Caridina sp. Cardinal (White spot red bee) - opis

Moderator: =Fresz=

Caridina sp. Cardinal (White spot red bee) - opis

Postprzez Dominik Perkowski » Cz 09 kwi, 2009 08:19

W nawiasie nazwa potoczna z ktora mozecie sie spotkac przy zakupie.

Chyba najbardziej popularna krewetka z Sulawesi, laczy w sobie dwie bardzo wazne cechy - jest niezwykle pieknie ubarwiona i bardzo wytrzymala (jak na Sulaweski).
W akwarium proponuje miec stadko przynajmniej 6 szt, idealnie bylo by 10. Krewetki te w malych grupach prowadza bardzo skryty tryb zycia i raczej nie nacieszymy nimi oka. Jesli zapewnimy im idealne warunki i zakupimy odpowiednie stadko, bedziemy mogli podziwiac je w pelnej krasie. Nic nie zastapi widoku dziesieciu Cardinali buszujacych na skalkach i przebierajacych bialymi lapkami.

Co do wiekosci Cardinali jest wiele mitow, ja mam osobniki ktore dorosly do okolo 1.8 cm. Samce jak to zwykle w krewetkowym zyciu bywa sa mniejsze.

Cardinale pochodza z jeziora Matano - to jest bardzo wazne przy doborze innych Sulawesek i stworzenia im odpowiedniego biotopu.

Warunki wody w jeziorze Matano, zbadano w maju 2008r. cyt.
Temperature 29.5
Electrical conductance value 191 - 227
PH 8.6 gH 7 kH 5 NH4 0 NH3 0 NO2 0 NO3 0 PO4 1,0 FE 0 CU 0

Woda w jeziorach Sulawesi jest niezwykle czysta i bardzo dobrze natleniona, niestety znalazlem juz informacje o duzym rozwoju przemyslu ciezkiego w ich okolicach i wyrazano tam powazne obawy o przyszlosc tych jezior.

Wiadomo ze osobniki ktore rodza sie w niewoli sa w stanie bardziej dostoswac sie jesli chodzi o warunki, proponuje :
Temp. 27-29 Ph 7.6-8.4 Gh 4-9 Kh 2-9
Tutaj mozna prowadzic duza polemike, znam sukcesy w hodowli przy wodzie bardzo miekkiej jak i przy Gh na poziomie 10.

Co do zywienia Cardinali raczej polecam duzo glonow i jeszcze raz duzo glonow, szczegolnie tych brunatnych - okrzemek. U mnie bardzo niechetnie skubia sztuczny pokarm, a i ja za bardzo sie nie napraszam.

Cardinale nosza tak do 20 szt jajeczek, inkubacja trwa okolo 20-21 dni.


Zapraszam do dalszej wymiany pogladow.
Ostatnio edytowano Cz 09 kwi, 2009 08:31 przez Dominik Perkowski, łącznie edytowano 1 raz
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Kukol88 » Cz 09 kwi, 2009 08:30

Piknie opisane :-D . Myślałem o rozpoczęciu hodowli tych krewet ale ph w jakim one zyja mnie zabija poprostu :-? , bo ja w kranie mam 6.4 ph więc sobie jak naarzie tylko mogę pomarzyc :-P
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez =Fresz= » Cz 09 kwi, 2009 18:45

Czy udało Ci się je rozmnozyc? ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Dominik Perkowski » Cz 09 kwi, 2009 20:18

fresz33 napisał(a):Czy udało Ci się je rozmnozyc? ;-)


Wlasnie, 1 szt posiadam od 2 miesiecy, kolejne 5 dojechalo prawie miesiac temu, 5 ostatnich 3 tygodnie. Dodajac do tego moje problemy z ponownym dojrzewaniem zbiornika - odpowiedz jest prosta :)
Nie udalo mi sie i wiem ze jeszcze troche musze poczekac. Po porannych przeswietleniach jak jeszcze nie sa w pelni wybarwione widac ze kilka samiczek ma siodelka - zobaczymy co z tego wyjdzie.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez =Fresz= » Cz 09 kwi, 2009 20:32

NO to śledzę temat tych krewetek dalej bo powiem że też mi się spodobały już dawno ale wiedziałem że jest to nowość i że padają jak kawki ;-) wiadomo nie było pewne w jakich warumkach żyją ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 06 maja, 2009 21:25

A tutaj cos z zycia Sulawesi, u 2 samiczek pojawily sie jajka, dzisiaj dodatkowo 4 samce zglupialy i zaczely szalec po calym akwarium. Wnioskuje ze to byl pewnego rodzaju taniec godowy - wiec moze 3 samiczka niedlugo mnie zaskoczy.

Dwa filmiki, jakos slaba, zaobserwujcie co robia Cardinalki przy plywaniu w toni z bialymi lapkami :) dodatkowo na drugim mlode Noski wlazly bez pozwolenia w kadr.

>KLIK<

>KLIK<

A tutaj promocja, troche nie na temat moj Toffik - brzydaaaall , nie jest sam w kadrze - w sumie latwo rozpoznac mini towarzystwo.


>KLIK<
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez =Fresz= » Cz 07 maja, 2009 08:41

A ile nosków na filtrze i samiczki z jajkami ;-) kolejny projekt szykujesz? :->
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Dominik Perkowski » Cz 07 maja, 2009 08:57

fresz33 napisał(a):A ile nosków na filtrze i samiczki z jajkami ;-) kolejny projekt szykujesz? :->


:) Noski dzisiaj wedruja do osbnego akwarium, co zwiekszy szanse malych cardinali i duzych takze, woda z pewnoscia bedzie czystsza.

Co do projektu to swieze jajeczka, za to w podwieszanym akwarium 4l mam ponad 500 larw 5 dniowych od 4 samiczek. To jest tak zwany projekt po bandzie, karmie tylko glonami, wody malo - moze cos z tego wyjdzie :)
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 27 paź, 2009 18:20

Samiczka F1

Obrazek

Z tego co zauważyłem samiczki się synchronizują, często u 3-4 w ciągu kilku dni pojawiają się jajeczka.
Tak samo jak inne gatunki potrzebują odpoczynku. Na początku niektóre Cardinale po urodzeniu już czwartego dnia miały nowe jajeczka i tak 3 razy, a później dość długa przerwa.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez seraf » Cz 07 lip, 2011 19:40

a czy one się krzyżują z jakimiś innymi krewetami? bo noski chyba się nie krzyżują z żadnymi?
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość