Benibachi black soil mineral

Moderator: =Fresz=

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez =Fresz= » Pt 09 gru, 2016 13:42

Ok jak sama nazwa wskazuje "mineral", to ja ponowię pytanie kaboom i poproszę o parametry jakie są na tym podłożu (gh.kh,ph) i jak z tym tds/us sprawa wygląda? perwersja widziałem że bez testów do tego się nie zabierasz i masz pod ręką więc napisz jak to u Ciebie wyglądało na starcie, jak jest teraz i jak mineralizujesz. Zaraz się okaże że mineral jest tylko z nazwy i mamy to samo podłoże tylko drobniejsze pod inną nazwą i kosztujące 2razy tyle co normal.


Podłoże wykonane jest w nowej technologi, hartowane w niskiej temperaturze, nie chłonie zanieczyszczeń


Może przez tą nową technologię warstwa tych kulek jest bardziej sypka i stąd na początku pył. Może klarowanie nastąpiło by szybciej po przefiltrowaniu watoliną?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Pt 09 gru, 2016 14:13

=Fresz= napisał(a):Ok jak sama nazwa wskazuje "mineral", to ja ponowię pytanie kaboom i poproszę o parametry jakie są na tym podłożu (gh.kh,ph) i jak z tym tds/us sprawa wygląda? perwersja widziałem że bez testów do tego się nie zabierasz i masz pod ręką więc napisz jak to u Ciebie wyglądało na starcie, jak jest teraz i jak mineralizujesz. Zaraz się okaże że mineral jest tylko z nazwy i mamy to samo podłoże tylko drobniejsze pod inną nazwą i kosztujące 2razy tyle co normal.


Podłoże wykonane jest w nowej technologi, hartowane w niskiej temperaturze, nie chłonie zanieczyszczeń


Może przez tą nową technologię warstwa tych kulek jest bardziej sypka i stąd na początku pył. Może klarowanie nastąpiło by szybciej po przefiltrowaniu watoliną?


Kosztuje dokładnie tyle samo co zwykłe.
Wygląda tak samo -wersja powder ,różni się kolorem ,zgniata się podobnie.
Jeżeli nie doczytałeś od początku u mnie chodzi na włókninie.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Szopen » Śr 14 gru, 2016 19:42

No i baniaki na Beni Mineral zapełnione.
W jednym Aura Blue w drugim Rote Tupfel :)

Zobaczymy jak będzie. Ale woda zrobiła się całkiem ładna.
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Śr 14 gru, 2016 20:06

U mnie zrobiła się całkiem brzydka :D ale zgonu nie ma ani jednego.Zamieniłam filtry na 2 kaskady fzn2 wypełnione po brzegi ,zobaczymy.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez sQun49 » Wt 27 gru, 2016 14:41

Dorzucę w temacie trochę danych - może komuś się przyda...

Jak widać na wcześniejszych zdjęciach zalane zostały 2 akwaria na tym podłożu.
Akwarium 1 (po lewej) - stara woda pH 6,2 przewodność 400us, dosypane trochę bakterii, wrzucona skałka
Akwarium 2 (po prawej) - woda ro pH 5,58 przewodność 25 us, dosypane trochę bakterii, wrzucona skałka

Pomiary:
28.10.2016
A1 pH 6,45 407us
A2 pH 6,43 95us

30.10.2016
A1 pH 6,25 393us
A2 pH 6,29 88us

21.11.2016
A1 pH 5,31 437us
A2 pH 5,65 102 us

30.11.2016
A1 pH 5,56 403us
A2 pH 5,57 166us

18.12.2016
A1 pH 5,73 398us
A2 pH 5,64 172us

W międzyczasie A1 przeszło jedną podmiankę wody, A2 nie ruszane...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez kaboom » Śr 28 gru, 2016 13:38

No to akwarium zalane RO zachowuję się identycznie jak na zwykłym Beni. Czekamy na dalsze obserwacje.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez centka » Wt 02 maja, 2017 16:00

Witam,
Nie chce zakładać nowego tematu, także pozwolę sobie odkopać ten.
Założyłem 40 litrowe akwarium na Beni mineral ponad 2 tygodnie temu.
Zalałem je wodą Ro+ GH+ (300us)
gh 6
kh 0
ph 6,2
TDS 280
Warstwa podłoża- dobre 6 cm.
W akwarium jest 5 sporych kawałków lignitu , 3 małe korzenie i 50cio gramowa skałka od Beni
Trochę roślinek z innych kostek- głównie hydrocotyle, M. monte carlo. małe anubiaski



Po 12 godzinach od zalania TDS pokazywał 500us , gh 10... więc sporo wody wymieniłem na RO i parametry powróciły do tych wyjściowych.
Od tego czasu TDS rośnie mi o 20 us na dobę. Co dziennie wymieniam 3 litry wody z akwarium na świeżą RO, do tego na filtr cały czas jest nawinięta wata. Woda w akwarium mleko (a właściwie kakao :roll: ) Wpadłem na pomysł aby przelewać wodę przez watę akwarystyczną i ją z powrotem wlewać do akwarium. Po 4-5 zlanych wiaderkach wata wyglądała jak by ją kto w smole moczył... a w akwarium cały czas mleko (kakao). I teraz mam pytanko do osób które też startowały z tym podłożem.
Czy warto bawić się z codziennymi podmiankami i przelewaniem przez watę czy cierpliwie czekać aż samo się wyklaruje ?
Jak zakładałem kostki na beni normal to takich efektów specjalnych nie miałem... więc może rozważyć restart ???
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Wt 02 maja, 2017 16:58

Trzeba było zalać RO :) i poczekać bo w takim pyle trudno zmierzyć us. Podłącz głowicę z włókniną tak jak na zdjęciu u mnie stronę wcześniej,niestety mleko będzie ze 3 miesiące co byś nie zrobił.Pomagają trochę bakterie biodigest. Lignit jest zbyteczny ale jak kto lubi.

Jak ktoś już chce używać podłoża które się stabilizuje bardzo długo polecam stare beni normal wypłukać pod kranem i nowe mineral przysypać na górze starym zwykłym ,taki baniak nie ma mleka,wpuszczałam krewetki po 12h .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez centka » Wt 02 maja, 2017 17:02

Jak zalewałem akwarium to wodę lałem na talerz, a przy podmiankach wlewam szklanką do komory na hamburgiem.
Jeśli chodzi o skałkę od Beni to strasznie po godzinie popękała i dużo pyliła. Lignitu mam sporo bo lubię :) Wcześniej nigdy nie miałem z nim problemów (w internecie też raczej ma pozytywne opinie)

batman-ka napisał(a):,niestety mleko będzie ze 3 miesiące co byś nie zrobił .

Czyli krewetki będę mógł wpuszczać dopiero za 3 miechy ?
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Wt 02 maja, 2017 17:29

To nie skała nawet jak się rozwali cała :) To podłoże tak ma i nic nie zrobisz .Będziesz się cieszył kryształem w może 5 miesiącu :)

Na świeży zalany miesiąc musi stać.Na zalany starą wodą mniej ,ja po przysypaniu starym podłożem nowego minerala wpuściłam hybrydy,może 3 zdechły.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez centka » Wt 02 maja, 2017 18:24

dobra, dzięki

A jak bym zrestartował akwarium i porządnie wypłukał podłoże w RO?
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Wt 02 maja, 2017 18:27

Nic to nie da a nawet będzie gorzej,próbowałam z pudełkiem małym jako wkład do dojrzałego baniaka ,jak wsadziłam przepłukane podłoże w pudełku to był sajgon.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez centka » Wt 02 maja, 2017 18:31

no dobra- czyli dalej będę walczył z przelewaniem przez watę :-P
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez batman-ka » Wt 02 maja, 2017 19:18

Po prostu nie ruszaj,samo przejdzie :)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benibachi black soil mineral

Postprzez Hamst3r » N 07 maja, 2017 16:50

Witam

Kostka z hamburgiem na podłożu benibachi, zalane około 10 kwietnia. Początek bagno :) dzisiaj dalej mleko hihihi Niektórzy przecedzają wodę przez watolinę itp żeby szybciej się wyklarowała, ja zostawiam to i robie tylko standardowe podmiany, wiec moje pytanie brzmi co stanie sie z tym tak zwanym pyłem z podłoża ?? Zrobi z gąbki bagno czy co sie stanie ?? :D

Obrazek

I po miesiącu podmian 5 l co tydzień czystą wodą RO + bakterie, miernik pokazuje mi 92 TDS przed podmianą. Musze kupić testy GH/KH bo ciekawi mnie zależność wyniku TDS do GH. Czy samo podłoże podnosi poziom GH ??

I druga sprawa po miesiącu w całym akwarium porobiły się takie pajęczynki na podłożu na których osadza się chyba ten pył z podłoża, jakbyście po zdjęciu powiedzieli co to jest :)

Obrazek

Co myślicie o dodaniu Siporaxu za gąbką od hamburga dla zwiekszenia powierzchni dla bakterii ?? Jest sens w ogóle bawić się w takie coś?

Pozdrawiam
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron