AZOO-MAX BIO BALL

Moderator: =Fresz=

AZOO-MAX BIO BALL

Postprzez batman-ka » Wt 23 sie, 2011 15:19

Obrazek


Obrazek


AZOO MAX BIO BALL to preparat zawierający 20 milionów pożytecznych bakterii w każdej pigułce. Bakterie zawarte w Max Bio Ball tworzą stabilne kolonie bakteryjne w podłożu, pomagając w procesach oczyszczania akwarium. Oczyszczanie następuje zarówno na polu wizualnym(bakterie oczyszczają podłoże i wodę), jak i chemicznym(redukcja 3 form azotu). Połączone szczepy bakterii tlenowych i beztlenowych usuwają szkodliwe formy azotu jak śmiertelny amoniak(NH3) i azotyny(NO2), a także redukują azotany(NO3). Dzieje się to poprzez aktywność bakterii denitryfikacyjnych(beztlenowych) zawartych w Max Bio Ball, podobnych to tych osiedlających się w denitratorach.
AZOO MAX BIO BALL stosowany regularnie przyczynia się do budowania silnego, stabilnego systemu filtracji biologicznej w krewetkarium, przyczyniając się do znacznej poprawy jakości wody i ograniczenia śmiertelności krewetek.


AZOO MAX BIO BALL należy stosować w celu uzupełnienia bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych i budowy stabilnych dobroczynnych koloni bakteryjnych w podłożu, a także w celu usunięcia związków azotu w poniższych sytuacjach:
- w nowym krewetkarium*
- w działającym już krewetkarium co 2 tygodnie**
- po dużej podmianie wody***
- w krewetkariach ze zbyt dużą obsadą****

* Siła rozkładu trującego amoniaku i azotynów zwiększa się w przypadku użycia Azoo Max Bio Ball, Azoo Crystal Red Shrimp Bio Pro i AZOO Easy Bio, ponieważ w tych preparatach są różne szczepy bakterii.
** Unikaj nadmiernej podmiany wody i czyszczenia filtrów(gąbek) w pierwszym miesiącu życia akwarium, aby zminimalizować straty mnożących się bakterii. Zalecamy, aby w akwarium znajdowało się kilka krewetek, które będą generowały amoniak niezbędny do życia bakterii.
*** Po dużej podmianie wody można dodatkowo aplikować pigułkę, w celu zapewniania stabilności filtracji biologicznej.
**** W przypadku nadmiernej ilości krewetek w akwarium w celu poprawy jakości wody dopuszczalna jest dodatkowa, częstsza aplikacja Azoo Max Bio Ball, np. co tydzień, w celu szybkiego rozkładu amoniaku, który w nadmiarze uśmierca krewetki.


Wrzuciłam dzisiaj kulkę do akwarium,przez chwilę szły z niej bombelki jak z kostki ,przyszła orange i polizała kulkę ale chyba smak jej nie odpowiadał bo polizała i poszła,kulka leży 10 godzin i nic się z nią nie dzieje ,nie brudzi wody,nie zmienia kształtu co jest dziwne bo wygląda jakby miała się rozłożyć a jest jak kamień :-)
W porównaniu do "dziwnych przedmiotów" typu kamienie białe z minerałami ta kulka nie ma negatywnego wpływu na akwarium,nawet małe ,a nawet fajnie wygląda :-)

Trudno mi napisać jak działa ale przez cały dzień podmieniała się woda a kaskady były przykręcone ,nie mówiąc o temp 30*c i wszystko żyje więc ja bym obstawiała ,że działa i to dobrze :-)

dostępne w sklepie akwarystyczny24.pl
http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-ball ... -2489.html
Ostatnio edytowano Pt 26 sie, 2011 19:48 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rafal.gorzow » Pt 26 sie, 2011 22:05

I tego również używałem. Ze strony krewetek zero zainteresowania, nie rozpada się. Ale czy działa? Trudno powiedzieć. Ja nie zauważyłem żadnej, nawet najmniejszej różnicy (ani na plus ani na minus). Trudno oczekiwać, żeby działało negatywnie ;) A patrząc na cenę tego i ilość kulek w opakowaniu - czy jest sens wydawać tyle kasy na coś, czego efektów nie widać? Według mnie lepiej kupić produkty (minerały, bakterie) Mosury zamiast tej chińszczyzny. Starczy na dłużej i wyjdzie taniej.
Ostatnio edytowano Pt 26 sie, 2011 22:12 przez rafal.gorzow, łącznie edytowano 1 raz
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Iwek_22 » Pt 26 sie, 2011 22:12

Siedzę sobie w nocy niestety (bo muszę) i czytam... Rafał, sympatyczny człowiek jesteś - daj spokój!... Nie wiem o co chodzi i nie chcę wiedzieć...
Iwek_22
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 30 maja, 2009 16:16
Lokalizacja: Gdynia (okolice)

Postprzez rafal.gorzow » Pt 26 sie, 2011 22:16

Ale możesz mi powiedzieć, o co Ci chodzi? Mam zrobić zdjęcia i pokazać Ci te produkty czy jak? MaxGrowth leży na półce od kilku miesięcy, bo krewetki jeść tego nie chciały. Bio Ball - może działa, może nie, nie wiem, różnicy nie widzę.
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Iwek_22 » Pt 26 sie, 2011 22:23

pogadamy jutro ok?
Iwek_22
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 30 maja, 2009 16:16
Lokalizacja: Gdynia (okolice)

Postprzez rafal.gorzow » Pt 26 sie, 2011 22:29

OK, nie widzę problemu. Żeby nie było, że piszę dla pisania - oto te produkty o których pisałem:
Obrazek
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Iwek_22 » Pt 26 sie, 2011 22:41

rafal.gorzow napisał(a):Ale możesz mi powiedzieć, o co Ci chodzi? Mam zrobić zdjęcia i pokazać Ci te produkty czy jak? MaxGrowth leży na półce od kilku miesięcy, bo krewetki jeść tego nie chciały. Bio Ball - może działa, może nie, nie wiem, różnicy nie widzę.

a moje nie chcą jeść Mosury... i kogo to obchodzi?
Iwek_22
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 30 maja, 2009 16:16
Lokalizacja: Gdynia (okolice)

Postprzez rafal.gorzow » Pt 26 sie, 2011 22:44

Nie chcą jeść Mosury, to spróbuj innego pokarmu. Ja też kiedyś Mosurą tylko ślimaki karmiłem, bo nie chciały tego jeść. Ale się przestawiły po kilku tygodniach.
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Iwek_22 » Pt 26 sie, 2011 22:47

Także Cię pozdrawiam... :-)
Iwek_22
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 30 maja, 2009 16:16
Lokalizacja: Gdynia (okolice)

Postprzez batman-ka » So 27 sie, 2011 09:27

Moje za to rzucają się na ten pokarm ,a mosura zazwyczaj leży na dnie ,ja wypróbowałam wszystkie i każdy został zjedzony ,a najlepiej ten ostatni bo krewetki w nocy grzebały w podłożu jeszcze,a karmię je codziennie ,a bakterie w kulach wydają mi się lepsze bo jak lałam np. sera nitrivec to porażka ,mleczna woda ,kiedyś robili fajnie bakterie a teraz dają pożywkę od której fikają tylko krewety z pływającego syfu ,a i tak nie wiesz czy zadziałają .U mnie na poddaszu jest 30*C i nic nie fikło a zazwyczaj mam masowe zgony latem
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rafal.gorzow » So 27 sie, 2011 10:01

Być może masz rację, choć nie widzę związku między bakteriami a temperaturą. Może po prostu Twoje krewetki przyzwyczaiły się do wyższych temperatur. Ja staram się za pomocą chłodzenia utrzymywać optymalną temperaturą.
Sera Nitrivec nigdy nie używałem, żadnych innych bakterii lanych do wody w krewetkarium również. Jednak z bakterii (stosuję w akwarium z paletami) poleciłbym produkty firmy Microbe-Lift.
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez batman-ka » So 27 sie, 2011 10:18

ja stosowałam sera nitrivec (kiedyś super ,dzisiaj syf) ,jbl w niebieskim plastiku porażka ,jakbym lała wodę ,tropical są tanie ale 2 razy krewetki fikły i dałam sobie spokój ,u mnie jak temperatura leci do góry ,akwarium po prostu się gotuje a jak wiadomo im większa temperatura tym szybciej rozwijają się procesy gnilne ,nawet pistie mi zgniły na powierzchni taki mam upał ,nawet jak chodzi klima
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez michal.l » So 27 sie, 2011 10:22

Robi się mały OT, co do pisti stratiotes to są różne 'tezy masz pokrywę w bańce ?
Ostatnio edytowano So 27 sie, 2011 12:46 przez michal.l, łącznie edytowano 1 raz
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez batman-ka » So 27 sie, 2011 11:12

Nie mam pokrywy i lampę wiszącą wysoko :-) ,w drugim lampki aquaela czarne też wysoko
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tomala » So 27 sie, 2011 13:23

Ja używałem Tetra Bactozym, i też uważam za nieporozumienie, porobiły mi się jakieś a'la pajęczyny na podłożu i roślinach. Następnym razem ten specyfik przetestuje.
tomala
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz 14 lip, 2011 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości