Shrimp Nature- pokarmy

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez raiders » Śr 15 lut, 2017 20:43

perwersja. napisał(a):
raiders napisał(a):Hej

Szukam jakiejś alternatyw (tańszej ) dla pokarmu NS Czerwony kończy mi się obecne opakowanie i chciał bym coś zakupić bo karmię nim Bloody mary i od nie dawna SCR .
Możecie jakąś alternatywe zaproponować ?

Drugie pyt. co sądzicie o NS bakterie ? obecnie używam BWS ENLIVE które również się kończą :)

Trzecie pyt. któreś pokarmy z linii NS są jeszcze warte uwagi ,godne polecenia dla krewetek SCR, Bloody Mary , Neo Yellow ?


pokarmy SN, to wcale nie super dobre pokarmy ani cena nie jest ich wysoka(chociaz na jakosc i tak za wysoka), sredniak w swiecie krewetkowym, zwłaszcza SN Czerwony. Jednak dla krewet najistotniejsza jest selekcja, zwłaszcza u neo. Wzbogacaj pokarm o astaksantyne, o produkty bogate w beta karoten et cetera. Końcem miesiąca będę robić miksy dla wine redów, mogę zrobić więcej i się podzielić. :)

Hehe ja nie mówię ze NS jakiś najlepszy ,ale akurat NS Czerwony ma najlepszą opinię z całej linii i nie jest to tylko moje zdanie.

Obecnie mam jeszcze 2 próbki MK Bred Red ,myślałem o kupnie BWS Red Ruby ale drogo.... chyba trzeba będzie zgłębić temat pokarmów DIY :) w najbliższym czasie
Ostatnio edytowano Śr 15 lut, 2017 20:55 przez raiders, łącznie edytowano 1 raz
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez raiders » Śr 15 lut, 2017 20:44

matu napisał(a):Są jakieś czerwone pokarmy dla palet, D50 czy jakoś ....
Granulat oczywiście.

OK poszukam
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez spining133 » Cz 16 lut, 2017 07:56

dennerle robi bardzo dobry pokarm czerwony , Perwersja w jaki sposób określasz to czy pokarm jest dobry czy zły :?:
spining133
 

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Agnieszk » Cz 16 lut, 2017 11:49

Witajcie, co do pokarmu to kupiłam kiedyś na giełdzie we Wrocławiu po rozmowie ze sprzedawcą pokarm z myślą o paletkach granulat w kolorze czerwonym a w zasadzie jest on dla krewetek " ASTA - STICKS - SHRIMPS "" 1000 gram, nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłam ale zdaje mi się, że 26 zł., jest to taki granulat średniej wielkości o średnicy 1-2 mm. w kolorze czerwonym i podaję go w chwili obecnej wszystkim rybkom i krewetkom Red Cherry i Red Sakura i muszę przyznać - kolory mają ładnie nasycone czerwone.
Śmiesznie wygląda jak krewetki pływają po akwarium każda ze swoją kuleczką i czekają aż rozmięknie i da się zjeść.
Skład pokarmu w jednym kilogramie masy:
- białko surowe 35%
- tłuszcze 15%
- włókno 1,3%
- wapń 1,3%
- fosfor 1,0%
- witaminy E-200mg, C-150mg, A-1000IE, D-3-142IE kg.
Skład - pszenica, mączka rybna, mączka z glutenu kukurydzianego, olej z ryb, olej palmowy, Krill antarktyczny, przeciwutleniacz zgodny z UE.
Ale weźcie pod uwagę że nie mam jak na za dużego doświadczenia w hodowli krewetek i nie mam w zasadzie skali porównawczej co do innych pokarmów.
U mnie jak na razie się sprawdza i jest tani.
Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez perwersja. » Cz 16 lut, 2017 12:01

http://allegro.pl/asta-sticks-shrimps-w ... 71216.html czyli mówisz o tym, odradzam, chyba, że tylko dla neo.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Agnieszk » Cz 16 lut, 2017 12:19

Na moim opakowaniu nazwy Firmy nie ma, jest telefon kontaktowy lecz jest inny niż w Twoim linku i pokarm o którym pisałam jest w postaci kulek a nie pałeczek chociaż skład podobny. A dlaczego odradzasz dla innych krewetek ?
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez raiders » Cz 16 lut, 2017 15:09

perwersja. napisał(a):http://allegro.pl/asta-sticks-shrimps-wybarwiajacy-z-astraxantyna-50-i6030571216.html" target="_blank czyli mówisz o tym, odradzam, chyba, że tylko dla neo.

Odradzasz dla czego? Czy po prostu nie bo nie...

Agnieszka o ile się nie mylę to chyba szopen wspominał ze jakiś shrimp stick używała /polecal tylko nie mogę znaleźć tego wpisu
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez perwersja. » Cz 16 lut, 2017 17:04

raiders napisał(a):
perwersja. napisał(a):http://allegro.pl/asta-sticks-shrimps-wybarwiajacy-z-astraxantyna-50-i6030571216.html" target="_blank czyli mówisz o tym, odradzam, chyba, że tylko dla neo.

Odradzasz dla czego? Czy po prostu nie bo nie...

Agnieszka o ile się nie mylę to chyba szopen wspominał ze jakiś shrimp stick używała /polecal tylko nie mogę znaleźć tego wpisu


Nie bo nie, bo jajco...

Sprzedaje to mój kolega, pokarm słabej jakości, gorszej od Tropicala, próbuje się tego pozbyć. ;)
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez =Fresz= » Cz 16 lut, 2017 17:37

Perwera bo zaraz poproszę Cię na dywanik ;) koledzy pytają więc ładnie odpowiadaj. Ominęłaś pytanie spininga teraz raidersa. Chcemy szczegółów ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez perwersja. » Cz 16 lut, 2017 18:00

=Fresz= napisał(a):Perwera bo zaraz poproszę Cię na dywanik ;) koledzy pytają więc ładnie odpowiadaj. Ominęłaś pytanie spininga teraz raidersa. Chcemy szczegółów ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Perwera? Co to do cholery ma być za określenie? Ciebie grzeczniej nie dotyczy? Odpowiadam w takim samym poziomie, co zadane mi pytanie. Twoje zgrywanie się Fresz na każdym kroku, niekoniecznie do mnie, zniechęcą mnie do wchodzenia na to forum. Pan i władca wszechświata.
Szkoda, że nie pilnujesz tematyki tematu a sam ciągniesz nietematyczną rozmowę.

Na 99 procent, to jest to http://www.glopex.com.pl/

ZAPYCHACZ (mączki różnego rodzaju, olej plamowy, olej z ryb).

Ostatecznie wiadomo, że rację będzie miał Fresz, jak ze wszystkim na tym forum.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Agnieszk » Cz 16 lut, 2017 18:13

Przepraszam, że zapytałam ale nie wiedziałam, że to aż taki problem, myślałam, że po to właśnie jest Forum ażeby się coś konkretnie dowiedzieć ale widocznie wystarczy jak się wrzuci fotki kreweci lub akwarium lub jaki pokarm się kupiło za ciężkie pieniądze ażeby się pochwalić, ażeby innych serduszko bolało - trudno że Świat jest OKRUTNY I LUDZIE NA NIM MIESZKAJĄCY, najwyżej już nie będę się o nic pytała ewentualnie poczytam sobie w kąciku. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez =Fresz= » Cz 16 lut, 2017 18:15

Takie samo jak perwersja hehe no sorry taki sobie nick wybrałaś. O Tym że Ci się odechciewa forum słyszę już od dłuższego czasu. Pytanie do Ciebie zadali koledzy a nie ja i nie mam zamiaru z Tobą dyskutować.

Aga nie przejmuj się ;) podaj adres na pw to Ci wyślę w poniedziałek mojego Diya.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez perwersja. » Cz 16 lut, 2017 18:30

Agnieszk napisał(a):Przepraszam, że zapytałam ale nie wiedziałam, że to aż taki problem, myślałam, że po to właśnie jest Forum ażeby się coś konkretnie dowiedzieć ale widocznie wystarczy jak się wrzuci fotki kreweci lub akwarium lub jaki pokarm się kupiło za ciężkie pieniądze ażeby się pochwalić, ażeby innych serduszko bolało - trudno że Świat jest OKRUTNY I LUDZIE NA NIM MIESZKAJĄCY, najwyżej już nie będę się o nic pytała ewentualnie poczytam sobie w kąciku. Pozdrawiam Agnieszka


to było do mojego ulubieńca Fresza i po części dla pana nieboraka nie bo nie - raidersa.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez =Fresz= » Cz 16 lut, 2017 18:38

perwersja. napisał(a):
Agnieszk napisał(a):Przepraszam, że zapytałam ale nie wiedziałam, że to aż taki problem, myślałam, że po to właśnie jest Forum ażeby się coś konkretnie dowiedzieć ale widocznie wystarczy jak się wrzuci fotki kreweci lub akwarium lub jaki pokarm się kupiło za ciężkie pieniądze ażeby się pochwalić, ażeby innych serduszko bolało - trudno że Świat jest OKRUTNY I LUDZIE NA NIM MIESZKAJĄCY, najwyżej już nie będę się o nic pytała ewentualnie poczytam sobie w kąciku. Pozdrawiam Agnieszka


to było do mojego ulubieńca Fresza i po części dla pana nieboraka nie bo nie - raidersa.

Też Cię lubię ;) będąc w Krakowie zapraszam na kawę z lodami :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez perwersja. » Cz 16 lut, 2017 19:50

=Fresz= napisał(a):
perwersja. napisał(a):
Agnieszk napisał(a):Przepraszam, że zapytałam ale nie wiedziałam, że to aż taki problem, myślałam, że po to właśnie jest Forum ażeby się coś konkretnie dowiedzieć ale widocznie wystarczy jak się wrzuci fotki kreweci lub akwarium lub jaki pokarm się kupiło za ciężkie pieniądze ażeby się pochwalić, ażeby innych serduszko bolało - trudno że Świat jest OKRUTNY I LUDZIE NA NIM MIESZKAJĄCY, najwyżej już nie będę się o nic pytała ewentualnie poczytam sobie w kąciku. Pozdrawiam Agnieszka


to było do mojego ulubieńca Fresza i po części dla pana nieboraka nie bo nie - raidersa.

Też Cię lubię ;) będąc w Krakowie zapraszam na kawę z lodami :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


O lodach Freszunia zapomnij.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości