Seachem Pristine vs. Stability

Moderator: =Fresz=

Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez smoovb » N 17 gru, 2017 20:48

Cześć, tak jak w temacie czy macie doświadczenie odnośnie stosowania tych preparatów firmy Seachem ?
Zastanawiam się właśnie nad zakupem lepszej jakości bakterii jednak nie wiem jakie są różnice lub który produkt jest godny zakupu ;)

czekam na sugestie i informacje w tej kwestii
smoovb
Początki Krewetkowej Mani

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez popek2002 » N 17 gru, 2017 21:47

Ja przetestowałem wiele różnych bakterii od Bee maxa , który zazwyczaj przychodził zapleśniały (być może wina dystybutora) albo szybko tracił termin przydatności do Azoo itp. Niektóre to były porażki których drugi raz nie użyje. Teraz właśnie stosuję oba te produkty od ok. miesiąca i nie mam żadnych negatywnych uwag. Niedawno wystartowałem zbiorniczek bez żadnych przygód i zaraz będę wpuszczał krewety. Woda zawsze kryształ, nie śmierdzi nie ma wysypu glonów. Raczej nie powinieneś się zawieść :-)

Ps. W duecie najlepiej ;-)
popek2002
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez smoovb » N 17 gru, 2017 22:00

mam 3 zbiorniki już działające od 6-12 miesięcy i nie myślę o restartach na obecną chwilę, który w tej sytuacji byłby bardziej przydatny ?
jak często dawkujesz te preparaty ?

ostatnio stosowałem Microbe Lift Special Blend (cena dużo niższa w porównaniu do produktów Seachem)
smoovb
Początki Krewetkowej Mani

Postprzez =Fresz= » N 17 gru, 2017 22:07

Trzeba szukać na necie jakich szczepów bakterii używają w swoich produktach producenci (produkty mogą się dublować). Im większa ilość szczepów tym lepiej. O tym jaki szczep jaką pełni rolę w zbiorniku też można znaleźć na Google ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
=Fresz=
Moderator

Postprzez popek2002 » N 17 gru, 2017 22:30

Pristine dawkuję pół nakrętki po czyszczeniu filtra, dosadzeniu jakiejś roślinki itp. a Stability po podmianie wody w takiej samej ilości.
popek2002
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez CryMore » Pn 18 gru, 2017 02:31

Nie mylcie dwóch różnych produktów. Pristine i Stability to bakterie nitryfikacyjne, Bee Max z Benibachi w składzie ma bakterie tworzące biofilm potrzebny krewetkom do poprawnego funkcjonowania przewodu jelitowego.

Używam Stability i Pristine (Pristine raz na miesiąc) i jest wszystko ok. Jak ludzie używają tego do morskiego to w krewetkarium jest 100% bezpieczne.

Mam też Bee Max (kupiony w ekrewetki i otworzony przy Piotrze, bo zasugerował, że czasem zdarza się spleśniały), trzymam w lodówce od roku bo to 100gr i używam jak mi się przypomni. Dla mnie to również bardzo dobry produkt, używałem go na początku dość regularnie.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej

Postprzez kaboom » Śr 20 gru, 2017 08:53

Pristine to chyba nie są typowe bakterie nitryfikacyjne a raczej coś zbliżonego do Supreme Bioguarda i ML Gravel & SUbstrate Cleaner, rozkładają szczątki organiczne i ograniczają powstawanie DOC, likwidują błonę białkową. Stability wpływają na ogólną kondycję zbiornika i tu chyba w przewadze są właśnie bakterie nitryfikacyjne. Dwa bardzo dobre preparaty jak i pozostałe produkty Seachema. Wcale nie są drogie jeśli kupuje się w większych opakowaniach, no i bardzo wysoka wydajność w stosunku do teoretycznie tańszych produktów.
kaboom

Postprzez perwersja. » Pn 08 sty, 2018 22:30

stosuje x czasu BWS Shield, BEE MAX oraz bakterie AZOO na redukcje toksyn i stabilizacje, jak się to ma do działania Pristine? Lepiej, gorzej? Warto spróbować? Jeśli tak, to z czego zrezygnować?
http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3
perwersja.

Postprzez daveron » Wt 09 sty, 2018 15:45

Nie sądzę zeby te produkty zmieniły coś zauwazalnego w funkcjonowaniu zbiornika. Jedyne bakterie których działanie da się zauważyć to bacter AE ale to bakterie o innej funkcji.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM