Poczatki z SULAWESI

Moderator: =Fresz=

Postprzez batman-ka » N 27 lis, 2011 00:47

A znasz kogoś w polsce kto ma nie z odłowu ? :-D
Trzymanie sulawesi na wodzie kranowej to dla mnie extreme ,większość importów jest też chora szczególnie "czerwone " krewetki bo blue leg poso,papui i tym podobne trafiałam zdrowe ,ale pozostałe były zagrzybione ,z infekcjami .

http://shop.1a-wirbellose.de/de/Kardinalsgarnele

tu był kiedyś film z ich baniaka ale nie mam już linka i nie mogę znależć,używają soli Sera
Ostatnio edytowano N 27 lis, 2011 00:54 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Smithi » N 27 lis, 2011 10:23

batman-ka napisał(a):A znasz kogoś w polsce kto ma nie z odłowu ? :-D


Mam rozumiec ze nikomu nie udalo sie rozmnozyc tych krewet?
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez batman-ka » N 27 lis, 2011 13:26

Z tego forum mi i Dominikowi ,a innych nie wiem,ale obecnie ani widu ani słychu,żeby ktoś je miał tylko czasem importy na allegro
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ronin79 » N 27 lis, 2011 15:28

Rozmnażane są dostępne, ale nie na allegro albo innym ogólnodostępnym miejscu. Ich popyt znacznie przewyższa podaż a ceny są o wiele wyższe niż importowanych.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 28 lis, 2011 17:40

Ostatnio mam bardzo mało czasu więc postaram się zlepić odpowiedź na wszystkie pytania, jak coś ominę proszę mnie naprostować :)

Jeśli chodzi o parametry wody opublikowane na stronach wodociągów to nie jest to miarodajne, po drodze są rury w różnym stanie, więc woda może zbierać różny syf itd.
Ponadto zgadzam się z pewną teorią przedstawioną na zlocie plus dodam tutaj trochę od siebie. Trzeba zwracać uwagę kiedy bierze się kranówkę dla krewetek, ponieważ są dni kiedy gospodarstwa domowe robią np. pranie (weekend) lub inne czynności obciążające mocno oczyszczalnie. Tak więc sądzę że woda w różne dni ma różną jakość. Dochodzi do tego wszystkiego położenie ujęcia wody, czy jest blisko pól , terenów rolnych etc - tutaj też mają wpływ pory roku ...
Chciało by się napisać - to najlepiej mieszać wodę RO z solami i będzie super hiper , nic bardziej mylnego. Tutaj nie ma na razie złotego środka, nie wiem czy ostatnio powstały nowe produkty w tym kierunku, ale z moich testów wynikało że moje Cardinale źle się czuły na takich sztucznych mieszankach. Swojego czasu studiowałem opracowania naukowe odnośnie wody z jezior Sulawesi, niestety przez ostatni czas sporo mi wiedzy wyparowało a swoich teorii nie mogę na razie przetestować, bo nie jestem w stanie załatwić na tą chwilę żadnych krewetek z Sulawesi.

Tak więc twardo trzymam się swojego pierwszego przepisu, około 1/3-1/2 kranówki (w zależności czy odłów czy pokolenia rozmnożone w niewoli) odstana, potraktowana środkiem zbijającym metale ciężkie i syf + RO. Z kranówki musi zostać tak z 1cm tego co jest na dnie, ponieważ uważam że jeśli dany środek ma coś wytrącić z wody to nie idzie to w kosmos, a dalej w pewnej postaci zostaje w wodzie.

Co do podłoża to napisze jedno najlepsze są naturalne nie oddające nic do wody, można dorzucić trochę żwiru koralowego. Tylko z koralowym nie można przesadzać bo z tego co pamiętam to można magnez wystrzelić w kosmos, a tutaj co za dużo to nie zdrowo.

Karmienie , krewetki rozmnażane w niewoli praktycznie dobrze przystosowane jedzą wszystko. Te z odłowu moim zdaniem nie mają żołądków przystosowanych do sztucznych pokarmów, zdarzały mi się zgony po małym przejedzeniu - więc tutaj na prawdę trzeba delikatnie wdrażać wszelkie pokarmy. Duża ilość wszelakich glonów, zielonych, brunatnych - tutaj trzeba szukać rozwiązań i mega dojrzałe akwarium, o czym pisałem wielokrotnie.

Światło ja bym stosował jak najbardziej zbliżone do naturalnego, kolor słońca, świetlówki o wysokim współczynniku Ra. Można też mieszać, nie zauważyłem żeby zmiany oświetlenia miały negatywny skutek na krewetki z Sulawesi.

Nie śrubować zbyt mocno ph w górę - kto był na zlocie to wie dlaczego :-)
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Smithi » Pn 28 lis, 2011 20:50

dzieki wielkie, musze jeszcze poczytac o sulawesi jak cos mnie bedzie trapic to bede pisal, nie bede zaczynal dopuki nie dopracuje wszystkiego na tip top.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez batman-ka » So 03 gru, 2011 11:10

40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Smithi » So 03 gru, 2011 11:28

Tutaj mam fajny artykul wstawiony przez Dominika na forum Pawla.

http://rmbr.nus.edu.sg/rbz/biblio/57/57rbz343-452.pdf

Pozwolilem sobie go wstawic tutaj.
Naprawde sporo informacji odnosnie sulawesi.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron