Sulawesi Mineral 8,5

Moderator: =Fresz=

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez pellepil » Wt 12 lut, 2013 19:34

Ja używam Sulawesi shrimp mineral 8,5 od kilku miesięcy i powiem Ci że miałem ten sam problem z rozpuszczalnością. Jest napisane " kopiasta łyżeczka na 20 litrów wody" ,około 3 gramy. Jedna łyżeczka nie da ci 220 +/- 40 uS w 20 litrach wody. U mnie w zbiorniku na gotową wodę do podmiany chodzi pompa aquaela 24/7 i miesza cały czas , a mimo tego woda jest mleczna. Ja już nie sprawdzam ph, gh czy kh tylko przewodność , podmieniana woda ma około 190 uS i taką leję zimną .
Krewetek było 6 zostało 2 , były z odłowu , ale regularnie widzę wylinki więc chyba nie jest im źle. Dwie krewetki sam uśmierciłem własną głupotą grzebiąc w zbiorniku, dwie zniknęły i zostały dwie :-?
Po przeprowadzce przygotuję nowe akwa i zacznę jeszcze raz , tym razem kupię krewetki z kraju i dokupię z odłowu które już zamówiłem.
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez MarcineKmineK » N 17 lut, 2013 15:44

Czy dla cardinali zamiast wody z RO można zastosować wodę destylowaną i do tego mineralizator?
MarcineKmineK
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): So 16 lut, 2013 11:52
Lokalizacja: Żnin

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez Gizmo » Cz 28 lut, 2013 18:28

Ja się zastanawiam nad wodą przegotowaną, podobno lekko wzrasta Ph i o połowę spada twardość, czyli częściowo soli typowych dla kranówki zostaje. Nie mam obecnie testów na Ph i GH aby to sprawdzić, na KH jutro sprawdze. Było by to dobre i tanie rozwiązanie na podmiany 50%. Jak na razie już mam ich 8 szt. i na odstanej kranówce żyją i przechodzą wylinki:)
Gizmo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2012 13:57

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez Gizmo » Cz 28 lut, 2013 19:56

No i przed chwilką zrobiłem testy na twardość. Po miesiącu obecnie mam tak:
Woda Akwarium:.........GH - 14, KH - 8 (mimo wszystko krewecie ruchliwe, nie zestresowane i przechodzą wylinki:)
Woda Odstana Kranówa: GH - 14, KH - 9
Woda Przegotowana :....GH - 8, KH - 5
Jak widać po przegotowaniu ( 10 min gotowania wrzącej) twardość spadła prawie o połowę. Jak tylko będę miał czas to podskoczę do zoologicznego i za piątala zrobię testy na ph i przewodność. Może to rozwiąże troszkę problemy z utrzymaniem wysokiego ph i niskiej twardości .
Gizmo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2012 13:57

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez Gizmo » N 03 mar, 2013 19:34

A może ktoś ma pod ręką testy na Ph i mógłby sprawdzić jak jest z wodą odstaną i po przegotowaniu?
Gizmo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2012 13:57

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez pierre » N 03 mar, 2013 19:39

zeobiłbym testy, tylko moje kończą się na 7,6 i mniej więcej taką mam kranówkę, więc jak wzrośnie ph to ja tego nie wyłapie
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez MARDEK67 » Cz 07 mar, 2013 14:44

Witam, pozwolę sobie się wtrącić, a może nie kombinować zbyt dużo i zrobić to według przepisu który dostałem od znajomego, a może ktoś z maniaków ma inne krewetki poza Caridina Dennerli byłbym ogromnie wdzięczny.
Ja swój baniaczek zrobiłem według przepisu znajomego ma te krewetki od lat, więc podłoże robimy ze żwiru koralowego oko 3-5 mm, wsadzamy obowiązkowo jedną skałę wapienną inne według uznania neutralne i zalewamy wodą 20% kranówy 80% osmoza temperaturę 29-30 światło odpalamy i czekamy aż no2 zniknie oko 3-4 tygodnie można dojrzewanie wspomóc bakteriami, próbowałem wiele to nie przyspieszyło. Jak dojrzeje to parametry same się ustawią kh 5-6 ph 7,9-8,2 gh 7. krewetkom serwuję różne meni gardzą wszystkim jakby były samowystarczalne , za to białe łapki im wciąż pracują skubiąc skały , podłoże , filterek wewnętrzny taki jaki był w kostce. krewetki mam oko 3 miesięcy dwie samice już zrzuciły jajka dwie następne się szykują stadko się powiększ i tyle.
MARDEK67
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 07 mar, 2013 14:24

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez SUHY » Cz 07 mar, 2013 15:40

Opis własnego zbiornika to nie ten dział taki samo jak "kupię" krewetki . Ogarnij się !
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez MARDEK67 » Pt 08 mar, 2013 23:34

Masz rację Suchy po co komu podpowiedzi jak dojść do celu inną drogą lepiej wydawać pieniądze na chemię która nie do końca działa jak wynika z wypowiedzi.
MARDEK67
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 07 mar, 2013 14:24

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez germanista » N 10 mar, 2013 19:26

MARDEK67 napisał(a):Masz rację Suchy po co komu podpowiedzi jak dojść do celu inną drogą lepiej wydawać pieniądze na chemię która nie do końca działa jak wynika z wypowiedzi.


chemia chemią, która działa ;-) potwierdzają to też inne produkty marki Salty Shrimp
ale aby Sulawesi Mineral dał nam takie Ph i inne parametry tj. twardość i przewodność jakie mają być to niestety sól musi się rozpuścić CAŁKOWICIE. A przy Sulawesi Mineral 8,5 nie jest to takie proste jak przy innych solach Salty Shrimp. Więc nie wystarczy wsypać sól do wody poczekaC chwilę i mierzyć parametry, bo ta sól nie zaczęła się jeszcze dobrze rozpuszczać. Dlatego macie niskie Ph.
Z informacji uzyskanych od producenta najlepiej uzyskamy to poprzez zastosowanie CO2.

Zresztą pod kardynały wystarczy Sulawesi Mineral 7,5 - a tu nie powinno być problemów jak przy 8,5. ;-)
Pozdrawiam

Sebastian
germanista
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 31 sty, 2013 11:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez Smithi » N 02 mar, 2014 21:56

Sam jestem ciekaw jak z tym sulawesi 8.5, mam nadzieje ze tamat nie ucichnie i zostana wyciagniete wnioski czy warto w niego inwestowac.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez ShrimpWorld » Pn 30 mar, 2015 14:18

Wy to macie szczęście ja wodę w kranie ph 8,5 chętnie bym się z wami zamienił :D
ShrimpWorld
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 29 mar, 2015 10:07
Lokalizacja: Czernica(Wrocław)

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez michal.l » Pn 30 mar, 2015 14:30

Wodę o takim pH to może i masz ale też o wysokich twardościach co nie idzie w parze z tymi krewetkami ;)
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez ShrimpWorld » Wt 31 mar, 2015 15:01

To prawda :)
ShrimpWorld
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 29 mar, 2015 10:07
Lokalizacja: Czernica(Wrocław)

Re: Sulawesi Mineral 8,5

Postprzez GrandeOW » N 18 lis, 2018 11:00

Cześć, odkopię trochę temat, bo również jestem na etapie rozpuszczania tych soli (Salty Shrimp Sulawesi Mineral 8,5 h - tych konkretnie), a jak widzę odpowiedź na pytanie autora jeszcze nie padło. Sprawa u mnie wygląda właściwie analogicznie, więc nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Czy ktoś może podejmował się tematu rozpuszczenia tych soli z sukcesem od czasu ostatnich wpisów? Jak wygląda to w praktyce. Poszukalem trochę po forach, po Youtube'ach i szczerze mówiąc to niewiele znalazłem. Znaczy znalazłem, ale większość to ogólniki i niejasności.

Producent radzi, aby sole rozpuszczać przy użyciu CO2. Oczywiście pomimo jedno zdaniowej informacji producent nie radzi jak dokładnie ma wyglądać rozpuszczanie w CO2. Czy podgrzewać wodę, czy mieszać itp. Po rozpuszczeniu natlenić wodę i gotowe. Metoda może i skuteczna ale jednak wymaga drugiej butli (tą akurat mam), drugiego zestawu reduktorów itd. Są to dość duże wydatki i wolałbym tego po prostu uniknąć. Dodatkowo nie ma co ukrywać że to już zaczyna się niezła zabawa. Rozpuszczanie soli z CO2 może potrwać kilka dni, później natlenianie, testowanie itd.

Jako drugą metodę producent podaje, aby wodę z solami po prostu zagotować albo wsadzić do mikrofali. Mikrofalówkę mam popsutą więc wziąłem się za gotowanie. Efekt gotowania jest taki że nie mam wody tylko mleko. Szczerze mówiąc to niewiele się rozpuscilo. Przewodność mleka po ok 30minutach była ok 80ppm przy początkowych 20ppm (taka mam wodę po RO). Jak widać nawet na tym forum niektórzy gotowali sole 2h i też niewiele to pomogło. Zatem czy producent opowiada bajki? Po ok 10h jest nieznaczny postęp i przewodność wzrosła do ok 110ppm. Dodam że po tygodniu od wlania do akwarium przewodność wynosi około 130ppm, KH GH odpowiednio 6 i 6,5.

Gdzieś w Internecie znalazłem też informacje żeby wodę przygotowywać z tygodniowym wyprzedzeniem (że tyle się rozpuszczają sole), ale nie ma ani słowa czy w tym czasie wodę trzeba mieszać np cyrkulatorem, podgrzewać, napowietrzać itp. Dodatkowo w tym samym miejscu była informacja żeby pozostały osad wlać do akwarium. Zatem czy sole się rozpuszcza czy nie? Bo znowu widzę jakąś niejasność. Jak się rozpuszczą to o jakim osadzie mowa? Znowu mam sobie mleko robić? Dodatkowo teorii tej przeczy to czego sam doświadczyłem, o czym pisałem wcześniej, czyli fakt że po tygodniu obecności soli w akwarium parametry mam dalekie od pożądanych.

Jeśli stosowaliście Salty Shrimp Sulawesi Mineral 8,5 bądź Salty Shrimp Sulawesi Mineral 7,5, od czasu ostatnich postów napiszcie jak to u Was wyglądało. Oczywiście będę testował na bazie tego co widziałem, czytałem, ale jeśli ktoś z Was ma sprawdzoną metodę i zechce się podzielić będę bardzo wdzięczny.

Jak wyszły próby z rozpuszczaniem soli w wodzie gazowanej (oczywiście tylko w ramach testu)?

Powiem szczerze że jestem bardzo zniesmaczony tym zakupem, bo miały być świetne, a problem jest bardzo duży.
GrandeOW
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 17 lis, 2018 08:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron