Benibachi black soil mineral

Moderator: =Fresz=

Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Wt 25 paź, 2016 19:33

40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Szopen » Wt 25 paź, 2016 20:47

Mam i ja :)

**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Szopen » So 26 lis, 2016 17:37

I jak zakupiliście już Benibachi Black Soil Mineral ? u mnie ciągle się mieli i dojrzewa. Woda jest mocno mętna i jakoś nie zdecydowałem się tam wpuścić jeszcze krewetek. Na razie ślimaki tylko :)
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez CryMore » So 26 lis, 2016 18:16

Nie, mój wybór padł na 3x9l Glasgarten Environment Aquarium Soil. Nie przekonuje mnie proces dojrzewania tych zbiorników, o których słyszałem. Te Benibachi Normal co mam teraz w zupełności wystarcza, jest super. O Envi słyszałem same dobre opinie, a że sprawdzony temat to się skusiłem.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez perwersja. » N 27 lis, 2016 13:55

Benibachi black soil mineral, super sprawa, u mnie dojrzewanie ok 3 tyg, stabilizacja jakieś 2 miesiące, czyli troszkę więcej co normal. Mam od czasu wprowadzenia na międzynarodowy rynek i spisuje się znakomicie!
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez kaboom » Pn 28 lis, 2016 12:48

Mnie jakoś nie chce przekonać to co widze na temat tego podłoża, strasznie długo startuje, czy ktoś mierzył parametry wody i może coś o nich powiedzieć, jak się zachowują ? Na chwile obecną chyba lepiej wziąć inne podłoża. Strasznie dużo niewiadomych. Podobno wg producenta ma działac w inny sposób niż standardowe soile, ciekawe ile w tym prawdy a ile marketingu.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez =Fresz= » Pn 28 lis, 2016 13:30

No dla osób które chcą zrobić szybki restart bo mają tylko jedno akwarium to podłoże się kompletnie nie nadaje. A takich osób myślę że jest dużo bo nie każdy ma hodowle.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez perwersja. » Pn 28 lis, 2016 15:50

kaboom napisał(a):Mnie jakoś nie chce przekonać to co widze na temat tego podłoża, strasznie długo startuje, czy ktoś mierzył parametry wody i może coś o nich powiedzieć, jak się zachowują ? Na chwile obecną chyba lepiej wziąć inne podłoża. Strasznie dużo niewiadomych. Podobno wg producenta ma działac w inny sposób niż standardowe soile, ciekawe ile w tym prawdy a ile marketingu.



Po ok miesiąca czasu, parametry zaczely sie robic stabilne, po 2 elegancja francja... najlepsze podłoże ever!
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Agnieszk » Pn 28 lis, 2016 17:37

Ale jaką trzeba mieć cierpliwość hihihi, mi chyba takiej jednak brakuje i kupiłam ostatnio normal. pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » So 03 gru, 2016 13:10

Przedstawię to może bardziej obrazowo jak wygląda to na początku:

Różnica pomiędzy podłożami powder -starym i podłożem mineral

Obrazek

Nowe podłoże jest jaśniejsze,poza tym "namacalnie" nie widzę różnic.

Po zalaniu nie ukrywam woda jest mętna,nawet po podłączeniu głowicy z włókniną ,z czasem jakość wizualna ulega poprawie .Na pewno potrzeba miesiąca ,na wodzie ze starego baniaka ten okres się skraca.

Obrazek

Zaraz po zalaniu wygląda to mało zachęcająco ,ale jak to mówią,coś za coś,jeżeli ma wytrzymywać dłużej a krewetki mają czerpać z niego więcej korzyści to może warto zaczekać .

Obrazek

Przez 1 miesiąc będzie wyglądać tak:

Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Agnieszk » So 03 gru, 2016 15:31

Może to podłoże specjalnie tak ma ażeby przypadkiem jakiejś zniecierpliwionej nie przyszło do głowy szybciej jak za półtora miesiąca oczywiście co najmniej wpuścić życie do takiego akwarium. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Pn 05 gru, 2016 17:54

Dzisiaj usiadłam przed tym baniakiem zastanawiając się co zrobić ,żeby zniknęło mleko,ale popatrzyłam na dno i było dziwnie nierówne, więc długo nie myśląc wzięłam kartę do bankomatu ,żeby wyrównać :p
No i to był błąd...
Ledwo co dotknęłam a sypnęło takim pyłem,że zostanie nierówne,do tego kulki się elektryzują do karty :p To mleko to pył.
Elektryzowanie zauważyłam przy zalewaniu jak niektóre się pokleiły ze sobą (górna warstwa).

Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez raiders » Pn 05 gru, 2016 18:01

Tak obserwuję ten temat i powiem że mnie jako laika amatora krewetkowego to podłoże delikatnie mówiąc odstrasza :).
Czarne wody pi zalaniu ,pyli, dwa miechy dojrzewania ... to nie jest podłoże dla zwykłego krewetkomaniaka ,a nie sadze aby po tym całym dwu miesięcznym dojrzewaniu były jakies cudowne wyniki w hodowli względem innych soli.
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Pn 05 gru, 2016 18:16

raiders napisał(a):Tak obserwuję ten temat i powiem że mnie jako laika amatora krewetkowego to podłoże delikatnie mówiąc odstrasza :).
Czarne wody pi zalaniu ,pyli, dwa miechy dojrzewania ... to nie jest podłoże dla zwykłego krewetkomaniaka ,a nie sadze aby po tym całym dwu miesięcznym dojrzewaniu były jakies cudowne wyniki w hodowli względem innych soli.
Lumia 640


To będzie zapewne zagadka przez co najmniej rok... potem się okaże czy nie pochłania i czy będzie dalej stabilne ...po wylinkach będzie pewnie widać czy i co mineralizuje ;)


..."Podłoże Benibachi Mineral Soil tworzy kwaśne środowisko, obniżając takie parametry wody jak twardość węglanową (Kh) i odczyn pH. Jednocześnie lekko mineralizuje wodę podnosząc jej przewodność (Tds). W każdym momencie funkcjonowania akwarium podłoże Benibachi Mineral Soil przyczynia się do przyspieszenia i prawidłowego przebiegu cyklu azotowego, raz ustabilizowane akwarium będzie stabilne biologicznie przez cały okres jego funkcjonowania. Parametry wody jak pH, Kh stabilizują się na określonym poziomie, zależnym od zastosowanej wody, parametry te zmieniają się bardzo powoli wraz ze starzeniem się podłoża. Podłoże wykonane jest w nowej technologi, hartowane w niskiej temperaturze, nie chłonie zanieczyszczeń."...
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez spining133 » Pn 05 gru, 2016 21:13

No jest tak interesująco , że muszę spróbować .
spining133
 

Następna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości