Projekt Red Nose , rozmnazanie

Moderator: =Fresz=

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 24 mar, 2009 08:45

Dzien 23

Larwy maja sie dobrze, dzisiaj z rana w akwarium glownym znowu zupa z larw - juz te menu mi sie nudzi :) Narazie 100 odlowione, przez co sniadanie musialem zjesc w pracy.
Wczoraj zauwazylem super sprawe, jest juz grupa trzymajaca wladze i ... zaskoczenie dosc wczesna faza projetku a sa larwy ktore poruszaja sie jak male krewety. Larwy wykonuja takie jakby zgjecie jakby skladalo sie scyzoryk i rozgjecie. Za to niektore te juz po 3 mm siedza na szybach, ruchem malej krewetki splywaja sobie spokojnie na dno - wiec jest ciekawie.

Teraz cos dla oka.

"300 ?"

Obrazek

Mniej statycznie.

"Ciezarna pierwsze starcie"

>KLIK<

"Ciezarna drugie starcie"

>KLIK<

"Tylko i wylacznie po 22"

>KLIK<

"21 dni minelo ..."

>KLIK<

Cos na deser, moze nie w doskonalej jakosci, ale sa klatki na ktorych troche widac.

"Juz prawie, czyli wielkie 3mm"

>KLIK<
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 01 kwi, 2009 07:08

Dzien 30

Przez ostatnie dni sukcesy przeplataly sie z porazkami, nowe wnioski nowe spostrzezenia - ale to pozniej.
Na dzisiaj mam okolo 7 sztuk w pelni uksztaltowanych malych krewetek, ktore plywaja sobie po akwarium, maja odnoza, czulki - normalnie miniaturki :) Wygladaja super.

Bledy
-karmienie drozdzami - obecnie po podmianie 50% wody mam dalej stezenie NO2 na poziomie 10mg !!!! (podobno 0,5 jest zabojcze), nie wiem jakim cudem te krewetki zyja. Oprocz nich zyje jeszcze sporo takich 15-20 dniowych larw. Karmienie drozdzami nawet przy podmiankach jest bledem, moze przez pierwsze dni sie sprawdzi ale na dluzsza mete nie da rady - zachodza duze procesy gnilne w wodzie.

Obecnie testuje stezenia i przezywalnosc larw, zbilem juz do 12 ppt , krewetki oczywiscie zyja, larwy - dzisiaj wieczorem poznam odpowiedz - ale wydaje sie ze tez im to odpowiada.
Zbije do 8-10 ppt i bede przenosil male krewetki do kotnika, gdzie zbije do 0.

Dzisiaj w kotniku mam juz nowe larwy do nich podejde juz w inny sposob i bedzie to rzeczywiste drugie poedejscie do tematu.

Bledem bylo tez mieszanie kilku miotow Noskow, nie jestem w stanie teraz okreslic przezywalnosci pierwszego miotu, bo mam sporo larw w roznych stadiach. Mysle ze wynosi ono 10% z uwagi na ogromne stezenie NO2 po drozdzach.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 01 kwi, 2009 10:36

Idelna sprawa byla by hodowla fitoplantkonu. Niestety szczepki wystepuja w ilosciach 500ml i kosztuja z przesylka 60-70zl.
Pracuje nad zdobyciem tanszej i rozkreceniem wlasnej hodowlii - prosta sprawa, przynajmniej tak wynika z opisu. Fitoplankton wymaga zasolenia chyba okolo 30 ppt wiec przy amano to jest idealne super hiper wypasione rozwiazanie, bo pokarm ktory jest zjadany i w dodatku sie sam rozmnaza. Przy Red Noskach gorzej bo slabsze zasolenie.

Rozwiazaniem jest mrozony glon jednokomorkowy - do zdobycia w wielu sklepach. Bardzo polecam to rozwiazanie, dosc tanie. Jesli nie bedzie akurat takiego czegos to jakis najmniejszy pokarm (tylko nie artemia, oczliki) - to za duze.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez dziki » Śr 01 kwi, 2009 11:15

Dominik miałeś może kontakt z ichthyo trophic?
Niby to jest pokarm do karmienia ukwiałów ale nie chce eksperymentować na żywym organizmie.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 01 kwi, 2009 12:02

dziki napisał(a):Dominik miałeś może kontakt z ichthyo trophic?
Niby to jest pokarm do karmienia ukwiałów ale nie chce eksperymentować na żywym organizmie.


Co do tej firmy nie mialem doswiadczenia. Dopiero teraz poczytalem ich strone. Ogolnie fitoplankton ma wielkosc od okolo 4 mikronow wzwyz. Mysle ze trzeba szukac czegos co sie nazywa mikroplankton, czytac dokladnie informacje na opakowaniu i wybierac najmniejszy mozliwy pokarm.
Moje krewetki urosly tylko na drozdzach piwowarskich suszonych, niestety nie wiem jaka maja wielkosc. Na necie znalazlem info odnosnie drozdzy wielkosci 7-9 mikronow. Jakie by nie byly od malego do postaci krewetki starczyly na wykarmienie.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Śr 01 kwi, 2009 12:33

Suszonych?Gdzie takie cuś kupiłeś?Ja widuje w sklepach tylko takie w kostce.Może nakarmię je glonem nitkowatym ,tego mi nie brakuje :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 01 kwi, 2009 13:16

batman-ka napisał(a):Suszonych?Gdzie takie cuś kupiłeś?Ja widuje w sklepach tylko takie w kostce.Może nakarmię je glonem nitkowatym ,tego mi nie brakuje :-D


Suszylem juz glony nitkowate, pozniej myslalem ze je pomymlam i bede mial proszek do karmienia. Mylilem sie :)
Co do drozdzy piwowarskich to dluga historia, w skrocie sa to takie granulowane drozdze z milionami witamin (przynajmniej taki jest opis) - jeszcze bardziej w skrocie witaminizowany dodatek do pokarmu dla golebi pocztowych :)
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Śr 01 kwi, 2009 17:19

Dam im pokrojone świeże :-D i tak w soli się nie rozejdą tylko zdechną :-D
Będę kombinować,mam to coś w butelce w lodówce no i kupię raczej kostkę drożdzy,bo gołębi nie posiadam :-p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » Śr 01 kwi, 2009 18:24

Przepraszam za oftopa ale mam pytanie.
W jakich warunkach trzymasz red nosy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

EDIT:
Mam na myśli parametry wody
Ostatnio edytowano Śr 01 kwi, 2009 19:14 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 01 kwi, 2009 20:44

Parametry dostosowuje pod stadko rozplodowe Cardinali :)
Czyli typowy biotop sulawesi, duzo kamieni, glonow, proste trawki, dla spinat miejsce z kilkoma kawalkami lisci ketapangu.

Obecnie ph=8.0 gh=kh=10 temp=27st

Nie sa to idealne warunki, ale noski caly czas sypia larwami i zaden nie jest metny.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Śr 01 kwi, 2009 22:36

Zauważyłam,że noski wolą wyższe pH i wtedy nie chorują,jak pH spada do 7 to u mnie robiły się mętne,może to przypadek ale są wyjątkowo wrażliwe,jak tylko filtracja spada też pierwsze chorują.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Pt 03 kwi, 2009 19:43

Dzisiaj dokonalem przenosin 15-20 malych krewetek do akwarium 5l gdzie bede konczyl aklimatyzacje, w zbiorniku 30l mam okolo 150-200 larw 3 dniowych. Wiec projekt nr 2 rusza pelna para. Niestety skutecznosc porodu jest bardzo niska, z 2 duzych samiczek to jest maks co moglem uzyskac.

A tutaj dwa filmiki 5mm malutkiej krewetki, co moge powiedziec jest swietna - moze jakosc nie jest najlepsza ale juz widac wylupiaste oczy i garbik ala Tofik :)

Z profilu i z dolu.

>KLIK<

>KLIK<
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Kukol88 » Pt 03 kwi, 2009 20:41

Bardzo fajne :) . Do drugiego projektu podchodzisz bogatszy o doświadczenie i pierwszego i teraz przezywalnośc będzie 100% ^^
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez batman-ka » Pt 03 kwi, 2009 22:19

No gratulacje pikna paniusia z wielkimi gałami :-D Już nawet garbata jest,fajnie,że Ci się udało,mam nadzieję,że mi tym razem też lepiej pójdzie bo samic jest aż za dużo.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 07 kwi, 2009 10:00

No i zonk, projekt nr 2 wlasnie sie skonczyl. Co moge powiedziec prawdopodobnie zawalilem zasalanie wody, zle rozpuszczona i przygotowana sol spowodowala biale zmetnienie wody (wczesniej tez tak mialem). Tym razem po zmetnieniu padlo mi tak z 80% populacji larw, na dnie lezaly takie pozbijane jakby z bialym osadem. Wielka szkoda bo na prawde mialem duza ilosc i o wiele wieksze szanse na powodzenie niz przy pierwszym projekcie.

Na ta chwile wybieram powazna opieke nad Sulaweskami zwijam sprzet z malego akwarium, moze ktos zechce pociagnac dalej ten temat juz w oddzielnym watku ...

Projekt nr 1
W kotniku woda juz praktycznie slodka, liczylem wiele razy i tak mam 23 szt krewetek 5-6mm. Poczekam troche i wpuszcze do glownego zbiornika, co jakis czas podrzuce nowe fotki dokumentacyjne jak maja sie male Noski.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron