Brukselska wycieczka

Moderator: =Fresz=

Brukselska wycieczka

Postprzez Crystal » Pn 13 cze, 2011 10:19

Witam.
W dniach od 2 do 8 czerwca trochę się włóczyłem po Belgii i odwiedziłem jeden z największych sklepów zoologicznych w Brukseli.
Sklep jest wielki i ma charakter magazynu ale można dokonywać zakupów zarówno detalicznych jak i hurtowych.
Obrazek

Sklep jest podzielony na trzy zasadnicze części a każda z cześci jest podzielona na działy.

Pierwszą częścią sklepu obejmująca również miejsce przed budynkiem jest część dotycząca oczek wodnych. Przed sklepem są kosze z kamieniami do oczek.
Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze pomieszczenie to przedsionek. Pomieszczenie to jest nieogrzewane i znajdują się tam elementy i urządzenie do oczek wodnych oraz akwaria z rybami (kolorowe odmiany karasi, karpie KOI oraz jesiotry). Obrazek Obrazek Obrazek

Dopiero mijając cześć "oczek wodnych" wchodzimy do sklepu własciwego. Jest to cześć sklepowa z regałami, na których są poustawiane towary. Regały sa pogrupowane w zależności od towarów. Można wyróżnić alejkę filtrów, napowietrzaczy, oświetleń, pokarmów itp.
Obrazek Obrazek Obrazek
Oczywiście odszukałem też alejkę dla kreweciarzy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nastepnym pomieszczeniem jest wielki magazyn ryb i roślin. Dzieli się on na trzy działy - rosliny, zwierzęta słodkowodne i zwierzęta morskie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bardzo dużo jest ryb i innych zwierząt do akwariów morskich, gdyż właściciele sklepu specjalizują się w tym rodzaju akwarystyki. A jedną z ich działalności jest również urządzanie takich zbiorników na zamówienie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jedynymi krewetkami jakie znalazłem były również organizmy morskie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ponadto w sklepie jest wiele odmian barwnych dyskowców ale rybą, która zwróciła moją uwagę była słodkowodna płaszczka .
Obrazek


Zdjęcia niestety robiłem telefonem więc nie są najlepszej jakości. W związku jednak z dużym zainteresowaniem włascicieli naszymi krewetkami mam nadzieję mieć okazję zrobienia lepszych zdjęć
Ostatnio edytowano Pn 13 cze, 2011 10:21 przez Crystal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości