Cardinal i Dark Cardinal

Moderator: =Fresz=

Cardinal i Dark Cardinal

Postprzez Dominik Perkowski » Pt 27 mar, 2009 11:21

Cardinal
Jasno czerwony, czerwony, biale kropki, przy oczach po wewnetrznej stronie biale kropki.

Dark Cardinal
Bordowy, ciemno borodowy, lekko niebieskie kropki przechodzace w niebieski, przy oczach po wewnetrznej stronie czerwone kropki.

Czy ta sa 2 odmienne gatunki ?
Niby to samo a jednak sa roznice.

A moze jest tak samo jak w przypadku Orange delight ktora potrafi zmieniac kolor od brazowego do jaskrawo pomaranczowego.
Ostatnio edytowano Pt 27 mar, 2009 11:22 przez Dominik Perkowski, łącznie edytowano 1 raz
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Pt 27 mar, 2009 11:42

To jest niestety wielka niewiadoma,kolorystyka krewetek tak zaskakuje,jak i kolorystyka tylomelani,też w sumie o nich nic nie wiadomo,do dzisiaj nie wiem,dlaczego yellow urodził się z czarnymi rogami :-D Więc pozostaje się cieszyć różnorodnością i dążyć do rozmnożenia ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Pt 27 mar, 2009 12:26

Za jakis czas bedzie duzo wiadomo o Sulaweskach, beda kosztowaly po 5zl za sztuke. Ale to za jakis czas, tak samo jak z Red Cherry. Chociaz ostatnio ceny Red Cherry ostro skoczyly nawet do okolo 30 zl :)

Co do krzyzowania obstawiam ze te dwa rodzaje cardinali (pisze tak dopoki ktos mnie nie wyprowadzi z bledu) moga razem dzialac w tym kierunku.
Na forach zagranicznych pojawiaja sie jakies mgliste informacje na temat krzyzowek. Sam jakis czas temu widzialem zdjecie dziwnej formy cardinala.
Spinaty : Gold Flake i Yellow Ring sadze ze tez wspolnie wymieniaja geny.
Czas wyjasni wszelkie watpliwosci.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 06 kwi, 2009 13:00

Rozwiazanie zagadki po 10 dniach przyszlo samo.
Oprocz jednej dorodnej sztuki wszystkie Cardinale wybarwily sie na ciemno bordowo (chyba na skutek wylinki, poniewaz najwiekszy osobnik, ktory teoretycznie najrzadziej bedzie mial wylinke jest dalej jaskrawo czerwony).
Niektore juz po 3 dniach byly bordowe, inne potrzebowaly wiecej dni.
Ciekawe jest ze bordowe juz osobniki z rana po zapaleniu swiatla sa takie jakby przezroczysto fioletowe, ten jaskrawo czerwony jest po prostu blado czerwony.
Swoj wlasciwy kolor uzyskuja pobudzone swiatlem.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » So 09 maja, 2009 07:32

Po miesiacu maly dodatek do tego wszystkiego.

Wiem ze nic nie wiem, bo okolo 5 Cardinali znowu przebarwilo sie na jasno, szczegolnie jak nachrzaniaja po akwarium w swoim tancu godowym sa jaskrawo czerwone. Czasami cos pomiedzy ciemnym a jasnym.
Za to 3 samiczki ktore obecnie nosza jajka sa mocno bordowe.
Wszystko wskazuje na to ze podobnie jak Orange Delight, Cardinale zmieniaja intensywnosc ubarwienia - tylko co jak dlaczego po co i na co to szukaj wiatru w polu ...
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Markos » Śr 19 sie, 2009 06:15

Witam.

Z pięciu zakupionych przeze mnie Cardinali wszystkie miały niebieskie kropki.
4 były czerwone a jeden był wyraźnie ciemniejszy, ciemny bordowy prawie czarny.

Maluch który mi teraz po nich został kropki ma białe. Może to wina białego podłoża (piasek) ?
Warunki w żaden sposób się nie zmieniły. Ma niecały centymetr tak na oko więc może jeszcze się wybarwi ?

Pozdrawiam
Markos
markos5@interia.pl
Markos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 18 sie, 2009 10:29
Lokalizacja: Poraj / Cz-wa


Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron