Benibachi black soil mineral

Moderator: =Fresz=

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Cz 11 maja, 2017 10:34

Tasior napisał(a):
Kondzio79 napisał(a):Ja zalałem 14.05,

Jakim cudem zalałeś je dopiero za 3 dni? :mrgreen: :mrgreen:

Nie no Panowie bez jaj.... Akwa stoi miesiąc i wygląda jak jakieś jedno wielkie g.... Bez przesady. Jak dla mnie to podłoże to jeden wielki niewypał :D Pewnie im nie wyszło, ale no coź... Jakoś trzeba to sprzedać, więc napisali że akwarium dojrzewa 2 miesiące .. bla bla bla... Świadczy o tym choćby cena która jakoś wygórowana nie jest ;)
Rozumiem, jakby to dawało piorunujące efekty, jakby nie wiem...? Crystale rodziły od razu PRLe :D Bądź Pandy dawały kongi, i nie po 10 a 30 sztuk na raz :mrgreen: :mrgreen: Ale podejrzewam, a raczej jestem pewien na 98% że jak już się ono ustabilizuje ( w co wątpię, bo przecież każde nawet najmniejsze wzruszenie tego podłoża powoduje zamulenie akwarium) to wyniki w hodowli będą takie same jak na każdym innym podłozu marki Benibachi

Ja wczoraj zalałem akwa na zmieszanym podłożu Benibachi normal z fulvic. Lałem wodę po ręce, woda dziś rano już była kryształ :)
I jak na polski rynek to wydaje mi się, że jest to najlepsze dostępne podłoże dla krewetek. Ale w każdej innej wersji niż mineral ;)



Każde podłoże aktywne jak ruszysz to będzie syf....
Pozatym po co ruszać podłoże w krewetkarium, robisz na początku i sobie stoi. Jak miałem rosliniaka z rybkami to trzeba było coś tak pogrzebać a w kostce to nie wiem po co. Pozatym nie wiem czy jak aktywne podłoże ruszysz czy nie wywoła to skoku parametrów.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez SUHY » Cz 11 maja, 2017 10:39

Hamst3r napisał(a):Każde podłoże aktywne jak ruszysz to będzie syf....
Pozatym po co ruszać podłoże w krewetkarium, robisz na początku i sobie stoi. Jak miałem rosliniaka z rybkami to trzeba było coś tak pogrzebać a w kostce to nie wiem po co. Pozatym nie wiem czy jak aktywne podłoże ruszysz czy nie wywoła to skoku parametrów.

No to jak nie wiesz to sie dowiedz i dopiero pisz .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Cz 11 maja, 2017 10:54

SUHY napisał(a):
Hamst3r napisał(a):Każde podłoże aktywne jak ruszysz to będzie syf....
Pozatym po co ruszać podłoże w krewetkarium, robisz na początku i sobie stoi. Jak miałem rosliniaka z rybkami to trzeba było coś tak pogrzebać a w kostce to nie wiem po co. Pozatym nie wiem czy jak aktywne podłoże ruszysz czy nie wywoła to skoku parametrów.

No to jak nie wiesz to sie dowiedz i dopiero pisz .


Teraz dopiero nie wiem o co ci chodzi... Postaraj się sprecyzować o co ci dokładnie chodzi.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez SUHY » Cz 11 maja, 2017 11:05

Hamst3r napisał(a):
SUHY napisał(a):
Hamst3r napisał(a):Każde podłoże aktywne jak ruszysz to będzie syf....
Pozatym po co ruszać podłoże w krewetkarium, robisz na początku i sobie stoi. Jak miałem rosliniaka z rybkami to trzeba było coś tak pogrzebać a w kostce to nie wiem po co. Pozatym nie wiem czy jak aktywne podłoże ruszysz czy nie wywoła to skoku parametrów.

No to jak nie wiesz to sie dowiedz i dopiero pisz .


Teraz dopiero nie wiem o co ci chodzi... Postaraj się sprecyzować o co ci dokładnie chodzi.

Czemu po ruszeniu podłoża ma być syf , ( no może z małymi wyjątkami ) .Podłoże ruszamy gdy pielęgnujemy zbiornik .Jeśli nam podłoże nie gnije , i dbamy o zbiornik skoków parametrów nie będzie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Tasior » Cz 11 maja, 2017 11:19

Tak. Jak każde ruszysz robi się syf. Ale ten syf po paru sekundach znika. Tu jak widzę znika po paru dniach... Także to do mnie nie przemawia.
Tak jak pisze Suhy - jak pielęgnujemy zbiornik to ruszamy podłoże. Jak robię przycinkę mchu z korzenia to też je rusze czy tego chcę czy nie chce.... Ja nie mówię że po 3-4-5-10 miesiącach będzie się ono zachowywać tak jak zwykle Beni... Lecz zwykle Beni zachowuje się tak jak bym sobie tego życzył po 2 dniach. Więc po co sobie życie utrudniać ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Cz 11 maja, 2017 13:52

Tasior napisał(a):Tak. Jak każde ruszysz robi się syf. Ale ten syf po paru sekundach znika. Tu jak widzę znika po paru dniach... Także to do mnie nie przemawia.
Tak jak pisze Suhy - jak pielęgnujemy zbiornik to ruszamy podłoże. Jak robię przycinkę mchu z korzenia to też je rusze czy tego chcę czy nie chce.... Ja nie mówię że po 3-4-5-10 miesiącach będzie się ono zachowywać tak jak zwykle Beni... Lecz zwykle Beni zachowuje się tak jak bym sobie tego życzył po 2 dniach. Więc po co sobie życie utrudniać ;-)



Ale tu jak widzisz to po zdjęciach czy u siebie zaobserwowałeś? Bo ja od zalania nie ruszyłem niczego w akwarium. Pozatym zdecydowałem się na to podłoże po filmiku od szopen Shrimps i wydawało mi się fajna opcja bo dodatkowo mineralizuje wodę itp. Tak jak na stronie benibachi można wyczytać :

Największym atutem podłoża Benibachi Mineral Soil jest jego skład. Podłoże Benibachi Mineral Soil zostało wykonane wyłącznie z naturalnych surowców, które są bogate w minerały, witaminy, aminokwasy i substancje odżywcze. Wszystkie zalety podłoża zostały uzyskane w drodze doboru naturalnych surowców, bez sztucznych dodatków.

Krewetki czerpią ogromne korzyści z użycia Benibachi Mineral Soil, podłoże poprawia ich wzrost i prawidłowy rozwój, minerały zawarte w podłożu wspomagają proces wylinki, noszenia jaj i budowę pancerza, aminokwasy i witaminy ograniczają śmiertelność skorupiaków wynikającą z ubogiej diety bądź jałowego środowiska ich bytowania.


Dlatego też zdecydowałem się na hamburga żeby za bardzo nie grzebać itp.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez SUHY » Cz 11 maja, 2017 14:07

Hamst3r napisał(a):Dlatego też zdecydowałem się na hamburga żeby za bardzo nie grzebać itp.

Karmisz życie w akwarium , odpady w większości gromadzą sie w podłożu , jak nie będziesz grzebał to w pewnym momencie może dojśc do "zawału" ."Gmeranie" w podłożu dla mnie jest podstawą prowadzenia hodowli od wielu lat .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Tasior » Cz 11 maja, 2017 15:46

Nie, nie zaobserwowałem tego u siebie, lecz odnoszę się do tego co pisza inni :-)
Suma sumaru jednak wolę zwykle podłoże Beni i ten opis powyżej też do niego pasuje ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez centka » Cz 11 maja, 2017 20:55

Moje powoli zaczyna jakoś wyglądać (dopiero po 4 tygodniach). Codziennie połowę przelewam przez watę :)

Obrazek
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Wt 16 maja, 2017 18:44

Kondzio79 napisał(a):Ja zalałem 14.05, ciekawe czy za 4 dni też będzie taka poprawa. Tylko że u mnie było już lepiej jakieś​ 10 dni temu a potem znów zrobiło się mleko. Wczoraj zmierzyłem twardość ogólną - 4 st.



Zrobiłem testy dzisiaj i podłoże ładnie stabilizuje parametry, zalewałem czysta woda RO+bakterie i podmiany co tydzień woda RO+bakterie, bez żadnych GH+ mineralizatorów itp. Testy firmy zoolek


GH- 5
KH- 0
Ph- 5,5
Miernik TDS- 102

A tak wygląda kostka. Trochę zmąciłem wodę bo grzebałem i przestawiałem. Po drugie za akwarium jest biała szafa i możliwe że zdjecia słabo wychodzą. Myślicie żeby dać czarne tło ??

Obrazek
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez =Fresz= » Wt 16 maja, 2017 19:10

To wygląda tak jakby przeszła pustyna burza piaskowa i wszystko było w pyle heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Wt 16 maja, 2017 19:31

Zdjęcie zrobione odrazu po pracach w akwarium to tak to wyszlo na zdjęciu. Zobaczę rano czy przefiltruje ten Hamburg...
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » N 28 maja, 2017 13:11

I kolejny update 28.05.2017



Obrazek
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez QHU » N 28 maja, 2017 18:54

jeszcze z pół roku i będzie kryształ :-P ;-)
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » N 28 maja, 2017 20:40

Zle już nie jest. Światło jakieś słabe aquela Led sunny... Jaj tak sobie obserwuje to inaczej wygląda akwarium niż na zdjęciach.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości