Shrimp Nature- pokarmy

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez barus9 » Pt 17 maja, 2013 13:13

barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Shrimp Nature » Pt 17 maja, 2013 13:35

sam projekt opakowania jest ładny

Dziękujemy

Obrazek
Tak wygląda cała linia produktów na żywo (zrobione telefonem komórkowym wiec bardzo realistyczna fotka).
Na stronie i na reklamówkach są tzw butelki renderowane na potrzeby grafik.

Jeśli chodzi o zawartość pokarmów to są bardzo treściwe , a opis składników jest na stronie a także na etykietach pokarmów.
Ze strony praktycznej pokarmy nie posiadają wabików, wypełniaczy i zbędnych dodatków .

Pokarmy wieloksładnikowe i uzupełniające są w formie peletu , zadbaliśmy by po rozpadzie pałeczki nie zostawały na i w podłożu żadnych nieorganicznych składników które mogą zaśmiecić (wyjątkiem jest Barley który ma właśnie zadanie rozkładu w podłożu dla prewencji przed czarną pleśnią). Udało się to dzięki dodatkowej maszynie która każdy składnik roślinny "zamienia" w proszek (kwiaty , łodygi itp.)
Jeśli dopasuje się dawkę zgodnie z ilością krewetek po kilkunastu minutach do godziny nie ma śladu po pokarmie.

Obecnie pracujemy na pokarmami witaminowymi, na kolor niebieski u Neocaridin Davidi a także z dodatkami enzymów i bakterii np. Lactobacillus.

Pozdrawiamy
Shrimp Nature
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 17 maja, 2013 09:08

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez batman-ka » Pt 17 maja, 2013 14:30

"i bakterii np. Lactobacillus"

hehe te zjadam w jogurcie greckim :p ,niedługo nasza dieta pokryje się z dietą krewetek i skończy się problem,zresztą nawet teraz często się dzielę obiadem z krewetkami :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Haze » Pt 17 maja, 2013 14:47

batman-ka napisał(a):nawet teraz często się dzielę obiadem z krewetkami :-D


Mięsko i ziemniaczki na masę :P

Polskie prawo jest zabawne... A co do tego, że
Shrimp Nature napisał(a):Zresztą jak widać na rynku nawet potentaci w tej branży nie posiadają w legalnej dystrybucji próbek swoich pokarmów.

to właśnie dlatego nie mają, bo są potentatami :) a to Wy musicie pokonać konkurencję. Oczywiście życzę wszystkiego dobrego, bo to w końcu NASZE- polskie.
Polskie prawo jak zwykle nieudolne i nie da się go obejść...

Zapewne szersza opinia zwykłych hobbystów pojawi się w przeciągu kilku tygodni.
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Haze » Pn 20 maja, 2013 06:40

Mam zamiar zakupić parę rzeczy SN do przetestowania.. I zastanawia mnie różnica między Białym a Ekstra Biel. Wydaje mi się, że różnica to tylko "forma" proszek/ pokarm, a efekt jest taki sam. Czy może producent chce, aby używano ich razem+ jeszcze montmorilonit?
(mówimy tu o wzmocnieniu białego pigmentu u CR A-SSSS)
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Shrimp Nature » Pn 20 maja, 2013 08:06

Haze napisał(a):... zastanawia mnie różnica między Białym a Ekstra Biel ...

BIAŁY jest to pokarm wieloskładnikowy, zawierający w swoim składzie oprócz wszystkich potrzebnych składników pokarmowych, również łatwo przyswajalne związki wapnia. Należy go stosować 2-3 razy w tygodniu.

EKSTRA BIEL jest to preparat wapniowy w postaci białego proszku. W skład wchodzą różne naturalne składniki zawierające łatwo przyswajalny wapń. Podajemy go jako dodatek do wody raz w tygodniu ok 1g/100l wody.

MONTMORILLONIT jest w formie czystej bez innych dodatków. Wprowadza do wody całą paletę cennych i potrzebnych minerałów, jednocześnie posiada właściwości wiążące metale ciężkie i substancje szkodliwe. Podajemy go jako dodatek do wody raz w tygodniu ok 1g/100l wody.

Można stosować każdy z nich oddzielnie, chociaż najlepsze efekty daje stosowanie ich razem.

Zapraszamy na w/w w tym temacie stronę marki Shrimp Nature można tam zapoznać się ze składem poszczególnych pokarmów i preparatów.

Pozdrawiamy
Shrimp Nature
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 17 maja, 2013 09:08

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Haze » Pn 20 maja, 2013 11:20

Czyli jest dokładnie jak myślałem :)
Na innym forum ponoć rabaciki rozdajecie? Nas sięto nie tyczy? ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Shrimp Nature » Pn 20 maja, 2013 13:41

Haze napisał(a):Czyli jest dokładnie jak myślałem :)
Na innym forum ponoć rabaciki rozdajecie? Nas sięto nie tyczy? ;]


Tak to prawda mamy na forum o którym myślisz dla aktywnych jego członków rabaty .

Odpowiedź na pytanie drugie jest złożona , nie chcielibyśmy wchodzić na czyjeś podwórko i decyzja nie należy tylko do nas.
Z naszej strony nie ma problemu oczywiście , ale to wszystko zależy od właściciela forum, tak czy inaczej my jesteśmy jako Shrimp Nature otwarci na tego typu współprace i chcemy szeroko wychodzić z naszym polskim produktem do wszystkich którzy podzielają naszą pasje hodowania krewetek.
Shrimp Nature
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 17 maja, 2013 09:08

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Haze » Pn 20 maja, 2013 13:59

Shrimp Nature napisał(a):Z naszej strony nie ma problemu oczywiście , ale to wszystko zależy od właściciela forum, tak czy inaczej my jesteśmy jako Shrimp Nature otwarci na tego typu współprace i chcemy szeroko wychodzić z naszym polskim produktem do wszystkich którzy podzielają naszą pasje hodowania krewetek.


Batmanko do batmobila :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez barus9 » Pt 14 cze, 2013 11:05

Moja opinia o pokarmach Shrimp Nature po 2 tygodniach stosowania.
Z racji że o oryginalne próbki było ciężko postanowiłem z 2 znajomymi z Warszawy zakupić podstawowe karmy z tej linii czyli Zielony, Czerwony, Biały, Żółty, Orange, Brązowy oraz Szpinak. Odstawiłem inne karmy i podawałem tylko te.
Wygląd pałeczki podobne do karm AT zaraz po wrzuceniu szybko rozpadają się co jest plusem że więcej krewetek ma dostep od razu do pokarmu a minusem to że szybko znika w podłożu.
Krewetki które brały udział w teście to Taiwany Hybrydy Sakura Red oraz Deep Blue Tigery nie były głodzone ani przekarmiane przed sprawdzeniem marki.

Zainteresowanie (wartość % określa ilość krewetek przy karmie po 5 min od wrzucenia np 100% czyli wszystkie krewetki w akwarium)
Taiwan/Hybrydy Sakura Red Tiger DBT
Zielony 40% 70% 30%
Czerwony 50% 60% 40%
Żółty 90% 95% 80%
ORANGE 10% 10% 0%
Brązowy 40% 40% 30%
Biały 50% 50% 10%
Szpinak 40% 50% 40%

Podsumowując pokarmy określam jako "średnio pasujące moim krewetkom" :-(

Najlepszy Żółty POLECAM

Najgorszy Orange co mnie zaskoczyło bo w opisie sugeruje się że to odpowiednik np Gravidasa. Po rozpadzie leża kawałki dyni albo marchewki ? Nie polecam pokarmu SN Orange
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez macieks » Pt 14 cze, 2013 11:31

barus9, poprosimy o testy następnych pokarmów :mrgreen:
macieks
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 582
Dołączył(a): So 07 lip, 2012 15:14
Lokalizacja: w-wa/ursynów

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez jakub » Pt 14 cze, 2013 12:09

Uwaga przy podawaniu czerwonego yellowkom który ma działać pozytywnie na ich barwę. Działa ale stają się zielone :D (przy karmieniu 2x w tyg czerwonym).
jakub
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 20:15

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Shrimp Nature » So 15 cze, 2013 08:38

Dziękuje za Wasze zainteresowanie produktami linii Shrimp Nature a także za kolejne opinie.

Test kolegi Barus9 wydaje się rzetelnie opisany ale on kompletnie niczego nie dowodzi.
Wystarczy zmienić ilość krewetek na większą i test zmieni swoje liczby diametralnie .

Moi Drodzy , zapominacie o najważniejszym aspekcie karmienia krewetek.
Miarą treściwości czy dobrej opinii o pokarmie nie jest fakt czy krewetki do tego pokarmu idą, biegną czy lecą .....
To może być tylko dowód na to że krewetki są głodne (jak jest ich dużo w baniaku są ciągle głodne) lub pokarmy posiadają wabiki w postaci dodatków rybnych , garlicu itp.
To jak robić test z dziećmi oceniając przydatność , jakość czy treściwość - z jednej strony chipsy ,hamburger z mc Donalda i coca cola , z drugiej strony sok z żurawin i szpinak i brokuły , przecież to jasne jest co dzieci wybiorą , ale to kompletnie nie daję żadnej opinii o tym że coś jest lepsze , a wręcz odwrotnie.
To hodowca (jak rodzic decydujac co jedzą dzieci) wybiera najlepsze (potrzebne krewetkom) pokarmy a nie krewetki wybierają co lepiej jedzą , można wrzucić zapałkę do akwarium i także stworzy duże zainteresowanie u krewetek a nie sądzę by była dla nich dobra.

Pokarmy Shrimp Nature nie posiadaja żadnych substancji wabiących a tylko to co krewetka powinna otrzymywać w swojej diecie.

Jeśli chodzi o zmianę kolorystyki u yellow , to jestem pewny że miały na to wpływ parametry wody a nie pokarm , bardzo często się to zdarza u yellow.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie produktami Shrimp Nature.
Shrimp Nature
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 17 maja, 2013 09:08

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez Adam_Jasiński » So 15 cze, 2013 18:27

Test spoko fajnie. Moim zdaniem nie najważniejsze jest jak krewety lgną do pokarmu, tylko jaki efekt podawania np jednemu stadku daje po dwóch tygodniach jakiś pokarm. Ja osobiście po testowaniu około miesiąca pokarmów z linii Shrimp Nature jestem zadowolony. W porodówce korzystałem z maluszka, szpinaku i pokrzywy, plus spirulina oraz moringa. Młode widzę , że są lepiej wybarwione, są bardziej aktywne , wędrują po całym akwarium.
Adam_Jasiński
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Śr 31 gru, 2008 16:05
Lokalizacja: Ozorków

Re: Shrimp Nature- pokarmy

Postprzez batman-ka » So 15 cze, 2013 20:43

Ze wszystkich pokarmów i preparatów przetestowanych przez te wszystkie lata ,ani jeden nie miał efektu po 2 tygodniach ,chyba,że nakarmi się codziennie pokarmem z czerwonym pigmentem naturalnym redkę ,wg mnie to za krótki okres .W ciągu 2 tygodni jedyne co u mnie zadziałało to emergency benibachi ale to jest płyn ,który wywołuje wylinkę ,dzięki temu mam 14 samic z jajami przez ten okres ,dzisiaj kolejna przenosi jaja ,to jest dla mnie efekt widoczny :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości