Oświetlenie

Moderator: =Fresz=

Oświetlenie

Postprzez Sebastian » Śr 20 lis, 2013 19:56

Jakie macie oświetlenie w baniakach z krewetkami z Sulawesi?
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Oświetlenie

Postprzez germanista » Śr 20 lis, 2013 20:23

Ja u siebie mam ledy, w dwóch barwach - ciepła i zimna. W zupełności wystarcza, zresztą sulaweski nie przepadają za zbyt mocnym światłem.
Pozdrawiam

Sebastian
germanista
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 31 sty, 2013 11:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oświetlenie

Postprzez Sebastian » Cz 21 lis, 2013 09:42

Witaj mój imienniku :mrgreen:
Ciekawy zbieg okoliczności bo ja również oświetlam moje krewetkarium za pomocą ledów, żeby było śmieszniej również w dwóch barwach ciepłej i zimnej. Czy to zbieg okoliczności czy przypadek sprawił, że mamy tak samo nie ważne ;-) jednak faktem jest, że krewetki z Sulawesi nie przepadają za światłem i kiedy oświetlałem akwarium dwoma świetlówkami POWER GLO 54W. 18k. krewetek nigdy nie było widać, dopiero po zgaszeniu zaczynały wychodzić. Dlatego zmieniłem oświetlenie i teraz jest dużo lepiej, myślę jednak, że jeżeli w zbiorniku jest duża ilość biedronek to ani światło ani nic innego im nie przeszkadza. Aha widziałem chodowlę biedronek, w której w ogóle zbiornik był niedoświetlany i panował w nim mrok przez cały dzień i noc, krewetki się ładnie wybarwiały jednak jak chciało się je podziwiać przy świetle szybko traciły kolory. Czy możesz napisać ile ledów poszczególnej barwy masz zainstalowanych i jaką pojemność ma akwarium?
Szkoda że tylko jedna osoba się podzieliła czym doświetla zbiornik.
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Oświetlenie

Postprzez germanista » Cz 21 lis, 2013 13:33

No widzisz jak się fajnie zgrało ;) kto wie może nawet wyglądamy tak samo hehe
Ale wróćmy do tematu.

Mało wypowiedzi gdyż niewiele osób hoduje krewetki z Sulawesi, są one bardzo wymagające i na pewno nie są dla początkujących.
Ważne też jest skąd mamy nasze pociechy. Czy jest to import czy krewetki rozmnożone już u jakiegoś hodowcy. Jak wiadomo import często pada i musi być bezwzględnie poddany kwarantannie, bo może się zdarzyć, że krewetki często docierają chore.
Trzeba też stworzyć odpowiednie warunki w zbiorniku. Najlepszy jest większy baniak, gdyż łatwiej w takim utrzymać stałe parametry, co jest ważne przy krewetkach. Nie tylko tych z Sulawesi.
U mnie baniak dojrzewał bardzo długo zanim trafiły do niego krewetki. Ale warto było, gdyż teraz odpłacają się swym pięknem. Choć są jeszcze trochę wstydliwe.

U mnie zbiornik ma 100 litrów brutto. Za filtrację odpowiadają dwa kubełki połączone szeregowo i wypełnione jedynie ceramika SERA Siporax i Siporax mini i na wlocie i wylocie gąbką - w sumie blisko 4 litry. Jeśli chodzi o parametry to są stabilne. Woda podmieniana raz na jakiś czas. Oświetlenia ledowego mam w sumie 3 metry - 1 metr barwa ciepła i 2 metry zimna.
Pozdrawiam

Sebastian
germanista
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 31 sty, 2013 11:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oświetlenie

Postprzez Sebastian » Pt 22 lis, 2013 11:02

Widzę że mamy dosyć podobne rozwiązania techniczne. u mnie za filtracje odpowiada filtr kubełkowy Sera Bioactive 130 UV, jako media włożyłem żwirek koralowy 1-1,2 cm. oraz żwirek z lawy, na wejściu zamontowałem dużą gąbkę.deszczownia ustawiona jest w taki sposób aby wzbudzać maksymalnie tafle wody i mieszać powietrze z wodą. Co do oświetlenia to masz spoooooooro tych ledów ja mam w sumie 102 sztuki 90 z barwą zimną i 12 z ciepłą, które zapalam na noc. A masz jakieś zdjęcia swojego zbiornika? Ile masz w ogóle zbiorników?
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Oświetlenie

Postprzez germanista » Pt 22 lis, 2013 18:50

Jeśli chodzi o ledy to popełniłem czeski błąd - tak jak pisałem mam 3 metry - ale ciepłego jest 2 metry a zimnego 1 metr.
Ja na wlocie też mam gąbkę, a deszczownia jest tuż nad lustrem wody. Dodatkowo celem lepszego natlenienia zbiornika trafi do niego jeszcze oxydator.
Ajakie masz parametry i czym uzdatniasz wodę?
Zbiorników z Sulawesi mam na razie jeden, innych mam trochę więcej ;)
Pozdrawiam

Sebastian
germanista
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 31 sty, 2013 11:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oświetlenie

Postprzez Sebastian » N 24 lis, 2013 20:15

Parametry wody mam na poziomie GH 9/10 KH 6/5 Ph 8/9 nie jestem w stanie dokładnie ich określić ponieważ testy w/g mnie przekłamują (mam kropelkowe zoolek). Mam RO do którego dodaje na tydzień wcześniej sole Sulawesi Mineral 8,5 oraz troche sody oczyszczonej z apteki, przed podmianą wody sprawdzam czy zgadzają się z wodą w akwarium i wlewam ale za pomocą kroplówki nigdy szybko, proces ten trwa nawet cały dzień. A jak Ty sobie z Tym radzisz? opisz dokładnie jeżeli możesz.

P.S. Dzisiaj znalazłem pierwszą młoda krewetkę malili red ;-)
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Oświetlenie

Postprzez germanista » Śr 27 lis, 2013 21:10

Moje parametry:

Ph 8 -8,5
Gh 6/7
Przewodność ok. 350

Wodę uzdatniam Sulawesi Mineral 7,5 na kilka godzin przed podmianą, sprawdzam tylko przewodność czy sie zgadza.

Wodę podmieniam w małej ilości i średnio raz na 2 tygodnie. Robię to powoli, choć przymierzam się do metody kropelkowej.

Mi też biega kilka samic kardynałków zajajczonych więc na razie czekam :)
Pozdrawiam

Sebastian
germanista
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 31 sty, 2013 11:05
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości