Mini weeping

Moderator: =Fresz=

Mini weeping

Postprzez king_2 » Śr 25 gru, 2013 22:24

Obrazek
Obrazek
king_2
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): So 21 sty, 2012 15:36
Lokalizacja: Łużna

Re: Mini weeping

Postprzez Mr_Garden » Cz 26 gru, 2013 00:07

zacny :-)
Avatar użytkownika
Mr_Garden
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Wt 08 lut, 2011 22:44
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Mini weeping

Postprzez MarSz » Cz 26 gru, 2013 06:31

A jakaś łacińska nazwa bądź przynależność gatunkowa?

Bo tak na samej fotce to jest mi podobny do kilku innych roślin i szczerze mówiąc na oko to bym to gdzie indziej sklasyfikował.

Chodzi mi o to, że czasem jena i ta sama roślina może różnie wyglądać w różnych warunkach co może być mylące i zastanawia mnie skąd masz pewność co do nazwy.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Mini weeping

Postprzez king_2 » Cz 26 gru, 2013 19:27

Mech był kupowany na raty z dwóch źródeł, obie odmiany kupiłem pod tą samą nazwą i wyglądał tak samo .
Niestety ale nie posiadam łacińskiej nazwy tego mchu, trudno mi powiedzieć cokolwiek więcej o tym mchu.
king_2
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): So 21 sty, 2012 15:36
Lokalizacja: Łużna

Re: Mini weeping

Postprzez MarSz » Pt 27 gru, 2013 06:01

OK - rozumiem - nie czepiam się tylko pytam z ciekawości jaka jest Twoja pewność (lub pewność tych, co Ci go sprzedali) co do tego co to za mech.

Wiadomo - jest kilka bardzo podobnych roślin - nie szukając daleko:
viewtopic.php?f=36&t=5177
a jak się postarać to znajdziesz jeszcze jungermanie i kilka innych.

I mimo iż często widać wyraźnie różnice - czasem może ona być spowodowana warunkami w jakich roślina rośnie.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Mini weeping

Postprzez =Fresz= » Pt 27 gru, 2013 09:02

Jak dla mnie to jest to mini peral moss...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Mini weeping

Postprzez drink20 » Pt 27 gru, 2013 16:35

Z tego co kojarzę to king masz mini pearla, mógłbyś wstawić fotki obydwóch?Najlepiej jakby leżały obok siebie? Bo są bardzo podobne :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Re: Mini weeping

Postprzez king_2 » Pt 27 gru, 2013 20:30

Ze zdjęciami niestety ale będzie problem bo popsuł mi się komputer stacjonarny i nie mogę dostać sie do zdjęć, mam tylko część którą miałem na aparacie, nowych nie mogę zrobić ponieważ większość mchów została na nowo posadzona na kokosach i są jeszcze bardzo małe .
Ale popatrzcie na oko oto różnicę które można łatwo zauważyć:
-Kolor mchu ciemno zielony( przynajmniej u mnie końcówki są jedynie jasne, może to być spowodowane oświetleniem) , mini pearl jasno zielony
-Wielkość gałązek Mini weeping ma 2 razy mniejsze gałązki
-Różnica w wyglądzie mini weeeping ma płaskie gałązki, mini pearl ma dużo grubsze .
-Tempo wzrostu Mini pearl rośnie pewnie 3 razy szybciej
Mchy kupione pod taką nazwą wiec pod taką samą nazwą go wystawiłem na forum, jak dla mnie w realu nie przypomina on żadnego z wymienionych przez was mchów . Można mówić że np Jade Lotos i Homalia sp. Rosa są do siebie podobne co bardzo dobrze widać na tym zdjęciu http://images62.fotosik.pl/501/210a09e3ac207cacgen.jpg na dużym korzeniu Jade Lotos a na małym sp Rosa .
Niestety wygląd może być też uzależniony od oświetlenia, w moim przypadku są to ledy . Osoba od której kupiłem ten mech jest bardzo dobrze znana w świecie mchów, paproci, microsorium, bucków itp. większość osób pewnie wie o kim mówię, dlatego też może lepiej było by zapytać tej osoby o nazwy łacińskie, może akurat on wiedział by coś więcej na temat tego mchu . Ja niestety nie drążyłem tematu i nie wiem do jakiej grupy mchów jest on zaliczany. Parę lat temu gdy mania na rzadkie mchy się zaczynała na aukcjach allegro pojawiało sie dużo nowości, moim zdaniem większość mchów nie chciała rosnąć w nowych warunkach tak jak to było u mnie, mchy leżały w akwariach i niestety tylko mnie wkurzały bo wyglądały nieestetycznie i nie chciały rosnąć . Lecz po ponad roku zaczęły wypuszczać większą ilość młodych gałązek i na dzień dzisiejszy niektóre z nich rosną w bardzo szybkim tempie. Wydaje mi się że u innych było podobnie ponieważ w innym wypadku ilość rzadkich mchów dostępnych na aukcjach aktualnie była by znacznie większa, w tamtym czasie trzeba było zapłacić nawet około 50-100zł za kilka gałązek rzadkich mchów .
king_2
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): So 21 sty, 2012 15:36
Lokalizacja: Łużna

Re: Mini weeping

Postprzez Mateusz.A » So 23 maja, 2015 15:36

Obrazek
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do BAZA MCHÓW I WĄTROBOWCÓW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości