Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Moderator: =Fresz=

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez TombaZ » Cz 03 gru, 2015 13:40

Dedykowany pokarm dla małych krewci.. tzn? .. bo akurat jestem w fazie kupna ... :-)
Avatar użytkownika
TombaZ
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 01 lis, 2014 20:25

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez =Fresz= » Cz 03 gru, 2015 14:20

BWS Bebi np.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez TombaZ » Cz 03 gru, 2015 15:16

Super, dzięki. Zakupione na alle.. drogo.. :-P
Avatar użytkownika
TombaZ
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 01 lis, 2014 20:25

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez HELIX » Cz 03 gru, 2015 20:46

Zastanawiające: pożreć coś w locie zwłaśzcza maluchowi jest raczej trudno. Drobinie pokarmu trudniej też osiąść na dnie bądź innym liściu mchu bo bardziej podatna jest na prąd wody. Hm... sprowadza się to do jednego: opędzlujcie sobie z gąbki filtra. Łatwiej filtrom zassać zawiesinę niż kożuch z powierzchni. Ważne by gąbka była odpowiednia dla maluchów.

Mogę się mylić bo doświadczenia nie mam praktycznie żadnego, ale nalotu na ciemnym podłożu nie widziałem...
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez Hotei » Pt 04 gru, 2015 01:52

Wyobraź sobie że po powierzchni wody pływa rzęsa wodna, taka ładna fajnie się rozrasta i wszystkich wkurza bo ciężko ją wytępić :-D
Pływa też rogatek bo skubany rozrósł się, a ładnie wygląda w krewetkarium, ale zostawiasz bo działa także jak filtr ;-)
Słabnie ruch powierzchni wody, więc pokarm się nie rozpuszcza od razu, tylko powoli opada na rogatka. Na rogatku siada taki fajny pińciaczek, ten ulubiony i ciupie spokojnie to żarełko do samego końca :-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez HELIX » Pt 04 gru, 2015 14:42

Wyobraziłem sobie ile z aplikacji strzykawką osiadło na rzęsie i rogatku a ile na gąbce filtra. I to by się zgadzało, bo więcej mam fanów gąbki niż roślin nieukorzenionych. Inna bajka, że łatwiej uwierzyć we własne domniemanie, choć możliwości absorbcyjne wspomagane mechanicznym urządzeniem dyskusji nie podlegają.

Czyli co? Sypać na powierzchnię i liczyć na zainteresowanie pokarmami z roślin nieukorzenionych? Co niezjedzone paskudzi rośliny i osiada na szybie baniaka, a tu dodatkowa suplementacja bakterii na gąbce. Mnie przyprawianie powierzchni nie przekonuje, a zainteresowanie gąbką i rogatkiem czy rzęsą nawet nie jest warte porównania - no chyba, że faktycznie dżungla w baniaku.
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez Hotei » Pn 07 gru, 2015 23:37

Dżungla w baniaku :-P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to stara wersja Circulator 900.
I też jest zielona, idealna do dżungli, miejskiej :-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez =Fresz= » Wt 08 gru, 2015 09:01

Nie pomyliłeś czasami wątków? :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez HELIX » Wt 08 gru, 2015 18:26

Nie pomylił. 8-)

W takim wypadku więcej zjedzą z roślin niż z gąbki filtra.
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 08 gru, 2015 18:50

Freszu nie jestes na bieżąco z najnowszymi osiagnieciami nano technologi:p jesli chcesz smoliste taiwany miec musisz gume ninją trzeć:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez cthulhu » So 26 gru, 2015 21:29

Mam pytanie odnośnie dawkowania produktów Genchem.

Przeważanie napisane jest 1 łyżeczka* lub 0,5g na 100l/wody dwa razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb. Chcę zastosować Aminovite-P do mojego 10L baniaczka i nie wiem jaką dawkę muszę zapodać.
Łyżeczki oryginalnej nie posiadam, 0,05grama jest niemożliwe do odmierzenia... Posiadam natomiast łyżeczką o pojemności 1ml i dałem jąkąś 1/10 jej zawartości. Znacie może jakieś prostsze rozwiązanie dawkowania tych produktów?

Ogólnie jeszcze dodam, że postanowiłem polepszyć wytrzymałość krewetek bo od kilku dni są nieaktywne i stoją w jednym miejscu. Kolega mi podpowiedział, że pewnie są czymś podtruwane. Zanim jednak znajdę przyczynę postanowiłem im zaaplikować coś na wzmocnienie.
Czy jest możliwość, że światło może przeszkadzać krewetkom ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez SUHY » So 26 gru, 2015 22:43

Tylko żeby nie było że mają problem z nadmiarem No3 , bo wszelkie dodatki na pewno nie pomogą .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez Hotei » N 27 gru, 2015 00:08

Jeśli masz testy sprawdź parametry. Zrób też podmiankę z 20%, przyczyn może być cała lista. Choćby zbyt szybkie wpuszczenie kreweci, nim pojawiło się w zbiorniku życie.
U siebie zlałbym te 20% z innej bańki i podmienił aby ratować sytuację, wycisnąlbym też gąbkę z filtra który masz.
Musisz teraz działać ostrożnie, jeśli coś z wodą jest nie tak i są faktycznie osłabione, dodanie czegokolwiek może spowodować katastrofę. Ja osobiście nic bym nie sypał. Zrób wszystko aby osiągnąć równowagę.
A dawkowanie, u siebie podaję połowę dawki czegokolwiek. W Google znajdziesz przelicznik.

Weź też pod uwagę wyrzucenie z baniaka korzenia, kokos wystarczy.
Jeśli pH jest powyżej 5,5 dodaj na miesiąc, dwa rogatka ile możesz. Ogólnie szybko rosnąca roślinność bardzo pomaga i stabilizuje.

Początki zawsze są trudne i niestety chyba większość z nas tak to przechodziła.
Ostatnio edytowano N 27 gru, 2015 15:15 przez Hotei, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Biozyme i Genchem Polytase podawanie tylko strzykawką

Postprzez matu » N 27 gru, 2015 09:50

Mam pytanie odnośnie dawkowania produktów Genchem.

Przeważanie napisane jest 1 łyżeczka* lub 0,5g na 100l/wody dwa razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb. Chcę zastosować Aminovite-P do mojego 10L baniaczka i nie wiem jaką dawkę muszę zapodać.
Łyżeczki oryginalnej nie posiadam, 0,05grama jest niemożliwe do odmierzenia... Posiadam natomiast łyżeczką o pojemności 1ml i dałem jąkąś 1/10 jej zawartości. Znacie może jakieś prostsze rozwiązanie dawkowania tych produktów?

Ogólnie jeszcze dodam, że postanowiłem polepszyć wytrzymałość krewetek bo od kilku dni są nieaktywne i stoją w jednym miejscu. Kolega mi podpowiedział, że pewnie są czymś podtruwane. Zanim jednak znajdę przyczynę postanowiłem im zaaplikować coś na wzmocnienie.
Czy jest możliwość, że światło może przeszkadzać krewetkom ?

Podniósł bym napowietrzanie i wstaw fotkę baniaka i opis. Ale to najlepiej w swoim wątku.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron