PROJECT AMANO :-)

Moderator: =Fresz=

Postprzez Adekm89 » N 01 lut, 2009 00:05

Czyli nie jest źle:) mam nadzieje ze sie wszystko uda:)
Trzymam paluchy:P jakby kiedy udała Ci sie jakies fajne zdjecie zrobic:) wcale byśmy sie nie obrazili :)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » N 01 lut, 2009 12:16

Mój aparat ma 3mpix więc nie wiem czy uda mi się zrobić fotkę,na razie dużo nie widać,a jak karmię to woda robi się mętna ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bard » N 01 lut, 2009 12:56

szczerze? ja nie miałem szczeście i nie widziałem wykluwających się małych, od razu jak wróciłem do domu widziałem kilkadziesiąt, jak nie kilkaset przecinków które poruszały się w akwarium takimi...hmmm jakby skokami, nie wiem jak to opisać :] nie pozól żeby na powierzchni wody zrobiła się błonka biologiczna, bo wtedy maluszki tam się zablokują i mogą się podusić.
Cała reszta to kwestia czasu :) a co do wagi i sposobu na sól, to prawda, waga cyfrowa do warzenia w kuchni się przydaje :] dokładnośc do 0.5g
Ostatnio edytowano N 01 lut, 2009 12:56 przez Bard, łącznie edytowano 1 raz
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » N 01 lut, 2009 14:13

Moje miały urodzić się po tygodniu,więc chciałam przywieżć sobie wagę jubilerską ale niestety nie zdążyłam,jeżeli jakieś przeżyją to pomyślę nad fachową wagą.Na razie na powierzchni nie ma nic,napowietrzacz z kostki lipowej jest na środku akwarium skierowany w górę,dość ostro natlenia drobnymi bąbelkami ,tak że powierzchnia ostro się rusza,małe nawet wpadając do fontanny bąbelków wylatują zaraz bokiem całe i zdrowe,wtedy widać jak potrafią się złożyć w kulkę, a tak pływają głową w dół :-D,to się nie zmienia :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pn 02 lut, 2009 21:52

Bard,a u Ciebie woda po pełnym zasoleniu była czysta czy lekko mleczna?Nie wiem czy to ten pokarm czy to efekt soli ,albo dobrego napowietrzania :-D,co by nie było larwy nadal nie fiknęły,a dzięki pomocy kolegi Barda może i dożyją przemiany :-D.Na razie 4 dni i bez zmian,mam już zasolenie 31ppt i zaczynam mieć dość ciągłego mieszania soli :-D,mam wrażenie,że cały pokój śmierdoli sodą oczyszczoną,wcale nie pachnie jak ocean :-D
Ostatnio edytowano Wt 03 lut, 2009 12:01 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 lut, 2009 08:09

Trzymam kciuki, ja za jakis czas mam nadzieje bede robil podobna akcje z Red nose.
Prosze powiedz jakiej soli uzywasz ? ceny narazie mnie troche odstraszaja, ale moze jest jakas tania sol ktora spelnia swoje zadanie i nie trzeba bulic jak za zboze ...
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bard » Wt 03 lut, 2009 08:36

batman-ka, do przodu do przodu ;] a co do wody to miałem mętną przez jakieś 3 dni dopóki się sól idealnie nie wymieszała z wodą, potem znów zmętniała od pokarmów i mi sie nie chciało czyścic bo bym maluchy pozasysał przy podmianie, wieć tylko z powierzchni wode ściągałem
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Wt 03 lut, 2009 10:34

Ja mam na powierzchni czyściutko,aż dziwne bo akwarium jest odkryte a obok stoi drugie i tam mimo kubełka zbierają się paprochy.Wodę dzisiaj zrobię w większym baniaku na podmianki,trudno wyczuć co ile je robić,na dnie jest syfek od pokarmu ale larwy w nim siedzą ,więc odpada czyszczenie.Na razie bez zmian,co do soli to używam Instant Ocean,z tego co czytałam tanie zamienniki i sól niejodowana odpada,ja płaciłam 40-50zł i pójdzie może 2kg,zależy jak długo będą się ociągać :-D
Co do nosów,to podobno zasolenie dla amano im niezbyt odpowiada.

Jeżeli chodzi o zasolenie,to wczoraj było 30-31ppt ale rano było już 32ppt więc chyba sól nadal pracuje w akwarium mimo rozpuszczania w butelce i mieszania głowicą.
Ostatnio edytowano Wt 03 lut, 2009 12:16 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 lut, 2009 13:20

Dziekuje za info w sprawie soli. Aktualnie 4kg lacznie z przesylka mozna kupic za 53 zl - chyba to niezla cena.

Co do zasolenia do problemu sprobowalem podejsc geograficznie.
Czyli Amano - Japonia
"Największe zasolenie wód powierzchniowych występuje w strefach zwrotnikowych i wynosi 36,5‰ na południu i 35,3‰ na północy; w pasie równikowym osiąga 34,5‰; w wysokich szer. geogr. — 33,5‰ na południu i 32‰ na północy; najmniejsze zasolenie, 30–31 ‰, występuje w szer. geogr. umiarkowanych i w akwenach przybrzeżnych."

Red Nose - Indie
"Ocean Indyjski charakteryzuje się znacznym zasoleniem wód (średnie 33,5‰), przy czym największe notuje się w Morzu Czerwonym (42-50‰), w Zatoce Perskiej (40,5‰) i w środkowej części Morza Arabskiego (36,5‰)."

Czyli wynikalo by ze przy Red Nose bedzie zasolenie troche wieksze, ale z pewnoscia nie mniejsze. Wiem ze nalezalo by szukac informacji o zasoleniu przy ujsciach rzek, strefach przybrzeznych.
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Wt 03 lut, 2009 14:02

Ja nie mam zbytniego doświadczenia w sprawie zasolenia wody,wiem,że Luckyblack podchodził do rozmnożenia nosów,trzeba by jego zapytać o to jakie zasolenie stosował i wyciągnąć średnią ;-),na pewno pięknie wyglądałby zbiornik pełen małych nosów,więc jestem za,żeby drążyć ten temat :-).

Wg Luckyblacka Red Nose żyją w lekko zasolonych wodach a ich młode wcale nie migrują tylko przechodzą stadia larwalne w tej samej wodzie w której żyją rodzice.
Trudno tu zgadywać,amano i nosy bardzo różnią się od siebie zachowaniem i wyglądem.
Są dwa wyjścia albo masz rację i zasolenie będzie wyższe albo przeciwnie,jeżeli coś wyjdzie mi z amano może podejdę do rozmnożenia nosów a wtedy możemy się podzielić i każdy da inne zasolenie,komuś w końcu wyjdzie :-D

Moje nosy pływały cały dzień pod prąd a nie z prądem :-D
http://pl.youtube.com/watch?v=wWMix7vs1 ... re=channel[/list]
Ostatnio edytowano Wt 03 lut, 2009 14:20 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 lut, 2009 14:37

Hmm bardzo ciekawa informacja o Red nose.
Moze rozwiazaniem jest kilka malych zbiornikow o roznym zasoleniu i testy. Jak tylko bede widzial jajeczka u noskow to zaczne knuc :)
Co do zachowania u mnie podobnie plywaja, sa to w ogole super krewetki. Czesto pasa sie na tylnej scianie jak gazele stadami, zauwazylem tez ze lubia swoja obecnosc - czyli przebywaja blisko siebie. U dwoch osobnikow zauwazylem wrecz ze jakby dobraly sie w pary bo czesto siedza obok siebie. Dodatkowo od tygodnia maja gleboko w powazaniu pokarm dodatkowy i tylko oblatuja szyby, liscie.
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Wt 03 lut, 2009 15:05

Faktycznie są to bardzo ciekawe i śliczne krewetki,są też delikatne na zmiany w wodzie,faktycznie trzymają się zawsze razem :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Śr 04 lut, 2009 21:14

Chyba dałam ciała.....w akwarium był mały kawałek liścia ketapang,pozostał po amano,która go wcinała,nie zauważyłam,że na liściu zrobiła się otoczka śluzowata i jak wyciągałam liść to zrzuciłam z niego kilkanaście larw,nie wiem czy były zdechłe i czy utknęły na liściu,czy po prostu zeszły akurat tam,trudno wyczuć czy one są żywe,cały czas pływają do góry nogami :-p,ale dzisiaj zrobiłam podmiankę i mało ich pływa.Nie wiem czy siedzą na dnie i jak powinny się zachowywać,może pływa 4szt i kilka przy dnie a reszty nie widzę,bo dno jest w białym pokarmie i resztkach a one są za małe,żeby je tam zobaczyć.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bard » Cz 05 lut, 2009 10:04

coś mi się zdaje że za dużo karmiłas :]
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Cz 05 lut, 2009 11:46

Hehe no tak,nie wszystko może iść dobrze,ale dzisiaj pływa z 6sztuk,karmiłam je tylko plancto 3 krople 1x dziennie :-p,a co powinno pływać non stop całe stadko? :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości