Caridina striata - czy mozna laczyc z innymi sulawesi

Moderator: =Fresz=

Caridina striata - czy mozna laczyc z innymi sulawesi

Postprzez superkb » N 13 maja, 2012 17:08

witam mam pytanie , posiadam 5 osobowe stadko caridina striata "mini red line bee" w moim akwa 70 litrowym. warunki i parametry dobre , maja troche korala i zwily korzen ktory uwielbiaja i widac ze czuja sie tam dobrze, dowodem na to moze byc to e jedna samiczka ma jajeczka w liczbie 12:) w kazdym chcialem dolozyc do nich kilka innych gatunkow sulawesi , wiem ze orchidea nadaje sie bardzo dobrze, natomiast slyszalem opinie od jednej osoby ze nie jest dobrym pomyslem laczyc je z innymi "halasliwymi" krewetkami jak chocby spinata bo beda ploszyc striata a te z kolei umra z glodu. wydaje mi sie to absurdalne, patrzac na ostrozne ale odazne zachowanie moich striata ktore w zasadzie przyzwyczaily sie do mnie i nie boja sie , co najwyzej czasem nierchomo obserwuja by nastepnie dalej wpasc w szal zbieania wszystkiego bialymi rekawiczkami..:) jednak wole sie upewnic, choc wiem ze bedzie trudno o odpowiedz:) pozdrawiam
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Postprzez aquahobby1 » N 13 maja, 2012 20:57

Dobierz krewetki które żyją razem z nimi w naturze.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez superkb » Pn 14 maja, 2012 11:55

mhm, w tej pracy naukowej co jest link do niej na forum o sulawesi przeczytalem ze w naturze mozna ja spotkac w tych samych warunkach z caridina spiniata , caridina profundicola ale w zdecydowanej wiekszosci wystepuje z caridina woltereckae czyli harlekin, oraz caridina blauberechti czyli red orchid . o ile dobrze przetlumaczylem, czyli jakby nie patrzec ze spiniata moze, ale moglby ktos zerknac do tego artykulu czy dobrze zrozumialem?
Ostatnio edytowano Pn 14 maja, 2012 11:55 przez superkb, łącznie edytowano 1 raz
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Postprzez aquahobby1 » Pn 14 maja, 2012 22:45

Ja osobiście nie dobierałbym innych gatunków, tylko spróbował otrzymać przychówek z tego stadka co masz, ewentualnie dobrać jeszcze więcej tych samych krewetek. Jeżeli już bardzo chcesz dołożyć jakieś inne krewetki, to czerwona i biała Orchidea najbardziej się do nich nadają.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez superkb » Śr 16 maja, 2012 01:33

dzieki za odpowiedz, a moglbys podac powod obaw ze inne krewetki dla nich beda niekorzystne? chodzi o płoszenie?
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 16 maja, 2012 20:28

Pamiętaj że krewetki w naturze mają praktycznie nieograniczoną przestrzeń, a u Ciebie 70 litrów.
Jeśli mogę doradzić to zdecydowanie 1 gatunek Sulawesi na 1 akwarium.
Sam kiedyś miałem Blue leg poso z Cardinalami i po jakimś czasie nie wyszło to Cardinalom na dobre.
Możesz wrzucić zdjęcia swoich krewetek, żeby na 100% określić jaki to gatunek.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez superkb » Śr 30 maja, 2012 10:54

w sensie ze wyparły cardinale? no niezle.. w zasadzie na razie i tak nie spieszno mi z dokladaniem nowych gatunków. na razie sa u mnie poltorej miesiaca i wygladaja jakby mialy sie swietnie. chyba druga samiczka ma jajka. przechodza winylki bez problemu sa aktywne itd.

zdradze wam moj sposob na sulawesi: akwarium LOWTECH. czyli ziemia ogrodowa na spod 2-3cm na to zwirek bazaltowy i gdzieniegdzie troche koralowego. oprocz tego pare skal koralowych i marmurowych. i korzen.

takie akwarium ma to do siebie ze trzyma stabilne parametry wody i wysokie ph. samo od siebie 7,6 a jak dorzuci sie skalki wyzej wymienione to jak u mnie 7,9. pozostale parametry same utrzymuja sie w idealnej kondycji. gh 8 kh 5. woda kranowa czesciowo z nowego wodociagu z ujecia z gorskiej czystej rzeki o niskim gh ok 3, i czesciowo z mojej studni o gh okolo 12. i tak mieszkalem pol na pol.

tak jak mowie low tech ma to do siebie ze ma duzo roslinnosci, mala ilosc swiatla - w moim przypadku stoi przy oknie od polnocnej strony , i 6 godzin dziennie dodatkowo swieci swietlowka 9w - i wszystko rosnie jak na drozdzach a sulaweski nie stresuja sie mocnym swiatlem. maja u mnie bardzo duzo zakamarkow do ukrycia tak przy okazji.
cale akwarium jest bezobslugowe, nie trzeba czyscic bo samo sie czysci(nic nie osadza sie na dnie jak normalnie), raz na 3-4 miesiace podmienic polowe wody mozna. mialem juz kilka takich zbiornikow i troche praktyki z nimi mam. temp 26 stopni, nie ma co zylowac do 29, przeciez tyle tam maja w niektorych porach roku czy w nocy.

to tak nawiasem bo zauwazylem ze ludzie kombinuja hi-techowo a sulaweski wydaja mi sie byc stworzone do lowtecha, czyli powrot do starej zapomnianej metody.

zrobie zdjecia w sobote i podesle do oceny, bo z striatami to zamieszanie jest niezle odnosnie wlasnie gatunku:)
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Postprzez aquahobby1 » Śr 13 cze, 2012 22:34

I jak tam fotki?
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości