ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Moderator: =Fresz=

ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez Pethro » So 20 wrz, 2014 21:25

BENIBACHI ADSORPTION CHAROCOAL BALL to bardzo szybki w działaniu i ekonomiczny preparat oczyszczający wodę. Specjalnie przygotowany z mieszanki kilku porowatych, chłonnych adsorbentów do przedłużonego oczyszczania. Ze względu na dużą porowatość można go użyć także w filtrze jako dodatkowe medium biologiczne. W przypadku braku miejsca w komorze filtra standardowo rozsypuje się go na powierzchni podłoża BLACK SOIL. ADSORPTION CHAROCOAL BALL daje następujące pozytywne efekty

szybko usuwa amoniak, który jest toksyczny dla krewetek
szybko pochłania toksyczną miedz, chlor i metale ciężkie
szybko pochłania cząstki stałe i zawiesiny z wody, krystalizując ją
szybko pochłania niepożądane żółte, brązowe zabarwienie wody
eliminuje brzydki zapach wody
stosowany w filtrze, na podłożu i przy oczyszczaniu wody kranowej
stosowany zgodnie z czasem przeznaczenia jest 100% bezpieczny


Ja to bym streścił w jednym zdaniu - węgiel aktywny za kosmiczne pieniądze :lol:

ps. a podobno niepolecany dla krewetek.. ale kto wie z logiem benibachi może znajdzie zwolenników :mrgreen:
Pethro
 

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez lee76 » N 21 wrz, 2014 12:42

Możesz powiedzieć kto nie zaleca stosowania tego produktu w krewetkariach?
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez Pethro » N 21 wrz, 2014 15:15

Poczytaj opinie hodowców odnośnie wkładu z węgla aktywnego w filtrze. Ten produkt to wegiel aktywny tylko by to ukryć dali jakiś zawikłany opis, chociaż ten polski opis produktu traktuj z przymrużeniem oka bo od kiedy wegiel aktywny pochłania jony miedzi chloru i metali ciężkich. Może to uczynić tylko pośrednio nawet nie pochłaniając a przyłączając do siebie sczepione z nimi kwasy organiczne.

A co do zasadności użycia tego specyfiku to sam użyłem na starcie akwarium mieszajac z podłozem wegiel aktywowany w granulkach innej firmy gdzie 300g kosztowało 7 zł, w działającym akwarium bym użył jako absorbentu w filtrze gdyby woda mi zmętniała.

Ważne jest tylko to by przepłukać w wodzie destylowanej przed użyciem ( z resztą jak każdy węgiel aktywny) pozbedziemy sie ewentualnych pozostałosci po procesie produkcji. I pamiętaj by wywalić po tych 3 misiacach bo sie do tego czasu juz na pewno w pełni czyms nasyci i przy zmianie warunków fizykochemicznych wody-np wieksza podmiana, moze czesc zakumulowanych substancji wywalić do wody ( co innego jak jest w podłozu tam spełnia inną funkcję )
Pethro
 

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez batman-ka » N 21 wrz, 2014 15:52

Ja tego nie używałam więc nie wiem jak to wygląda w praktyce ale swego czasu były bardzo popularne różne wynalazki jak np zwęglony bambus który miał coś oddawać nawet do wody chyba Ebi .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez lee76 » N 21 wrz, 2014 17:21

To ja już więcej japońskiego auta nie kupię :-o , a tak na serio to nie uważam aby ten produkt był węglem aktywnym. To raczej wypalany mix różnego rodzaju minerałów, montmorylonitu itd. które wiążą amoniak i nie tylko.
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez Pethro » N 21 wrz, 2014 17:24

A na podstawie czego masz takie spostrzeżenia ? :shock: CHARCOAL-węgiel :lol:
Ostatnio edytowano N 21 wrz, 2014 17:28 przez Pethro, łącznie edytowano 1 raz
Pethro
 

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez Pethro » N 21 wrz, 2014 17:27

batman-ka napisał(a):Ja tego nie używałam więc nie wiem jak to wygląda w praktyce ale swego czasu były bardzo popularne różne wynalazki jak np zwęglony bambus który miał coś oddawać nawet do wody chyba Ebi .

zwęglony bambus to własnie też o wegiel aktywny chodzi ;-) jest zasadność stosowania tych wszystkich specyfików ale trzeba wiedzieć kiedy :-P
Pethro
 

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez lee76 » N 21 wrz, 2014 19:03

Masz całkowitą rację. Pomyliłem produkty myśląc o Cimson ballach, już nie ta głowa, ech.
lee76
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 08:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez batman-ka » N 21 wrz, 2014 21:01

Pethro napisał(a):
batman-ka napisał(a):Ja tego nie używałam więc nie wiem jak to wygląda w praktyce ale swego czasu były bardzo popularne różne wynalazki jak np zwęglony bambus który miał coś oddawać nawet do wody chyba Ebi .

zwęglony bambus to własnie też o wegiel aktywny chodzi ;-) jest zasadność stosowania tych wszystkich specyfików ale trzeba wiedzieć kiedy :-P


W tym wypadku to były rurki do stosowania jako kryjówki mające funkcję oddawania minerałów do wody,ale w praktyce nie wiem na ile to działało.
http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/ ... -ko8eGBiBP)JtBzUyg~~60_35.JPG
1. Bamboo Charcoal can release Negative ions that ions will absorb waste in water such as Ammonia

2. Tantora Bamboo Charcoal will release minerals in water : Calcium, Potassium, Magnesiam that is necessary for shrimp and fish

http://keenshrimp.co.uk/tantora-charcoal-bamboo-shelter

Z opisu jony ujemne uwalniane absorbują amoniak a sam bambus wywala minerały,jak dla mnie to za dużo na raz atrakcji :p
Z benibachi miałam jedynie wielkie kule w okrągłym pudełku i te faktycznie działały aż za dobrze a woda była po nich jak kryształ ,ale cena była jak za gadzet z wyższej półki :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ADSORPTION CHAROCOAL BALL

Postprzez Pethro » N 21 wrz, 2014 22:08

Ja to widzę tak, wszystkie rośliny są zbudowane między innymi z wegla i magnezu, po zwęgleniu te pierwiastki zostają, może oto im chodzi w końcu nie sugerowali że ten gadżet zastąpi mineralizację. I jak dla mnie to dalej węgiel aktywny i nic poza tym.
Pethro
 


Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości