu z różnicą parametrów,specjalnie wodę w ogólniaku podmieniłam 3 razy w poprzednich dniach więc jest czysta.

Filtracja:na razie hbl( bez przykrywki i skimmera nie buczy ),wcisnęłam do niego niebieską drobniejszą gąbkę ale nie wiem czy będzie filtrować porządnie.
W razie czego mam przygotowany brzęczyk i kostkę lipową oklejoną silikonem.

Ph6-6,5 na razie,twardość znikoma,ze względu na póżniejsze mieszanie z solą oceaniczną(jest tam wzmianka że woda powinna być RO żeby nie było problemu z pomiarami,ale zobaczymy jak to się ma do rzeczywistości)

Żeby amano nie dostała szok'a dam jej domek z kokosa i trochę mchu,po zasoleniu kokos nie zepsuje wody a mech najwyżej zejdzie .

W lodówce czeka jedzonko w płynie-plankton z dodatkami
Sól instant ocean(akurat brałam wszystko a aqua medic i taką mieli)

Mam nadzieję,że akwarium 100% na wodzie akwariowej nie ma potrzeby dojrzewania :-D,bo jak jej się zechce wypuścić małe to nie będzie miała wyboru,mam nadzieję,że filtr da radę i tu pytanko do Fresha - co pchasz do tej chińskiej kaskady,że woda jest czysta :-D?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batiUNW » Wt 27 sty, 2009 20:53

batman-ka powodzenia ... trzymam kciuki :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez batman-ka » Cz 29 sty, 2009 13:59

Dzięki :-D
Amano już mieszka w nowym domku bo jajka mają nowy kolorek i wolałam nie ryzykować ;-).Niestety nie mam kasy na oświetlenie więc jest belka z listewki na taśmę klejącą a'la Mcgajwer no i statecznik w kubku na herbatę :-D wszystko 14W
Amano siedzi w kokosie lekko wkurzona
Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez WMA19 » Cz 29 sty, 2009 16:19

muszę powiedzieć ,że to ciekawie zrobione jeżeli chodzi o mnie to mi najbardziej ciekawi jaką rolę w tym wszystkim pełni ten kubek? :lol: oczywiście życzę powodzenia :lol:oooo nie doczytałem już wiem do czego służy kubek :mrgreen:
Ostatnio edytowano Cz 29 sty, 2009 16:21 przez WMA19, łącznie edytowano 1 raz
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Postprzez batman-ka » Cz 29 sty, 2009 16:58

No jak to do czego służy :-D -to ekskluzywna oprawa stateczników z kubka orlen :-p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 30 sty, 2009 10:54

A nie mówiłam,niespodzianka,rano amano rozrzuciła część jajek po akwarium i biega,a nawet powiem,że wychodzi po rurce od napowietrzacza i głowa jej wystaje znad wody!
Z jajek na dnie wyskakują czasem małe larwy-2 czarne oczki na głowie i ogon,wbrew oczkiwaniom nie są wcale takie małe :-p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adam_Jasiński » Pt 30 sty, 2009 11:42

Licze ze dochowaja sie wszystkie mlodziutkie. Pozdrawiam.
Adam_Jasiński
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Śr 31 gru, 2008 16:05
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez batman-ka » Pt 30 sty, 2009 11:54

Obrazek
Amano siedzi w domku i rzuca jajkami z góry :-D ,jak widać na marnej fotce jajka są porozrzucane a z nich wychodzą małe,o dziwo wszystkie zbierają się w jednym rogu akwarium!
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nevis » Pt 30 sty, 2009 13:07

ciężko mi cokolwiek zaobserwować :D ja tam w sumie i dorosłej nie mogę dostrzec ale to taki mały szczegół :-> no to masz dzisiaj co obserwować, w sumie na żywo powinno być dobrze widać zwłaszcza że maluchy nie powinny zlewać się z podłożem :mrgreen:
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez batman-ka » Pt 30 sty, 2009 13:28

Do tej pory czytałam,że maluchów nie można znależć,a są w rzeczywistości prawie takie duże jak małe yellow,które mi się urodziły,tylko inaczej się zachowują ,pływają jak spławik głową w dół,czasem podskakują,są tak energiczne,że wyskakująca z jajeczka larwa rusza całym dnem w około i widać z daleka(wygląda to jak strzelający popcorn na patelni :-D )
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batiUNW » Pt 30 sty, 2009 14:20

batman-ka pewnie niesamowity widok ... oby się dochowały :mrgreen: informuj na bieżąco co się dzieje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez Adekm89 » Pt 30 sty, 2009 14:35

NO nieźle :)
Ty i te Twoje porównania:P
A czym będziesz karmić maluchy??
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Pt 30 sty, 2009 15:30

Mam w lodówce plankton z mieszanką drożdzy ,specjalny wynalazek aqua medic w płynie,zobaczymy,nie wiem tylko czy mogę je tym nakarmić przed zasoleniem,trochę mnie zaskoczyła samica,miałam mieć jeszcze tydzień :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 30 sty, 2009 17:21

PLANCTO jest wysokowartościowym, skoncentrowanym pokarmem o stabilizowanym odczynie pH do karmienia i rozmnażania planktonu oraz do karmienia bezkręgowców morskich. Dzięki swojemu składowi i wielkości od 25 do 200 μm, jest chętnie pobierany przez wszystkie zwierzęta odżywiające się planktonem. plancto stosuje się także do hodowli dorosłej artemii. Użyte składniki zapachowe i smakowe powodują, że aparaty filtrujące i polipy bezkręgowców chętnie przyswajają pokarm. Sklejanie organów filtrujących jest wykluczone nawet w razie przedawkowania. Przed użyciem wstrząsnąć, przechowywać w chłodnym miejscu.
Sposób użycia: Codziennie 10 kropli na dobrze obsadzone akwarium o pój. 500l. Podawać w takim miejscu w akwarium, aby z prądem wody pokarm dostał się w okolice aparatów fitrujacych karmionych zwierząt. Do hodowli artemii stosuje się w dawce około polowy nakrętki na 50 l wody. W przypadku butelki o pój. 250 ml nakrętkę napełnia się tylko do wysokości kreski pomiarowej. Woda powinna mieć zasolenie na poziomie 1,020-1,025 g/ccm i temperaturę około 26° C. Zbiornik powinien stać w jasnym miejscu, lub należy go oświetlać 12 godzin na dobę.

Ktoś ma jakieś pomysły jak to stosować przy krewetkach?Zasolenie będzie spore a teraz i tak nie wiem czy je karmić i czym zanim zasolę bo połowa jaj się nie wylęgła jeszcze,czasem widzę jak jajka wyskakują i robi się krewetka,więc chyba nadal mogę liczyć na te jajeczka z dna.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » So 31 sty, 2009 16:37

Gdybym wiedziała,że to tyle zachodu :-D.......ale tak naprawdę prawidłowy przepis na sól i dobra waga elektroniczna,której nie mam to klucz do sukcesu.
Wodę zrobiłam w butelce 1,5l trochę bardziej zasoloną niż powinnam bo w akwarium jest w końcu słodka,oczywiście napowietrzacz zapasowy zginął śmiercią tragiczną więc pozostało mieszanie ręczne.Po 12h sól poszła do akwarium a larwy nadal żyją.Nakarmiłam je planctonem,ale czy jedzą trudno powiedzieć,wydaje się ,że amano wyrzuciła jajka przed czasem,bo nie pasowało jej akwarium,a niektóre maluchy były na tyle dojrzałe,że się wykluły.Reszta ma opóżnienia,są różnej wielkości.
Teraz sól mieszam w butelce za pomocą starej głowicy aquaszut ,która mieli wodę i napowietrza,praktyka czyni mistrza :-D.Jeżeli salimetr jest dokładny to jest szansa.
Brak osadów na powierzchni wody.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości