Caridina sp. Orange Delight - opis

Moderator: =Fresz=

Caridina sp. Orange Delight - opis

Postprzez Dominik Perkowski » So 09 maja, 2009 07:48

Piekna jak wszystkie Sulaweski, wytrzymala jak Cardinal.

To tytulem wstepu, nie bede sie dublowal wiec warunki wody i inne informacje takie same jak u Cardinali.
Krewetka ktora posiadam niestety tylko 1 sztuke, jest nawet bardziej wytrzymalsza od Cardinali. Te dopiero po zstosowaniu wody RO zaczely cos dzialac w temacie powiekszania populacji, podczas gdy Orange Delight 3 razy nosila mi jajeczka - niestety z powodu braku samca po kilku dniach byly zrzucane.
Opisywana krewetka pochodzi takze z jeziora Matano, wiec moim zdaniem idealnie nadaje sie do zbiornika z Cardinalami.
Duza zagadka jak dla mnie jest ubarwienie, ktore raz potrafi byc jaskrawo pomaranczowe, a raz ciemno brazowe. Musze przyznac ze u mnie Orange Delight przebarwila sie na pomaranczowo moze 2 razy, tak caly czas chodzi taka ciemnota :)
Znalazlem dane dotyczace tego mowiace o tym ze jasne ubarwienie swiadczy o tym ze krewetka bardzo dobrze sie czuje, jesli jest zestresowana i ma zle warunki to jest brazowa - moje doswiadczenia nie potwierdzaja tego. Wszystko sie wyjasni jak jakims cudem zdobede kolejne egzemplarze tego gatunku.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości