ŚLIMAKI Z SULAWESI

Moderator: =Fresz=

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez Sebastian » Śr 19 mar, 2014 14:57

U mnie się ostatnio rozmnożyły w tym akwarium:

viewtopic.php?f=5&t=5766

jedzą chętnie subwasertang, nie pogardzą pokarmem dla krewetek.
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez Hexe » Śr 19 mar, 2014 20:39

U nas akwariów dostatek , bo to najlepsza metoda stworzenia doskonałego mikroklimatu w ogrzewanych centralnym mieszkaniach . Trochę roślin jakieś gupiki lub danio , filtr, grzałka , napowietrzacz ew.ogrzewanie , prawie bezobsługowy i mamy piękną praktyczną ozdobę w każdym pokoju . Młody doskonale wiedział , że zanim zakupi zwierzaka do akwarium najpierw musi przygotować zbiornik , co z odstaniem będzie trwać ok.miesiąca . Byłam taka na niego zła , że miałam ochotę dać mu dla ślimaka 5l słoik po ogórkach . Tylko w takim małym zbiorniku bardzo trudno zachować właściwe parametry a sam tylko pod nadzorem dba o ślimaczka i będzie sobie urządzał i dbał o nowe akwarium . Jak uda mu się przez pół toku utrzymać w nim porządek i właściwe dla Suwalesi parametry wody to zakupimy łatwe w hodowli krewetki z Suwalesi . Dlatego dostał większe akwarium i pytamy żeby zapobiec ewentualnym pomyłką , bo ceną jest życie zwierzaka .
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami
Avatar użytkownika
Hexe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 18 mar, 2014 09:19

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez Smithi » Pt 21 mar, 2014 14:49

[quote="Hexe" to zakupimy łatwe w hodowli krewetki z Suwalesi ..[/quote]

:), radze poczytac o krewetkach i ogolnie o sulawesi, to nie jest takie proste jak ci sie wydaje.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez Hexe » So 22 mar, 2014 14:33

Wiem , że nie jest proste , ale jak już ślimak wylądował w domu , to trzeba mu zrobić jakieś miejsce do życia . Na razie siedzi w zbiorniku z lotosami , bo tam była woda o parametrach najbardziej zbliżonych do jego środowiska . Nie chcę zniszczyć hodowli lotosów , przez miesiąc dojrzeje dla niego zbiornik to i rośliny wytrzymają . Przy okazji młody tak się napracuje , że nigdy bezmyślnie nie kupi zwierzaka .
Hodowla ślimaków i krewetek jest mi obca ,a tu jeszcze biotyp Sulawesi . Przeczytałam prawie całe forum i to co jest dostępne w internecie , niestety polska strona się u mnie nie otwiera , pozostają dostępne niemieckojęzyczne ze względów językowych .
Akwarystyką zajmuję się ok.40 lat i wiem , że życzliwe porady doświadczonych akwarystów są bezcenne . Pytam dlatego , że od początku powinno być prawidłowo założone akwarium . Posiadam filtr RO , pH metr i odczynniki do badania parametrów wody . Staram się uniknąć błędów , które skutkowały by śmiercią zwierząt .
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami
Avatar użytkownika
Hexe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 18 mar, 2014 09:19

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez kaboom » N 23 mar, 2014 23:44

Krewetki z Sulawesi bardzo ciężko utrzymać szczególnie te z odłowu ponieważ jak się zorientowałeś wymagają bardzo specyficznych warunków czyli niskiej twardości a wysokiego pH. Ci którym się udawało uchować je twierdzą ze będą żyły i na kranówce ale oczywiście wszystko stopniowo, ile w tym prawdy nie wiem. Wiem że na tych krewetkach polegli duzi hodowcy nie tylko z Polski :) Sam Waldek z Garnelli pisał na jednym z forum że wraz Roninem popłyneli albo na 200 sztuk lub więcej. Ktoś z okolic Elbląga się chwalił że ma własne z hodowli Caridina dennerle ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Oferuje je także ktoś z Wawy ale opinie na temat pochodzenia tych krewetek są różne.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez Hexe » Pt 28 mar, 2014 08:16

Z tego powodu na razie będzie akwarium z wodą o parametrach Sulawesi z roślinami i ślimakami . Zobaczymy jak uda się utrzymać parametry wody i kondycję ślimaków . Większość roślin postanowiliśmy zakupić z oferowanych na forum , jeżeli będą tu oferowane ślimaki Sulawesi to też zakupimy . Krewetki to przyszłość . Uważam , że najwcześniej za 4 miesiące . Jeżeli będą dostępne na forum z Łodzi lub okolic / bo jak inaczej je transportować / to zakup wyłącznie z forum . Na razie jesteśmy na etapie wygotowywania żwirku . Zakupiony przez młodego Golden Rabit ma się dobrze z lotosami dokarmiamy go , zgodnie z Waszymi poradami hikari crab cuisine . W niedzielę młody będzie montował hamburga bo odbierzemy zamówioną gąbkę .
Bardzo dziękuję za porady , korespondencja z ekspertami praktykami jest dla nas cenna .
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami
Avatar użytkownika
Hexe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 18 mar, 2014 09:19

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez dominik3305 » Wt 16 gru, 2014 22:00

dominik3305
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 30 lis, 2014 12:03

Re: ŚLIMAKI Z SULAWESI

Postprzez ARHIZ » Pt 15 sty, 2016 14:07

Pozwolę sobie nieco odkurzyć temat.

Posiadam obecnie kilka Yellow Rabbitów, które zresztą przyszły na świat w moim akwarium. Korci mnie, by sprawić sobie jeszcze inne odmiany, Yellow Rabit oraz White Spot.

Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z krzyżowaniem się. Wiem, że oznaczanie konkretnych gatunków nie jest u tych ślimaczków taką prostą sprawą. Chodzi mi po prostu o obserwacje - czy komuś takie krzyżówki wyszły i jak to w ogóle wyglądało?
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron