Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Moderator: =Fresz=

Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Piotr12345 » Śr 26 sie, 2015 15:21

Witam,


Już jakiś czas temu pojawił się na rynku Twinstar.
Cena jego to był kosmos... Nie kupiłem, szkoda było mi wywalić tyle kasy.

Zastanawiam się jednak nad zakupem wyżej wymienionego produktu, który pojawił się w jednym ze sklepów na allegro.

300 zł to kwota, którą przecierpię, jeśli polecicie, że warto.

Domyślam się, że Twinstar i to - to jedno i to samo.

Warto ? To pytanie kieruję do użytkowników Twinstara - Nie żadnych samoróbek.


pozdrawiam
Piotr12345
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 15 maja, 2015 11:15

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez kaboom » Cz 27 sie, 2015 12:06

Zadaj sobie pytanie co chcesz osiągnąć poprzez zakup tego urządzenia, ja zamierzam do sklepu ściągnąć i zobaczymy czy się sprzeda :-) Jak będziesz potrzebował dobrej ceny to się odezwij.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 27 sie, 2015 12:51

..300pln to urzadzone krewetkarium + stadko fajnych robali na start dla mnie wybór wydaje sie oczywisty . Moim prywatnym zdaniem ( którym sie nie sugeruj zbytnio) glonami w naturalny sposób powinny zająć sie robale przy wsparciu ich własciciela a nie gadzet za 300-600pln ale kto bogatemu zabroni :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez przemekgda86 » Cz 27 sie, 2015 15:33

"Reaktor to eksploatacyjna część jonizatora CHIHIROS Doctor, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie mgiełki bąbelków w akwarium. W procesie użytkowania reaktory urządzeń jonizująco-sterylizujących ulegają naturalnemu zużyciu. Dla ekonomii użytkowania i ochrony środowiska CHIHIROS oferuje wymienne reaktory, bez potrzeby wymiany całego jonizatora."

Zadałem pytanie sprzedającemu czy w ogóle posiada zapasowe reaktory w ofercie, jeśli za kawałek plastiku i trochę siatki z sitek nie będzie chciał majątku, sprawdzę co to coś potrafi, zamiast tego cudownego inteligentnego "sterownika" wystarczy zasilacz o odpowiednio dobranym napięciu, więc może mniejszym kosztem można będzie mieć dodatkowy bajer w baniaku :-D

Edit:
Muszę przyznać że kontakt ze sprzedającym jest błyskawiczny, i już mam odpowiedź że sam reaktor kosztuje 129zł, z tym że nie mają ich jeszcze na stanie.
Ostatnio edytowano Cz 27 sie, 2015 15:41 przez przemekgda86, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Piotr12345 » Cz 27 sie, 2015 15:40

Zasilacz może i owszem - zastąpi ten cudowny sterownik, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, nie pamiętam gdzie, że te projekty reaktora DIY ze zwykłej siatki z sitka kuchennego potrafią jeszcze zaszkodzić, bo coś tam się wytrąca...
Piotr12345
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 15 maja, 2015 11:15

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez przemekgda86 » Cz 27 sie, 2015 15:51

Właśnie dla tego wolałbym zapłacić te 129zł niż kombinować z materiałem co do którego pewności nie mam.
Kwestia druga, na siatki podawane jest niewielkie napięcie rzędu 12v, zachodzi tu zjawisko zwane elektrolizą, w związku z czym z cząsteczek wody wytrącany jest wodór który tworzy tę mgiełkę. Jaka jest szkodliwość/dobroczynność wodoru na krewety pojęcia nie mam, ale wiem że fajnie się pali :mrgreen:
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Piotr12345 » Cz 27 sie, 2015 16:01

Jakbym widział swoją minę jak za dziecka paliłem saletrę w piaskownicy pod blokiem :mrgreen:


Nie jestem za dobry z chemii, ale w opisie przedmiotu jest napisane:

Duże ilości zjonizowanych pęcherzyków powietrza niszczą zarodniki glonów, a jednocześnie uwalniają tlen niezbędny do życia dla bakterii aerobowych i pozostałych organizmów.

Czyli te pęcherzyki czym są w końcu ?
Piotr12345
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 15 maja, 2015 11:15

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 27 sie, 2015 17:05

wodór + tlen jeden sie ulatnia z jednej elektrody a drugi z drugiej ofc woda w akwarium destylowana to raczej nie jest wiec pewnie coś jeszcze sie ulatnia
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez przemekgda86 » Cz 27 sie, 2015 17:13

Ja też z chemii raczej mocno słabiutki jestem, ale tak na chłopski rozum:
"Duże ilości zjonizowanych pęcherzyków powietrza niszczą zarodniki glonów" skąd to powietrze? Jedynym źródłem zasilania reaktora jest kabelek którym płynie prąd, nie ma żadnego napowietrzacza itp, więc pęcherzyki widoczne podczas pracy pochodzą z wody z procesu elektrolizy.

" a jednocześnie uwalniają tlen niezbędny do życia dla bakterii aerobowych i pozostałych organizmów." i tak i nie, H2O woda w procesie elektrolizy zostaje rozbity na H wodór i O2 tlen, czysty tlen z reakcji rozpuszcza się pewnie w dużej części w wodzie, wodór idzie do atmosfery, i to chyba on jest tylko widoczny, może niech wypowie się ktoś bardziej oblatany z chemii... :mrgreen:
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 27 sie, 2015 18:06

znając zycie opis produktu pisał taki sam znawca chemii jak my XD woda jak mi sie wydaje moze sie w elektrolizie rozkładać na kilka róznych rodzajów czastek O- , O2, H+ H2, OH - i może nawet i O3 choc ten ostatni nie jestem pewien taki zestaw działa sterylizujaco na wszelkie mikroby nie tylko zarodniki glonów
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez krzysiekroza » Cz 27 sie, 2015 22:16

Piotr tutaj masz za niecałe 200zł http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 3.2.ecgmca

Nie dziękuj :).
Avatar użytkownika
krzysiekroza
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 06 wrz, 2014 18:11

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Piotr12345 » Pt 28 sie, 2015 07:46

Znam temat ali, wolę dołozyć i mieć gwarancję. Kupując na ali - nie odeślesz żółtkowi, bo Ci się to nie opłaca.

No i 61 dolców, przy bankowym kursie - to będzie około 235 zł. Warto oszczędzić 65 zł i nie mieć możliwości reklamowania produktu ?

Prawo zakupu przez net w Posce daje takie przywileje nam kupującym, że szkoda zachodu przy takiej malej różnicy.

Do tego dochodzi czas oczekiwania min 2-3 tyg + jeśli celnik to złapie podatek vat.(już będzie 289zł) Małych produktów raczej nie zatrzymują, ale zdarza się.

W tym wypadku ali mnie nie przekonuje, ale jak kto woli :)

Jedno na próbę już zamówiłem poza allegro, dostalem za to od sprzedawcy niewielki rabat.

Jak dostanę i przetestuję - dam znać:)


pozdrawiam i jadę do roboty :)
Piotr12345
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 15 maja, 2015 11:15

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez przemekgda86 » Pt 28 sie, 2015 08:43

Piotr12345 napisał(a):Jak dostanę i przetestuję - dam znać:)


Będziesz w stanie pomierzyć napięcie na reaktorze? Wystarczy multimetr i pomiar na siatkach w różnych trybach pracy sterownika.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez SUHY » Pt 28 sie, 2015 12:19

Regulowany zasilacz YouTube'owe filmy jako wzór i można coś wywnioskować .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jonizator Chihiros Doctor Shrimp

Postprzez Piotr12345 » Pt 28 sie, 2015 14:26

Niestety nie mam takiego urządzenia :(
Piotr12345
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 15 maja, 2015 11:15

Następna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości