Shrimp Nature- pokarmy

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez barus9 » Pn 11 sie, 2014 05:52

Pethro napisał(a):Jaki jest skład micro SN ? są to jakieś duże ilości ? czy podając micro Shrimp Nature mogę całkowicie zrezygnować z micro dla roślin ?

To pytanie zadaj producentowi SN
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez kaboom » Pn 11 sie, 2014 17:50

Micro od SN a typowe dla roślin raczej się różnią i ciężko będzie zastąpić typowy nawóz, spróbować nie zaszkodzi.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Kravcu » Cz 14 sie, 2014 13:51

Używam u siebie mixu Shrimp Mass z tejże firmy i u mnie się sprawdza, o ile pokarmy np. BWS czy Mosura są dość zgrabnie olewane przez krewetki to na Shrimp Nature się rzucają tak jak na pokarm od batmanki.
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Pethro » Cz 14 sie, 2014 18:08

Napisałem do nich meila, fajnie by było gdyby sie jednak dało pogodzic wymagania roslin i kreweci :->

Zastanawiam się też czy stosując mikroelementy dalej trzeba używać skałek mineralizujących :?: na zdrowy rozsądek w miroelementach dostaną wszystko wiec jaką jeszcze mają funkcje te skałki?
Pethro
 

Re: Odp: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez mirkocis » N 17 sie, 2014 12:37

Pethro napisał(a):Napisałem do nich meila, fajnie by było gdyby sie jednak dało pogodzic wymagania roslin i kreweci :->

Zastanawiam się też czy stosując mikroelementy dalej trzeba używać skałek mineralizujących :?: na zdrowy rozsądek w miroelementach dostaną wszystko wiec jaką jeszcze mają funkcje te skałki?


No na skałkach teoretycznie najwięcej krewetki korzystają. Jednak wielokrotnie widziałem na filmach azjatyckich i europejskich hodowli kompletny brak skał jakichkolwiek, sprawa ich działania bądź braku działania też często była tu poruszana. Mają sporo swoich zwolenników jak i przeciwników. Na pewno jest w tym sporo marketingu, część z tych rzeczy chyba tylko samopoczucie nam poprawia. Wydaje mi się że najważniejsza jest woda odpowiednio przygotowana mineralizatorem, dojrzały wydajny filtr, i podłoże dobrane do hodowanego gatunku i stabilne parametry w baniaku. Reszta to już kwestia dyskusyjna.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez matu » N 17 sie, 2014 15:14

Krewety są wrażliwe na Cu.
W typowym mikro pod rośliny tego Cu jest dość i trzeba uważać na krewety. Jeśli mowa o mikro pod krewety to też zawiera Cu ale pewnie w dawkach sporo poniżej progu uśmiercania.
Mikro pod krewety jest bardziej rozcieńczone, pewnie o 10 przynajmniej. Jak wiecie ile Cu ma na przykład mikro dla krewet to można porównać.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Pethro » N 17 sie, 2014 22:55

Tego ile tam jest Cu nikt nie wie, trzeba pytać producenta :-?

Ale nie tylko to sie liczy ile jest tego Cu ale też to czy jest związane czy w stanie wolnym czy jako tlenek,
jako chelatowany to najmniej szkodliwy i wieksze ilosci nie zaszkodzą

A co do skałek to właśnie rzecz w tym co konkretnie one mogą oddawać do wody oprócz typowego micro jakie znajdują sie także w nawozach, i ile z tego jest krewetkom do życia niezbędne. Miałem w krewetkarium przez ponad miesiąc sam mineralizator aqua-artu i jakiś zgonów z tego względu nie było, młode się wylęgły i przeżyły. Na pewno coś mogą pobrać z pożywienia, więc kwestia co koniecznie musi być w wodzie.
Pethro
 

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Pethro » Wt 19 sie, 2014 22:56

Niestety z producentem SN brak kontaktu. Widocznie sami bazują na ogrodniczym mikro :P i się boją konkurencji. Spróbuję jeszcze napisac do aquaartu ile maja miedzi w swoich micro jak z nimi tez nie bedzie kontaktu pozostaje w akwarium testowym z mikro ogrodniczym póki co nie jest tak źle, neocaridina sie rozmnaza idealnie a caridina nosi jajka :)
Jak by ktos mial jakieś sugestie jakiego micro użyć przy crystalach bylbym wdzięczny.
Pethro
 

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Dakota » Śr 20 sie, 2014 09:53

AquaArt nie podaje informacji nt. składu swoich preparatów - pisałam, dzwoniłam i odmawiali odpowiedzi (rzekomo tajemnica handlowa :-) )
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez barus9 » Śr 20 sie, 2014 12:11

W akwarium z krewetkami nie ma potrzeby lania jakiegoś dodatkowego micro czy makro!
Uzdatniając wodę RO np Salty Shrimp GH+ dodajemy micro elementy zarówno potrzebne krewetkom jak i roślinom. Wystarczy 0,5-0,6 W/l i samo rośnie.
U mnie podłoże benibachi + RO + Salty + 48W na 72l i wszystko pięknie rośnie bez dodatkowych nawozów micro czy makro.
zdjęcie z końca kwietnia dziś już tylniej szyby nie widać :)
Obrazek
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez =Fresz= » Śr 20 sie, 2014 12:20

U mnie podobna sytuacja

benibachi normal + RO + Salty + krewetki

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Pethro » Śr 20 sie, 2014 13:27

Przy mchach to sam wiem że nie trzeba kombinować tylko mi sie trudniejszych roślin w uprawie zachciało :-> ale jak by sie cos działo z kreweciami to spróbuje z salty moze styknie na rosliny wyższe.

Dzięki za cynk, myślałem że te wszystkie mineralizatory to samo Makro zawierają.
Pethro
 

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Kravcu » Śr 27 sie, 2014 12:35

Mam do was takie pytanko,
Czy u was krewetki też zostawiają takie jakby trociny z białego(paleczki takie nieco zolte, przy kontakcie z woda niemal natychmiast się rozpada)?
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Re: Odp: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez mirkocis » Cz 28 sie, 2014 20:13

Kravcu napisał(a):Mam do was takie pytanko,
Czy u was krewetki też zostawiają takie jakby trociny z białego(paleczki takie nieco zolte, przy kontakcie z woda niemal natychmiast się rozpada)?

????????????????? Rozwiń myśl.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Odp: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Kravcu » Pn 01 wrz, 2014 14:23

mirkocis napisał(a):
Kravcu napisał(a):Mam do was takie pytanko,
Czy u was krewetki też zostawiają takie jakby trociny z białego(paleczki takie nieco zolte, przy kontakcie z woda niemal natychmiast się rozpada)?

????????????????? Rozwiń myśl.

Dam im jutro to wrzucę fotkę, ale zawsze niezależnie od wrzuconej ilości z pokarmu zostają tak jakby małe trociny.
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości