A to moje Sulawesi Cardinal

Moderator: =Fresz=

A to moje Sulawesi Cardinal

Postprzez kafik » So 08 wrz, 2012 19:46

kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Dominik Perkowski » N 09 wrz, 2012 11:30

A może coś napiszesz dla potomnych :)
Jak przygotowujesz wodę, jakie trzymasz parametry, może masz inne ciekawe spostrzeżenia odnośnie Cardinali.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » N 09 wrz, 2012 11:37

Piękne te Twoje biedronki :-) ,widać ,że zdrowe i oby się trzymały jak najdłużej
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SUHY » N 09 wrz, 2012 13:31

Dominik Perkowski napisał(a):A może coś napiszesz dla potomnych :)
Przydał by sie taki temat ,coraz więcej ludzi zainteresowanych jest tymi pięknymi krewetkami (łącznie zemną) .
Tym bardziej że jest o czym opowiadać a ludzi z konkretną wiedzą w tym temacie to ze świecą szukać .

ps: może jakiś zbiornik pokazać na początek .
Ostatnio edytowano N 09 wrz, 2012 13:32 przez SUHY, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez kafik » N 09 wrz, 2012 19:49

Więc od czego by zacząć. Akwarium przygotowałem tak jak wyczytałem to na niemieckich stronach, widziałem też zdjęcia podwodne z miejsca pochodzenia Cardinali. I to co zobaczyłem to kamienie - dużo kamieni. I tak w moim akwarium (dokładnie widać to na moich zdjęciach i filmach) nie ma żadnych roślin (poza jedną gałązatką) jest dużo kamieni i jeden korzeń. Kamienie/skały muszą być obojętne - żadne wapienie. Ja swoje znalazłem na budowie drogi:) Robili podkład asfaltowy z takiego tłucznie, nazbierałem wiaderko już po budowie z tego co zostało. Wszystko dokładnie wypłukałem i moczyłem przez jakiś miesiąc. Na dno wysypałem żwir o granulacji 1-3mm nie może być bardziej drobny (dlaczego powiem później). Ułożyłem kamienie z drogi. I tak przygotowane akwarium czekało prawie rok. Nie znaczy że aż tyle trzeba czasu aby akwarium dojrzało ale nie mogłem znaleźć krewetek:). Ale myślę że dobrze jest potrzymać akwarium co najmniej miesiąc aby pojawiły się jakieś glony - najlepiej okrzemki no i jakieś zielone. No i woda musi być dojrzała - stałe parametry. Woda:przygotowałem na początek tak jak czytałem:tw ogólna ok 7 a tw. węglanowa 5-6. Azotany zero! Co jeszcze .... ph bardzo ważne i więcej tym lepiej 7,5-8. Obecnie ph i tw. ogólna się trzyma tak jak na początku. Poleciała węglanowa ale to wina moim membran - stare już są.
Temperatura - wysoka jak na krewetki 28-29 stopni. Bałem się jak dadzą radę w czasie transportu bo wiozłem je 7 godzin ale wszystkie przeżyły i nic się złego nie stało mimo że woda miała 21 stopni ( a czytałem że mogą tego nie przeżyć).
Filtracja to aqua szut 550 z uruchomionym napowietrzaniem do tego jeszcze dodatkowe napowietrzanie przez kamień. I tutaj dlaczego granulacja piasku nie może być mniejsza (jest piaseczek dostępny w sklepach fajny do krewetek) - wg mnie krewetki te lepiej się czują w większym prądzie wody - wszystko musi się ruszać i krążyć. Bardzo drobny piach by sie przesuwał po cały zbiorniku przy takim prądzie wody jaki jest u mnie. W drugiem zbiorniku jaki teraz przygotowałem jest jeszcze większa turbina i kamień dodatkowo.
I to chyba tyle na razie. Jak macie jakieś pytanie to piszcie bo nie wiem co jeszcze mogę wam "powiedzieć" na ich temat.
kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez batman-ka » Pn 10 wrz, 2012 15:58

Roślin nie polecam ,już raz włożyłam microsorium,one po prostu nie lubią roślin ,jedyne co tolerują to gałęzatka .
A czym je karmisz,bo jak wiadomo sulawesi są wybredne .
Widziałam płyty granitowe kiedyś na niemieckim filmie a cardinali było mnóstwo .Za drobne podłoże odpada u nich,musi był filtracja nawet między kamykami .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kafik » Pn 10 wrz, 2012 16:11

Faktycznie krewetki są wybredne ale nie cały czas. Dopóki stado było małe, a liczyło na początku 10 szt. jakie by nie było żarcie nic nie podchodziło. Krewetki się chowały i nie widziałem aby coś jadły - może w nocy bo w nocy są aktywniejsze. Kiedy stado się powiększyło (doczekałem się potomstwa) krewetki zaczęły wychodzić do jedzenia. I tak naprawdę już sprawdzałem wszystkie pokarmy jakie mam, włącznie z jedzeniem dla glonojadów. Biorą wszystko jak leci a pomagają im ślimaki SUlawesi. Zaczynałem od podawania małych ilości spiruliny, z czasem włączałem różne pokarmy dla krewetek. Wszystko w małych ilościach i nie częściej niż raz na dwa dni. Dodatkowo mam przygotowany przeze mnie w moździeżu proszek z rożnych pokarmów. Wg mnie dobrze jest podać coś takiego raz na kilka dni dla tych maluchów świeżo urodzonych. One siedzą głęboko między kamieniami i rzadko są dopuszczane do jedzenia. A taki pył z pokarmu dociera wszędzie.
kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez batman-ka » Wt 11 wrz, 2012 10:02

Ile już się udało sztuk rozmnożyć ? :-)
Fajnie,że Ci się tak rozmnażają,najładniejsze są te maluszki jak wychodzą i widać tylko łapki jak przebierają w podłożu :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kafik » Wt 11 wrz, 2012 12:13

Na początku było mało maluchów - zaczynałem od 10 szt. a teraz maluchy są wszędzie. Jak by ktoś chciał kupić to mam już 2-3 miesięczne egzemplarze na sprzedaż.
kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez SUHY » Wt 11 wrz, 2012 16:02

kafik napisał(a):Na początku było mało maluchów - zaczynałem od 10 szt. a teraz maluchy są wszędzie. Jak by ktoś chciał kupić to mam już 2-3 miesięczne egzemplarze na sprzedaż.

Tylko przekonam żonę że regał jest niezbędny , dzięki temu będzie schludniej :-P oczywiście ,a bez tych dodatkowych dwóch trzech zbiorników byłby nie foremny .
Podłoże i kamienie są wiec mam nadzieje za jakiś czas się zgłoszę .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez kafik » Wt 11 wrz, 2012 22:31

Kilka fotek i film z dzisiejszego dnia:

Filmik http://www.youtube.com/watch?v=bEiqOpI5nTg&feature=plcp

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dwie fotki o dużej rozdzielczości

Obrazek

Obrazek

Tyle na dzisiaj:)
kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez batman-ka » Cz 13 wrz, 2012 10:57

KOcham te białe łapki :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 5pirit » Cz 13 wrz, 2012 11:02

A jak byś dał zdjęcie całego zbiornika, to już w ogóle było by super :D
Zagorzały akwarysta i militarysta
Avatar użytkownika
5pirit
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): N 23 paź, 2011 20:33
Lokalizacja: Piła

Postprzez Mateusz.A » Cz 13 wrz, 2012 16:41

Ej no, przestań umieszczać tyle zdjęć z tymi ślicznymi biedronami, bo robi mi się strasznie ochota na nie :-P
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kafik » Wt 06 lis, 2012 19:37

kafik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 31 sie, 2012 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości