Nowe podłoże - Platinium Soil

Moderator: =Fresz=

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez stan_shrimps » Pn 13 mar, 2017 22:28

1. Kompletnie bez znaczenia :D jak się krewetki przyzwyczają to im nic nie przeszkodzi. Ważna jest stabilność warunków, chociaż w niektórych akwariach mam parowanie 10-20% od podmiany do podmiany bo grzałki grzeją na 25 stopni a w pomieszczeniu jest chłodniej, więc przewodność w między podmianami wzrasta o te 10-20%.
W tej chwili mierzę tylko przewodność i tylko w wodzie do podmiany bo w akwarium mierzymy też inne substancje. Woda u mnie paruje, a nie robię dolewek, więc mam różnice w wodzie spokojnie większe niż te 50us w poszczególnych baniakach, a przerzucam krewetki bez aklimatyzacji. Nie mam problemów w zasadzie z żadnymi krewetkami.
2. Bentonit sypnąłem 2 razy, mosure daje i nie daje, jak sobie przypomnę, ale to jest 1 ML NA 200 LITRÓW WODY DO PODMIANY czyli tyle co nic, bo kiedyś kiedy używałem tylko tego mineralizatora trzeba było dać 4 ml na 5l wody. V6 też od dwóch podmian, bo go znalazłem, a Salty prawdopodobnie po 3 latach jakieś słabsze dostałem i stwierdziłem że wygrzebie stare V6 i dosypie. Sypie na oko, prosto z puchy :D jak mi wyjdzie 270 us, to też zrobię tym podmiane, jak jest 220 a nie chce mi się czekać aż się wymiesza to też wleje :)
Mikroelementy są ważne bo wg. mojej opini popartej tylko logiką, są one potrzebne krewetkom. U mnie dostają je w pokarmie opartym na szpinaku i skorupiakach.
A najlepszy pokarm na wylinki to: suszona krewetka :)
3. Glasgartena nie używałem ja, ale myślę że ktoś kto w tej chwili ma akwaria m. in. z krewetkami: PRL aka, Beni, PBL Beni, Dark, Fishbony czy galaxy się troszkę zna...
4. Jakie efekty? Robię jak popadnie krewety ruszają w świat cały czas a w akwariach nadal pełno maluchów :)

Wybuchu podłoża nigdy nie zaobserwowałem, krewetki po prostu przestają się mnożyć w takim akwarium, życie zamiera krewetki wegetują, takie są oznaki starego podłoża. Innych nie widziałem...
raiders napisał(a):Także gdzieś dałem pupy ,albo coś jest na rzeczy ....naprawdę czuję ze marnuje czas widzę ze coś jest nie halo ale nie wiem co ... za mało podłoża ?


Za mało nie, na pewno nie, zobacz Regał Damiana, zobacz moje zdjęcia...pół litra/litr na 30l...jaką masz temperaturę?
Ile tej ceramiki?
Wg. mnie za niski TDS, ja podam w mikrosiemensach bo przewodnośc mierzy się w us: Nie mam w żadnym baniaku poniżej 320...a te gdzie jest 500 idą najlepiej-ale podkreślam W BANIAKACH, woda do podmiany od 220-280 us i tylko tym się sugeruję, wodę w akwariach sprawdzam czasami bo robię podmiany rzadko i nieregularnie a mam grzałki i woda troszkę paruje. Tylko od razu napiszę: u mnie rzadko to znaczy, że raz w tygodniu sprawdzę wodę w jednym akwarium, czyli średnio w każdym akwarium sprawdzam raz na rok albo i rzadziej :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez CryMore » Pn 13 mar, 2017 22:46

Ja jestem szarym krewetkomaniakiem. Mnie nie interesuje czy Ty masz sukcesy na tym podłożu czy nie. Mnie interesuje czy zalewając je u mnie mam efekty czy nie. Ja uważam, że wyrzuciłem kasę na te podłoże pod swoje brzozy. Obejrzałem tele mango i kupiłem robiąc wszystko tak jak na poprzednich filmach widziałem i co? I kupa? Straciłem 4-5 miesięcy swojego czasu. Mnie nie interesuje Twoje tłumaczenie tutaj, że ja mało wiem i się nie znam. Mnie interesuje, że u mnie to nie działa i koniec. Inne działają i mam efekty. Zadam Ci pytanie - co w tym podłożu jest takiego innego, że nie działa u mnie? Nie doczytałem instrukcji? O czymś producent mnie nie poinformował?

Zrobiłem testy zarówno kropelowe jak i skalibrowanym miernikiem (mój kosztował więcej niż 70zł, ale pewnie nie tyle co ten zajebisty co Ty masz i trzeba kupić). Wszędzie mam między 270-320us Gh 4-5 i zbiorniki na Beni i Envi działają świetnie, sl-aqua w dwóch bańkach ciągnie nieźle, a w 2 na 3 na platinum soil jest kupa. PH Beni 5,5-5,8, Platinum Soil 6,6. Woda robiona jest tak samo, żadnych udziwnień w wystroju.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Wt 14 mar, 2017 08:10

stan_shrimps tak dla sprostowania Salty to właśnie Glasgarten a przynajmniej jest to dla nich robione przez SaltyShrimp
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Wt 14 mar, 2017 08:28

raiders pisze:
Jestem winien sprostowanie zbiornik wystartował 15 .12.2016 http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=9777" target="_blank" target="_blank

Krewety wpuszczone 11 .01.2017 jak pisałem krewety ostro podrosły ale nic po za tym ,dla porównania przed CSR miałem w kostce 30L hybrydy crystali na beni normal i tam po 2 miesiącach miałem masę przecinków .

Możliwe ze trafiłem na jakieś przemarznięte podłoże ,a na pewno było lekko wilgotne po otwarciu i pachniało ziemią zresztą bardzo ładnie :) z tego co pamiętam na dzień dzisiejszy .

Robiłem dzisiaj pomiary , godzinę temu .

TDS 140
NO3 -5
No2 -0
GH 6
KH 1
Po4 - zero
PH -7!! mierzone miernikiem , sprawdzałem miernik w odstanej RO 7 , w akwarium 112L gdzie idzie co2 i mam test stały ph 6,4 co się zgadza , kropelki również pokazują 6,5-7 ph u SCR.Miernik skalibrowany w roztworze 4.01 .


Człowieku i Ty się dziwisz że masz pH 7? Wg Twojego opisu: http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=9777" target="_blank nawaliłeś tyle mironekutonu w różnych postaciach, że nie ma co się dziwić takiemu pH!

old sea mud powder= mironecton powder= beni skałka mineralizująca ( tu tak na oko ta skałka może mieć i nawet 100 g).

Czyli dużo za dużo. Mironekuton stabilizuje pH tak ok. 7.0 – 7.4.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Wt 14 mar, 2017 08:47

Heh powiedział co wiedział.... PH wyszło 7 nie 7.4 już nie dodawaj to raz. Dwa platinum trzyma pH na 6.5 plus minus 0.2

Kolejna sprawa przeczytaj opisy produktu na benibachi. Pl i zalecane dawkowanie no chyba że tam kłamią co dawkowania i częstotliwości .
Mironecuton stabilizuje pH ale na jakim poziomie 6?6.5 6.5? 7? To już nie jest napisane

Kiepska wagę masz w oku bo skałka ma 50g.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Wt 14 mar, 2017 13:39

raiders dobrze poczytaj zanim coś napiszesz, nie napisałem, że masz pH 7.4 tylko mironekuton stabilizuje na takim poziomie czyli pH 7-7.4 więc się mieścisz i masz tyle dokładnie czyli pH 7. Platinum trzyma w granicach pH 5.2-5.8 przynajmniej u mnie. Benibachi nie używam, bo nie uważam ich za dobre, są tylko dobrze rozreklamowane u nas. Czemu nikt nie mówi nic o akwariach kranka? Ja z gościem nigdy nie gadałem a zadowolony jestem z Platinum jak on. Pokazał film jak wszystko hula - to chyba najlepszy dowód, a tu cisza (zatkało kakało) . Skoro wiecie lepiej to róbcie po swojemu... Szkoda czasu na pisanie...
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez stan_shrimps » Wt 14 mar, 2017 14:12

Czy naprawdę uważasz że 5 krotna dawka minorekutonu może podnieść PH w akwarium od deklerowanego przez Ciebie poniżej 6 przy 3 litrach podłoża? :D
To co powinno się u mnie stać jak wsypalem do 30 litrowego akwarium 20-30 gramów bentonitu?
To że podłoże idzie u jednej osoby nie znaczy że u innej pójdzie. Miałem po tysiąc młodych na HELPie roślinnym a innym całe stada padały...
Tylko jedne wybaczaja większe błędy inne mniejsze. Nie ma podłoży tragicznych i magicznych.
Wrócę do glasgartena i minerałów. Ja się nie pytam kto co robi, wiem że u pryto płynny mineralizator nie poszedł, szybko wrócił do Salty. Ja używam Salty i nie narzekam. Od 4-5 lat Salty...i nie zejde z niego w najbliższym czasie.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Wt 14 mar, 2017 15:11

krewetkowiec napisał(a):raiders dobrze poczytaj zanim coś napiszesz, nie napisałem, że masz pH 7.4 tylko mironekuton stabilizuje na takim poziomie czyli pH 7-7.4 więc się mieścisz i masz tyle dokładnie czyli pH 7. Platinum trzyma w granicach pH 5.2-5.8 przynajmniej u mnie. Benibachi nie używam, bo nie uważam ich za dobre, są tylko dobrze rozreklamowane u nas. Czemu nikt nie mówi nic o akwariach kranka? Ja z gościem nigdy nie gadałem a zadowolony jestem z Platinum jak on. Pokazał film jak wszystko hula - to chyba najlepszy dowód, a tu cisza (zatkało kakało) . Skoro wiecie lepiej to róbcie po swojemu... Szkoda czasu na pisanie...

Zwracam honor odpisywałem na szybko z pracy i faktycznie nie dokładnie przeczytałem .

Platinum trzyma w granicach pH 5.2-5.8 przynajmniej u mnie

Hmmm to powiem szczerze że pierwsze słyszę ,gdzie nie patrzę to ludzie informują o ph 6-6,5 na tym podłożu ... co innego Beni normal tam standardem jest 5,5-6,4


Wracając do twojej sugesti ze przesadziłem z Mosurą i Mirecutonem .... osobiście uważam że nie przesadziłem a dla tego że mironecuton powder szybko się rozpuszcza i zastał równie szybko wypłukany z podmiankami jak i swoje wchłonęły rośliny i krewety .Sam producent zaleca sypanie 1g /1L objętosci akwarium + 2-3 g co drugi dzień to idą za tą instrukcją pomijając już fakt założenia i zasypania 30g Mirecutonu na 30L zbiornik przy starcie przez następny miesiąc podajemy co 2 dzien 2 g mirecutonu dajmy na to 30 dni w miesiącu / 2 =15 x 2 g = 30G czyli wsypujemy w miesiącu całe opakowanie mirecutonu do zbiornika .... jak to się ma do twojej tezy o podniesieniu PH?


Kolejna sprawa zakładając zbiornik wzorowałem się na innych a głównie na Szopens Shrimps oglądam jego kanał od dawna i Andrzej też przy restartach czy zakładaniu nowego szkła sypał Mosura Old sea mud na dno i na koniec dawał skałkę mineralizującą i jakoś tu latało i Ph 6-6.4 miał

Fakt jest jeden i zostało to napisane już wyżej każdy robi po swojemu ,każdy uczy się na własnych błędach i ja też taką naukę mam teraz .
Nie mniej jednak liczyłem na to ze na tematycznym forum dostanę jakąś wskazówkę ale się przeliczyłem bo zamiast wskazówek był atak tylko dalej nie wiem co go wywołało po pewne osoby wyraźnie poczuły się urażone tym co napisałem na początku całej dyskusji .

Dam znać za 2 -3 miesiące co się zmieniło w mojej szklance bo pewne kroki mam zamiar poczynić a czy słuszne to się okaże czy będą samice z jajkami i czy maluchy się odchowają .I wtedy wystawie SWOJĄ opinię o podłożu Platinum
Pozdrawiam :)
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez stan_shrimps » Wt 14 mar, 2017 15:48

Raiders ;)
Są tu ludzie którzy chcą pomóc ;) pod którymś monologiem są pytania.
Jeżeli chcesz to zadzwoń do mnie poszukamy przyczyny. Tel: 503853548
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Śr 15 mar, 2017 10:54

spining133 napisał(a):Pifko postawisz to pewnie wjadę z wizytą :-) :-)

Zapraszam!
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez spining133 » Śr 15 mar, 2017 14:24

he-he zdziwisz się jak cię najadę :-)
spining133
 

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez hans80 » Pn 31 lip, 2017 00:16

Cześć, postawiłem swój mniejszy zbiornik na platinum powder, minęły dwa tygodnie ph 6,5 po tygodniu podmieniłem 70% wody, przewodność obniżyłem do 230 mikro siemensów, na początku skoczyło do ponad 350, nic nie dodaje stosuje tylko bakterie microbe-lift special blend. Martwi mnie tylko to ph czy spadnie? na beni na starcie zawsze było poniżej 6 ph przy mniejszej ilości podłoża. Pytanie czekać jeszcze te dwa tygodnie czy robić restart?
Pozdrawiam
Piotr
hans80
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 06 lip, 2017 23:19

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez kaboom » Pn 31 lip, 2017 10:59

A co chcesz trzymać na Platinum, generalnie ph 6.5 jest bardzo dobre dla większości robali.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez hans80 » Śr 02 sie, 2017 22:50

miał być to zbiornik dla stadka blue boltów i tai mosura. Wcześniejsze beni już się wypaliło i zbijało mi do 6,7 więc postanowiłem sprawdzić platinum - trochę się zawiodłem tym ph że taki słaby wynik na starcie, podmieniłem 40% wody i od dwóch dni od podmiany jest 6,7 (miernik jest sprawny). Ogólnie podłoże ładnie się prezentuje ma bardzo ładną strukturę i świetny ciemny kolor wizualnie bardziej mi przypadło do gustu, ale te ph nie do zaakceptowania. Podjąłem decyzję i zmieniam na bws - nie miałem jeszcze tego podłoża i chcę je sprawdzić
hans80
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 06 lip, 2017 23:19

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez Marek77dgl » Cz 03 sie, 2017 07:44

hans80 napisał(a):miał być to zbiornik dla stadka blue boltów i tai mosura. Wcześniejsze beni już się wypaliło i zbijało mi do 6,7 więc postanowiłem sprawdzić platinum - trochę się zawiodłem tym ph że taki słaby wynik na starcie, podmieniłem 40% wody i od dwóch dni od podmiany jest 6,7 (miernik jest sprawny). Ogólnie podłoże ładnie się prezentuje ma bardzo ładną strukturę i świetny ciemny kolor wizualnie bardziej mi przypadło do gustu, ale te ph nie do zaakceptowania. Podjąłem decyzję i zmieniam na bws - nie miałem jeszcze tego podłoża i chcę je sprawdzić

Platinum Soil takie jest. Nie trzyma tak nisko ph jak inne podłoża. Jak jeszcze je miałem, ph było 6,6 ale dla crystali było idealne. Dość dużo się rodziło przez parę miesięcy. Na temat BWS napisałem opinię w temacie, który sam założyłem w dziale podłoża.
viewtopic.php?f=31&t=9787" target="_blank
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości