Benibachi black soil mineral

Moderator: =Fresz=

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez SUHY » Pn 08 maja, 2017 19:33

Heh ja dosypałem do sumpa po pół litra i mam w 200 L wody męty ,wysyp pierwotniaka od kilku dni .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez =Fresz= » Wt 09 maja, 2017 10:11

Hamst3r to podłoże które masz na fotach to wersja mineral?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Wt 09 maja, 2017 10:26

Tak mineral, tylko tak dziwnie wygląda jakby ten pył osiadł i może glona trochę tak mi się wydaje
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez =Fresz= » Wt 09 maja, 2017 10:43

No wygląda bardzo dziwnie, jakby podłoże było specjalnie wzruszone/zabełtane:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Wt 09 maja, 2017 10:57

Wode lałem za gąbke od hamburga ale może za bardzo wzruszyłem. :-)
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Śr 10 maja, 2017 20:25

Miesiąc temu założone krewetkarium i fajnie się stabilizuje. W związku z tym mała foto relacja z datami :P


10.04.2017 początek mleka po bagnie

Obrazek

7.05.2017

Obrazek

8.05.2017

Obrazek

10.05.2017

Obrazek

Co najfajniejsze ładna woda się zrobiła w ciągu zaledwie 3 dni :) Miernik TDS wskazuje 92 od 3 dni, jeszcze tylko test GH/KH kupie i zobaczymy co z twardością.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez QHU » Śr 10 maja, 2017 20:59

To ostatnie zdjęcie to ta niby ładna woda? Jak na chwilę obecną to słabo to jeszcze wygląda.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Śr 10 maja, 2017 21:12

Ładna w sensie że w końcu widać co jest w środku, ale skoro w 3 dni sie ładnie przejaśniło to juz niedługo będzie spoko. bardzo powoli startuje akwarium na tym podłożu.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Kondzio79 » Śr 10 maja, 2017 21:15

Ja zalałem 14.05, ciekawe czy za 4 dni też będzie taka poprawa. Tylko że u mnie było już lepiej jakieś​ 10 dni temu a potem znów zrobiło się mleko. Wczoraj zmierzyłem twardość ogólną - 4 st.
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » Śr 10 maja, 2017 21:23

Czyli spoko jak na zalanie czysta RO :P jak podskoczy do 5-6 i się ustabilizuje to będzie fajnie. Jak kupie test to napisze ile mi wyszło.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Tasior » Cz 11 maja, 2017 05:19

Kondzio79 napisał(a):Ja zalałem 14.05,

Jakim cudem zalałeś je dopiero za 3 dni? :mrgreen: :mrgreen:

Nie no Panowie bez jaj.... Akwa stoi miesiąc i wygląda jak jakieś jedno wielkie g.... Bez przesady. Jak dla mnie to podłoże to jeden wielki niewypał :D Pewnie im nie wyszło, ale no coź... Jakoś trzeba to sprzedać, więc napisali że akwarium dojrzewa 2 miesiące .. bla bla bla... Świadczy o tym choćby cena która jakoś wygórowana nie jest ;)
Rozumiem, jakby to dawało piorunujące efekty, jakby nie wiem...? Crystale rodziły od razu PRLe :D Bądź Pandy dawały kongi, i nie po 10 a 30 sztuk na raz :mrgreen: :mrgreen: Ale podejrzewam, a raczej jestem pewien na 98% że jak już się ono ustabilizuje ( w co wątpię, bo przecież każde nawet najmniejsze wzruszenie tego podłoża powoduje zamulenie akwarium) to wyniki w hodowli będą takie same jak na każdym innym podłozu marki Benibachi

Ja wczoraj zalałem akwa na zmieszanym podłożu Benibachi normal z fulvic. Lałem wodę po ręce, woda dziś rano już była kryształ :)
I jak na polski rynek to wydaje mi się, że jest to najlepsze dostępne podłoże dla krewetek. Ale w każdej innej wersji niż mineral ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez sQun49 » Cz 11 maja, 2017 07:31

W tym podłożu z moich obserwacji istotne jest to, jaką wodą zalewasz baniak. Jeśli lejesz surową ro z uzdatniaczem i startujesz baniak od zera to jest problem z mlekiem. Jeśli zalejesz częściowo starą wodą, dolejesz gówienek i masz dojrzały filtr to zmętnienie nie występuje. Piszę tu o wersji beni mineral normal bo tylko taką dysponuję.
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Tasior » Cz 11 maja, 2017 07:53

sQun a jak tam krewety na nim? Masz już?
A mimo tego iż tak jak piszesz że zmętnienie nie wystepuje to co dzieje się po ruszeniu dna?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez sQun49 » Cz 11 maja, 2017 08:20

Ostatnio postawiłem jeden z baniaków dzielonych na 3 części na tym podłożu i po chwili wrzuciłem hybrydy po taiwanach, w tym samice z jajami aby sprawdzić jak to będzie na malcach. Na razie nie widzę niepokojących objawów, małe rosną, reszta stada jajczy i nosi...

Nie wiem jak odpowiedzieć bo generalnie nie ruszam dnem ale może dziś spróbuję i Ci odpowiem. Ruszam dopiero jak jest syf i trzeba odmulić, a wtedy to na 100% będzie już woda kryształ
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Kondzio79 » Cz 11 maja, 2017 10:19

Tasior napisał(a):
Kondzio79 napisał(a):Ja zalałem 14.05,

Jakim cudem zalałeś je dopiero za 3 dni? :mrgreen: :mrgreen:

Nie no Panowie bez jaj.... Akwa stoi miesiąc i wygląda jak jakieś jedno wielkie g.... Bez przesady. Jak dla mnie to podłoże to jeden wielki niewypał :D Pewnie im nie wyszło, ale no coź... Jakoś trzeba to sprzedać, więc napisali że akwarium dojrzewa 2 miesiące .. bla bla bla... Świadczy o tym choćby cena która jakoś wygórowana nie jest ;)
Rozumiem, jakby to dawało piorunujące efekty, jakby nie wiem...? Crystale rodziły od razu PRLe :D Bądź Pandy dawały kongi, i nie po 10 a 30 sztuk na raz :mrgreen: :mrgreen: Ale podejrzewam, a raczej jestem pewien na 98% że jak już się ono ustabilizuje ( w co wątpię, bo przecież każde nawet najmniejsze wzruszenie tego podłoża powoduje zamulenie akwarium) to wyniki w hodowli będą takie same jak na każdym innym podłozu marki Benibachi

Ja wczoraj zalałem akwa na zmieszanym podłożu Benibachi normal z fulvic. Lałem wodę po ręce, woda dziś rano już była kryształ :)
I jak na polski rynek to wydaje mi się, że jest to najlepsze dostępne podłoże dla krewetek. Ale w każdej innej wersji niż mineral ;)

No tak, wehikułu czasu nie mam przecież ;) 14.04. Podłoże jakie jest każdy widzi.. Pewnie teraz bym go nie kupił ale jak już jest to musi być i poczekam ile będzie trzeba. Jutro będę zalewał na dark soil normal + powder z małym dodatkiem envi i pewnie krewetki będą wpuszczane w tym samym czasie co do tych zalewanych miesiąc wcześniej na mineralu..

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości