Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Moderator: =Fresz=

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez batman-ka » Cz 02 lut, 2017 19:29

Hotei napisał(a):Dokładnie tak, dodatkowo wzmocnił się kolor krewetek niebieskich - blu.
Krewetki zrobiły się ciekawskie, nie chowają się już. Chętnie żerują. Jestem po restartach, więc to dobra wiadomość.


Wysyp glona nie skojarzyłabym z czymś pozytywnym :p
Pytanie czy wpływa na to restart czy co innego.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Hotei » Cz 02 lut, 2017 19:42

Małgosiu u mnie zawsze były czyste szyby, teraz zarastają glonami.
Zauważyłem że krewetki lepiej rosną, przechodzą wylinki, maluchy fajnie się trzymają itd. gdy na ściankach jest glon.
Zresztą to nic nowego, ej chyba o tym wszyscy wiedzą 8-)
Ja odmulając podłoża i nie przekarmiając zawsze miałem z tym problem. Akwa ma być czyste ! No błąd, jedyne akwarium gdzie jest bałagan, to porodówka.
Nic nie grzebię i nie wyciągam, bo i po co je stresować. Powiem Ci że jest dobrze ;-)

Restarty nie wpływają u mnie na wysyp glona, natomiast zmiana podłoża na Adę lub help już tak. Ale nie tak szybko ;-)
Na Environment niestety zawsze bez glona ...
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez batman-ka » Cz 02 lut, 2017 19:48

Hotei napisał(a):Małgosiu u mnie zawsze były czyste szyby, teraz zarastają glonami.
Zauważyłem że krewetki lepiej rosną, przechodzą wylinki, maluchy fajnie się trzymają itd. gdy na ściankach jest glon.
Zresztą to nic nowego, ej chyba o tym wszyscy wiedzą 8-)
Ja odmulając podłoża i nie przekarmiając zawsze miałem z tym problem. Akwa ma być czyste ! No błąd, jedyne akwarium gdzie jest bałagan, to porodówka.
Nic nie grzebię i nie wyciągam, bo i po co je stresować. Powiem Ci że jest dobrze ;-)

Restarty nie wpływają u mnie na wysyp glona, natomiast zmiana podłoża na Adę lub help już tak. Ale nie tak szybko ;-)
Na Environment niestety zawsze bez glona ...


Dlatego pytam czy wysyp na szybie jest po preparacie :p
To,że na zielonej szybie małe się karmią ok ale do tego mi wystarczyło umyć świetlówki :D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Hotei » Pt 03 lut, 2017 00:04

Najprawdopodobniej ich ładniejszy, bardziej nasycony kolor to sumaryczna wszystkiego co trafiło ostatnio do wody podczas podmianki. Kupiłem nowe opakowanie Mosura Rich Water, podaję od niedawna Azoo Triple Black Water.
A więc wraz z podmianką otrzymały kwasy humusowe, kwasy fulwowe, aminokwasy , taninę, mikroelementy, witaminy i pewnie inne składniki o których nie pisze producent.

Obrazek

Zaintrygowały mnie natomiast glony których przybywa, zwłaszcza ich kolor ... u mnie ciemno żółto-brunatny. Jeśli akwarium służy do celów zarobkowych nie ma to większego znaczenia, natomiast w pięknych dekoracyjnych zbiornikach na które często z przyjemnością patrzymy, niestety tak.

Poniżej ciekawy artykuł o Okrzemku.

NIEPROSZENI GOŚCIE W AKWARIUM - Dorota
Maciejowska-Jasiok

Okrzemki (Bacillariophyceae), to organizmy samożywne, tzn. mające zdolność do samodzielnego wytwarzania, przy udziale energii świetlnej i barwników asymilacyjnych, materii organicznej ze związków nieorganicznych, takich jak woda czy dwutlenek węgla. W całej przyrodzie ożywionej możliwości takie posiadają tylko rośliny zielone, stanowiące pokarm pierwotny, dla nie posiadającego barwników asymilacyjnych świata zwierzęcego. Według teoretycznych obliczeń okrzemki produkują prawie połowę materii organicznej syntetyzowanej w ciągu roku na kuli ziemskiej.

W komórkach okrzemek gromadzą się, w formie kropelek, tłuszcze i inne substancje zapasowe. Wartości odżywcze tych substancji, a zwłaszcza tłuszczu, zadecydowały o tym, że okrzemki są chętnie wykorzystywane jako pokarm przez drobne organizmy zwierzęce - zooplankton. Często pod mikroskopem zaobserwować można ameby, których wnętrze wypełnione jest całymi okrzemkami. Okrzemki stanowią też pożywienie bezpośrednie lub pośrednie dla wielu gatunków ryb. Pośrednie wówczas gdy są one pokarmem drobnego planktonu czy bentosu zwierzęcego, a ten z kolei dopiero ryb. Będąc pokarmem pośrednim dla ryb, decydują niekiedy o rozmieszczeniu pewnych ich gatunków. 1 tak np. w morzach gdzie występują duże ilości okrzemek można spodziewać się ławic sardynek.

Jak już wspomniono atrakcyjność swoją jako pokarm zawdzięczają okrzemki wysokiej wartości kalorycznej, osiągają dzięki tłuszczowi gromadzącemu się w cytoplaźmie, wypełniającej wnętrze komórki. W cytopłażmie znajdują się również chromatofony (w ilości 1-4), warunkujące zabarwienie okrzemek. Zawierają one kilka barwników: zlelony chlorofil, żółtopomarańczowy karoten i brunatny ksantofil. W zależności od stosunków ilościowych pomiędzy tymi barwnikami okrzemki przyjmują rożne zabarwienie. Najczęściej są żółte, oliwkowozielone lub brunatne. Gdy te drobniutkie organizmy występują w dużych ilościach nadają wodzie lub podłożu szarobrunatne zabarwienie. Nadają też wodzie charakterystyczny zapach, od słabo aromatycznego do przypominającego woń psujących się ryb.

Okrzemki albo swobodnie pływają w wodzie (plankton), albo też osiedlają się na podłożu (bentos). Te które, nie są na stałe przymocowane do podłoża mogą poruszać się. Zdolność do ruchu polega na wydzielaniu przez szczelinę w pancerzyku strumienia śluzu, który w zetknięciu z podłożem przesuwa komórkę.

Komórki okrzemek mają zdolność do szybkiego dzielenia się, dzięki czemu w sprzyjających warunkach w krótkim czasie powstają miliony osobników. Najczęstszym sposobem rozmnażania u okrzemek jest podział komórki macierzystej na dwie potomne. Pierwszą oznaką rozpoczynającego się podziału jest rozsuwanie się wieczka i denka, na wskutek wzrostu zawartości wnętrza komórki. Jedna z potomnych komórek otrzymuje wieczko, a druga denko i dobudowują sobie brakujące części. Poza takim obserwuje się również u okrzemek rozmnażanie płciowe.

W akwariach raczej rzadko spotykamy się z masowym pojawieniem się okrzemek, gdyż najliczniej rozwijają się w zbiornikach o podłożach mulistych. Ilości w jakich występują one przeciętnie w naszych akwariach są korzystne dla ryb, gdy i zwiększają one w procesie fotosyntezy natlenienie wody.

Stanowią również naturalny pokarm dla zooplanktonu, bentosu zwierzęcego oraz małych larw ryb.

Okrzemki pojawiające się masowo w dużych zbiornikach wodnych, zwłaszcza przeznaczonych do hodowli i odłowu ryb mogą stanowić plagę. Zaklejają one bowiem oczka sieci i powodują ich opadanie na dno. W sztucznych zbiornikach wodnych (zaporowych) przyczyniają się do zatykania śluz. Osadzają się też na skrzelach młodego narybku, a wydzielające się w procesie fotosyntezy pęcherzyki tlenu powodują wynoszenie rybek na powierzchnię i w rezultacie ich śmierć. Masowe pojawy tzw. okrzemek, jak i innych glonów, nie są korzystne i z tego względu, że powodują ograniczenie rozwoju planktonu i bentosu zwierzęcego, a tym samym obniżają wartości pokarmowe, zwłaszcza planktonu jako całości. Dalszą konsekwencją zakwitów okrzemek jest obumieranie i rozkładanie się fitoplanktonu (planktonu roślinnego) i pochłanianie z wody tlenu, a wydzielanie do środowiska wodnego dwutlenku węgla i szeregu innych toksycznych produktów rozkładu materii organicznej. Między innymi z tych właśnie powodów nie należy dopuszczać w akwariach do zbytniego rozwoju glonów.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Śr 08 lut, 2017 11:19

Hotei wrzuć zdjęcia tych "okrzemków" ;-)

Edytowałem post żeby wrócić do jeszcze jednej cennej uwagi
Restarty nie wpływają u mnie na wysyp glona, natomiast zmiana podłoża na Adę lub help już tak. Ale nie tak szybko ;-)
Na Environment niestety zawsze bez glona ...


Podłoże ADA jest podłożem typowym pod rośliny (zawiera w sobie "nawóz") a z tego co mi się obiło o uszy to HELP jest odpadem poprodukcyjnym ADY :-P i teraz idąc tym tropem kiedy używamy podłoży stricte krewetkowych które tego nawozu nie posiadają albo posiadają w niewielkiej ilości to zakwit glonu trwa dużo dłużej ze względu na brak materii oraz przeważnie dużo niższe ph. Wracając do przeszłości pamiętam że podłoże AS II+ było mega "nabite" nawozem i jak się nie dało kupy roślin na start to było zieloniutko heh z 7 lat temu była instrukcja wykładowa na jakiś tam targach akwarystycznych jak przygotować podłoże ADA na starcie zbiornika pod krewetki caridina ale niestety nie mogę znaleźć teraz rysunku (jednak ma się ten łeb hehe kiedyś już o tym się pisało :P viewtopic.php?t=1118 ). Mamy zatem obraz zależności panujących w zbiornikach. Nie da się ukryć że ludzie na ADZIE mają super wyniki bo podłoże to zawiera wszystkie potrzebne makro i mikroelementy które tak bardzo są potrzebne w dobrze działającym zbiorniku.

Nic nie jest przypadkiem ;-)

Zaczynają się pojawiać dziwne pytania o hodowlę okrzemek :-P tak żeby nie walić na oślep to tylko napiszę że zielone szyby to nie okrzemki a odmiana zielenic. Nie wiem czy byście chcieli mieć w zbiorniku plagę okrzemek bo to świadczyło by o "rozjechanych" parametrach zbiornika. Okrzemki to nalot rdzawego koloru na szybach, filtrach, roślinach. Okrzemki często pojawiają się w świeżych zbiornikach, są czymś normalnym i same powinny z czasem ustąpić a jeżeli nie ustępują to zastosować absorber krzemianów. Okrzemki nie powinny się pojawić w akwariach gdzie jest ph w okolicach 5,5-6,5. Nie jest zatem dziwnym że pojawiają się one w wodzie gdzie hoduje się krewetki sulawesi ze względu na dużą zawartość krzemianów w mineralizatorze czy w żwirze czy wykorzystanych "kamieniach". Wraz z pojawieniem się tego PCS sporo początkujących osób jak widać chce mieć teraz okrzemki w akwariach z caridinami :-P

Żeby wyhodować ZIELONE szyby trzeba mieć odpowiedni stosunek NPK i przesadzoną ilość palonego światła. Najczęściej spotykane w dobrze prosperujących zbiornikach.


Jeszcze jakby ktoś nie wiedział jak okrzemki wyglądają

Obrazek

Obrazek

i jakiś czas temu pojawiły się na starcie u użytkownika forum
viewtopic.php?f=4&p=86849
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez batman-ka » Śr 08 lut, 2017 15:26

Dziwna kolorystyka może być też wynikiem wybuchającego glona i jego obumierania np. spowodowanego niskim pH.
Okrzemki trzeba było sobie przyjść pooglądać u mnie :p Dawno ich nie miałam ale upierdliwa sprawa i nie zielona jak to Fresz pokazał :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Śr 08 lut, 2017 15:36

Jeszcze odnośnie tego PCS to znalazłem coś co w składzie wygląda podobnie tylko jest w proszku ;-)

https://www.garnelen-tom.de/zwerggarnel ... Tonmineral
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez stan_shrimps » Pt 10 lut, 2017 12:25

to brązowe u mnie pojawia się w co piątym baniaku po zielonym glonie, na akadamie było równo we wszytskich

Co do HELP i odpadu ADA, ni h...a się nie zgodzę, Ada po 4 latach czarna jak smoła jak zaraz po zalaniu a HELP brązowy po miesiącu. A szkoda bo jakby to był odpad Amazoni to nie widzę lepszego podłoża w tej cenie ;)

tak na moje oko to PCS (z tego co obserwuje) ma podobne działanie jak skałka czy inne dodatki mineralne. U mnie podobnie działa bentonit...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez dylu » Śr 08 mar, 2017 15:58

@stan_shrimps napisz jakiego konkretnie bentonitu używasz... Szukam czegoś sprawdzonego żeby robali nie wybił...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Szopen » Wt 04 kwi, 2017 22:51

Wiecie ,że pojawił się Pure Colour Shrimp w 100ml buteleczkach ?
Oczywiście ja też mam i nie zawacham się nim z Wami wkrótce podzielić. :-)

Obrazek
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Wiruz Aqua » So 12 sie, 2017 13:57

Jeśli mogę to i ja się wypowiem co do pure colour shrimp. Zakupiłem do przetestowania z polecenia Piotra z e-krewetki małą buteleczkę 100ml.
Gdy zacząłem dodawać do wody to moje krewetki zaczęły jakby więcej żerować stały się aktywniejsze ogólnie wydaje mi się iż działa na nie w pozytywny sposób a co do mironecton to podaje do podmian i jakiegoś specjalnego ożywienia nie zauważyłem jak po zastosowaniu pure colour shrimp wiec coś tam musi być w tym preparacie co na nie pozytywnie wpływa. Zgonów nie ma żadnych, krewetki jakby lepiej wylinki przechodziły to tyle co u mnie zaobserwowałem.
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Hotei » N 13 sie, 2017 17:26

Używając Pure Colour Shrimp, można sobie podarować wszelkie skałki i inne sypkie preparaty.
Używam od dawna i raczej pomaga niż nic nie zmienia.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez eXrat » N 17 gru, 2017 15:02

Zakupiłem PCS testowo, mam nadzieję, że nie będę miał problemów :) ... (martwią mnie: wysyp glonów, okrzemków i mętna woda)
Aktualnie w zbiorniku z CR używam: RO + BEE Shrimp GH+, Black Water Powder S/E Fulvin+, AZOO plus Supreme Bioguard
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez RufusBB » N 17 gru, 2017 16:47

To sporo tego dajesz. Pytanie czy wszystko z zestawienia jest potrzebne, osobiście wątpię.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez eXrat » N 17 gru, 2017 17:01

To moje początki z krewetkami ... uczę się
a takie zestawienie preparatów, polecane jak mi się wydaje, podpatrzyłem u najlepszych na YT i forach.
No i PCS również polecany ale czy konieczny ? ...
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości