Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Moderator: =Fresz=

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez batman-ka » Śr 18 sty, 2017 21:39

spining133 napisał(a):Bo Polacy tacy są :cry: ciekawe dlaczego nie jesteśmy tacy dociekliwi przy produktach z Azji , Może komuś taki produkt nie pasuje , może najlepiej by było aby się nie pojawił wcale . Osmp kosztuje krocie, a nikt nie dochodzi tego co to .



Ja dochodziłam składu skały benibachi i pochodzenia ,nawet podałam skład procentowy.Osmp nie miałam ,nie kupuję i nawet nie wiem co to jest ,więc nie dochodzę składu,ale jak ktoś robi taki show z produktem ,że nawet do mnie dotarło na każdym kanale to się zainteresowałam.Jak podano mi skład na tacy to mam udawać ,że to cuda na kiju?
Taki sam cud jak skała shirakury ,która również jest tym samym w innej formie.Cudownie pochłania trujące rzeczy w baniaku i uwalnia minerały.

I tu odpowiem na koniec Freszowi: gdyby mineralizator był kompletny nikt by nie kupił tej całej reszty :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Śr 18 sty, 2017 21:41

=Fresz= napisał(a):Dobrze tylko bez nerwów jestem pokojowo nastawiony :P pojawia mi się pytanie znowu w stylu ale po co to skoro samo salty powinno wystarczyć, czy to nie jest znowu produkt który poprawi tylko nasze samopoczucie? Dlaczego ten produkt wywołuje tyle emocji? Przecież można by go było olać a chwytają za niego jak czytam prawie wszyscy, nie wiem z ciekawości? Pytanie to kieruję do wszystkich :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Freszu, z prostego względu - moje krewetki już nie mogą jeść tylko i wyłącznie salty więc chciałbym im dać jeszcze trochę błota. Skałki ogryzione, kule też więc trochę błotka nie zaszkodzi :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Śr 18 sty, 2017 22:18

Jedzą/obgryzają nazywasz to bardzo dosadnie i dobrze może tak być heh ja już nie będę Ci tłumaczył co i jak. Niech ktoś inny Ci wytłumaczy bo będzie że się mądrze :P

Poczytaj to o czym pisze producent i SUHY
http://krewetka.net/viewtopic.php?t=401

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Śr 18 sty, 2017 23:00

Dzięki Freszu, przeczytałem, wyjaśniło mi jedną kwestię długo niewidzianego gościa :) Co do produktu nie wypowiem się bo go nie testuję, ja leję błoto :mrgreen:
Dziękuję że mi oszczędzisz tłumaczenia, naprawdę mam go już dość :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez kaboom » Śr 18 sty, 2017 23:35

spining133 napisał(a):Bo Polacy tacy są :cry: ciekawe dlaczego nie jesteśmy tacy dociekliwi przy produktach z Azji , Może komuś taki produkt nie pasuje , może najlepiej by było aby się nie pojawił wcale . Osmp kosztuje krocie, a nikt nie dochodzi tego co to .

Nie porównuj doświadczenia i wiedzy ludzi z Benibachi z produktem hobbystycznym. Nie neguję działania preparatu bo go nie używam ale bez badań laboratoryjnych/naukowych a bazujących tylko na obserwacjach kilku/kilkunastu testerów to efekty długofalowe mogą być dalekie od oczekiwań. A jeśli chodzi o produkty z Azji to oni kreweteknie traktują jako hobby a jako produkcję rolniczą więc poza wsparciem państwa mają także zapewnioną współpracę uczelni i laboratorów. Coś jak u nas rolnictwo. Uczelnie rolnicze w PL są, a krewetkowe ? Może kiedyś :-)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez stan_shrimps » Cz 19 sty, 2017 01:41

Bentonit taki zwykły z allegro, pierwszy lepszy do wina. Reakcje mają normalną jak na montrmonolit czy osmp bo to jeden wał. Z wodą wychodzi takie błotko, trzeba go rozmieszać. Wrzucony do akwa nie tonie, trzeba rozmieszać, jak opadnie na dno jako taka kupka błota to krewetki skubią. Oczywiście testuję na odpadach, ale na hardkora ;)

Można zbadać wszystko, łącznie z Salty-rozmawiałem dziś z zulixem. Koszt badania na uczelni 50 zł za jeden pierwiastek, w Sanepidzie około 30 zł.
Jego znajomy prowadzi właśnie badania nad bentonitem, ale do produkcji tworzyw sztucznych.

Te tematy mi się już mieszają to napiszę tu co wiem od zulixa. Squn miał racje co do testu GH, że może być tylko jeden pierwiastek. Pytajcie go o takie rzeczy to Wam wytłumaczy, zulix robił odczynniki do badania GH więc się zna. Odpalcie sobie też kalkulator i tam powinno pokazywać co wychodzi po dodaniu różnych chemikaliów. Ja się nie znam na chemii.

Co do wylinek, to tutaj będzie trochę w temacie, wczoraj przy mieleniu jak już suszone krewetki były na wierzchu to i krewety je dostały, po jednej dwie sztuki do akwa. Do tej pory je jedzą, a po południu w akwariach którym się przyglądałem po 2-3 wylinki. Nażarły się chityny i przewinęły pancerze...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Cz 19 sty, 2017 07:29

Nie mogę znaleźć informacji czy do wina jest używany bentonit aktywowany (węglanem sodu) czy nie... Ja u siebie testuję bentonit naturalny, wapniowy, używany jako dodatek do pasz dla zwierząt. A przy okazji żona może sobie zrobić maseczkę oczyszczającą :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 12:26

Żeby nie zaśmiecać tutaj tematu pure color shrimp to przeniosłem tam gdzie to być powinno.
viewtopic.php?f=24&t=9921&start=45
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Frankie » Pt 20 sty, 2017 02:28

Tak patrząc na skład i opis Pure Color Shrimp, to można odnieść wrażenie, że to montmorillonit w płynie. Żaden super produkt,, co nie znaczy, że zły, ale producent akurat zna się trochę na marketingu, to plus dla niego :). Co do skałek benibachi, BWS, Mosura OSMP, Benibachi minorekuton powder, BWS Minerax, QualDrop Minorekton, SL-Aqua Mironekuton Powder, to jest to jedno i to samo,czyli Mironekuton. Nie ma sensu przepłacać i najtaniej wychodzi ten z Qual drop.
Avatar użytkownika
Frankie
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 12 kwi, 2015 21:01

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez spining133 » Pt 20 sty, 2017 09:24

Producent nie zaprzecza , że jest w produkcie montmoryllonit ale w 30 % :-)
spining133
 

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez kaboom » So 21 sty, 2017 14:11

spining133 napisał(a):Producent nie zaprzecza , że jest w produkcie montmoryllonit ale w 30 % :-)

Pozostałe 70% to woda ? :mrgreen:
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » So 21 sty, 2017 14:17

Wcześniej podesłałem linka gdzie producent się wypowiedział w temacie składu ale jak się nie chce szukać czy czytać wszystkiego to zacytuję

" Witam. Jako producent mogę zapewnić że w butelce nie jest rozpuszczony bentonit. Montmorylonit stanowi 30 % pozostałe 70 to cztery rożne minerały i nie ma tam mironekutonu bo już też ktoś o to pytał. Jeśli ktoś na watpliwości prosze rozrobić bentonit i zobaczyć jak wygląda po miesiącu, gdy w litrze rozrabiałem 250 ml to po kilku tygodniach ciecz w butelce robiła się "kisielowata". Poza tym bentonit jako dość złożona skała poza montmorylonitem może w zależnosci od miejsca występowania zawierać różne domieszki o których nic nie będziemy wiedzieć .....ale nikt nikomu nie zabroni używać bentonitu tylko na boga nie kupujcie tego dla kotów nawet jak piszą, że bez dodatkow bo może zapachowych nie będzie ale mogą być jakieś bakteriobójcze ......z poważaniem Maciej Koczko "

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Hotei » Cz 02 lut, 2017 15:58

Testuję Pure Colour od miesiąca, więc szkrobnę dwa słowa.
Polecił mi go Mirosław Karpiński. Był zadowolony z preparatu który u niego pilnuje aby bańka z kardynałkami była zagloniona,
okrzemków jest mnóstwo pisał ... krewetki zadowolone.
Zawsze miałem/mam hopla, syndrom czystej bańki. Glonów więc na szybach u mnie jak na lekarstwo, co nie jest dobre dla krewetek.
Po miesiącu szyby zarasta glon, krewety chętnie żerują na szybach. Mają dobry apetyt.
Nie zauważyłem negatywnego działania, ale też daje go tylko 2/3 dawki. Faktycznie krewetki są bardzo ładnie wybarwione, szczególnie te niebieskie.
Ale czy to zasługa Pure Colour Shrimp czy Ady Amazonii ciężko stwierdzić ... ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez batman-ka » Cz 02 lut, 2017 17:37

Hotei napisał(a):Testuję Pure Colour od miesiąca, więc szkrobnę dwa słowa.
Polecił mi go Mirosław Karpiński. Był zadowolony z preparatu który u niego pilnuje aby bańka z kardynałkami była zagloniona,
okrzemków jest mnóstwo pisał ... krewetki zadowolone.
Zawsze miałem/mam hopla, syndrom czystej bańki. Glonów więc na szybach u mnie jak na lekarstwo, co nie jest dobre dla krewetek.
Po miesiącu szyby zarasta glon, krewety chętnie żerują na szybach. Mają dobry apetyt.
Nie zauważyłem negatywnego działania, ale też daje go tylko 2/3 dawki. Faktycznie krewetki są bardzo ładnie wybarwione, szczególnie te niebieskie.
Ale czy to zasługa Pure Colour Shrimp czy Ady Amazonii ciężko stwierdzić ... ;-)


Chcesz napisać,że po preparacie na szybach wyszedł glon czy ja nie rozumiem ?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez Hotei » Cz 02 lut, 2017 18:51

Dokładnie tak, dodatkowo wzmocnił się kolor krewetek niebieskich - blu.
Krewetki zrobiły się ciekawskie, nie chowają się już. Chętnie żerują. Jestem po restartach, więc to dobra wiadomość.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości