przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Moderator: =Fresz=

Postprzez adam_edi2000 » So 03 lis, 2012 17:42

Witam dorzucę coś od siebie do tematu, jeżeli ktoś się decyduje na akwarium to polecam OW - fakt że jest ono droższe od zwykłego szkła ale coś za coś. Akwarium kupuje się na lata. Zgadzam się z przedmówcami że grubość szkła ma znaczenie, myślę że wszystko zależy od wielkości akwarium, im większe tym grubsze szkło warto wziąć. Ja mam akwarium ze szkła OptiWhite 60x30x36 (6mm) i cieńszego szkła nie polecam. Z tego jestem bardzo zadowolony, mogę z czystym sumieniem polecić akwaria robione w RA w krk, dość często u nich jestem, oglądałem wiele akwariów i póki co nie znalazłem powodu żeby się doczepić do jakości wykonania. Pamiętajcie że w jesteście klientami i macie prawo wymagać. Dodam jeszcze na marginesie że o takie szkło trzeba dbać, bo łatwo jest je zarysować. Ja myje zwykłą gąbką do mycia naczyń, (wcześniej usuwam ślimaki ze szkła), ekierką przy podłożu noi silikon szczoteczką do zębów. Póki co brak jakichkolwiek rys.
adam_edi2000
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 30 paź, 2012 20:46
Lokalizacja: Krakow

Postprzez kubabuba » So 03 lis, 2012 18:13

adam_edi2000 napisał(a):Witam dorzucę coś od siebie do tematu, jeżeli ktoś się decyduje na akwarium to polecam OW - fakt że jest ono droższe od zwykłego szkła ale coś za coś. Akwarium kupuje się na lata. Zgadzam się z przedmówcami że grubość szkła ma znaczenie, myślę że wszystko zależy od wielkości akwarium, im większe tym grubsze szkło warto wziąć. Ja mam akwarium ze szkła OptiWhite 60x30x36 (6mm) i cieńszego szkła nie polecam. Z tego jestem bardzo zadowolony, mogę z czystym sumieniem polecić akwaria robione w RA w krk, dość często u nich jestem, oglądałem wiele akwariów i póki co nie znalazłem powodu żeby się doczepić do jakości wykonania. Pamiętajcie że w jesteście klientami i macie prawo wymagać. Dodam jeszcze na marginesie że o takie szkło trzeba dbać, bo łatwo jest je zarysować. Ja myje zwykłą gąbką do mycia naczyń, (wcześniej usuwam ślimaki ze szkła), ekierką przy podłożu noi silikon szczoteczką do zębów. Póki co brak jakichkolwiek rys.


Masz rację ,warto zainwestować w OW.
Co do jakości wykonania RA ,to nie będę się wypowiadał , bo ktoś może napisać że jestem nieobiektywny , ale wiem od jednego z Forumowiczów że nie potrafią przysłać do klienta baniaka bez rys :lol: :mrgreen: choćby nie wiem jak się starali :roll: Jesteś z Krk ,więc rozumiem ten "patriotyzm" ,ale wiele już się pisało o RA i wiele jeszcze pewnie się napisze. Dla mnie ceny mają za wysokie w stosunku do standardu jaki oferują , mówię tu nie tylko o jakości ,ale kontakcie i wysyłkach.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez adam_edi2000 » So 03 lis, 2012 18:33

nie chcę promować tego sklepu, piszę o tym co kupiłem i co czasami oglądam. Chłopaki z RA zapomnieli chyba co to pasja ...
adam_edi2000
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 30 paź, 2012 20:46
Lokalizacja: Krakow

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez bagira » Cz 24 sty, 2013 04:49

[img][img][img][img][/img][/img][/img][/img]Mam 5 zbiorników OW, z czego największy ma ponad 1080l Powiem tak, dwie kostki 10l oraz 40l brałam w RA i wykonanie pierwsza klasa. Krawędź, silikon, naprawdę nie ma do czego się przeczepić. Jedną kostkę 40l kupowałam już w UK i tak samo, bardzo ładny efekt flory i fauny za szkłem no i mój kolos... Ok ma 12mm szybę ale powiem z ręką na sercu, efekt OW żaden. Gdyby nie to, że tył mam float to naprawdę sądziłabym, że szklarz poleciał w bambuko. Ale najgorszy to czarny silikon! Po jakiego ja się pytam diabła te krawędzie miały trapezowy szlif jak efekt jest zerowy ! Nie wiem teraz, czy to wina czarnego silikonu czy przy tej grubości efekt Opti traci cały urok.
Kostka z RA
Obrazek
Opti RA
Obrazek
Kostka kupiona w UK
Obrazek
Główny zbiornik 1000l
Obrazek

Tak to z grubsza wygląda. Sorry za jakość zdjęć.
Mój wodny Świat w wymiarze: 1080l paletki, 150l pielęgnice,60l ogólne 40l,40l,20l krewetki.
Avatar użytkownika
bagira
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr 01 wrz, 2010 18:23
Lokalizacja: UK

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez vipercp » N 17 lut, 2013 19:24

Co myślicie o akwariach Opti White ale tylko przednia szyba ?
Myslę o kupieniu 60l na Iwagumi
Cena jest dużo nizsza od całego zrobionego z opti u nas jeden wsklepie klei takie akwaria co myslicie o tym ?
Avatar użytkownika
vipercp
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): N 30 lis, 2008 11:35
Lokalizacja: Głogów

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez pierre » N 17 lut, 2013 20:35

to zależy czy chcesz oglądać krewetki, czy akwarium :) wszystkie ścianki z ow ładnie wyglądają, ot i cała filozofia, leśli jednak masz dylemat czy kupić z całe ze zwykłego, czy z przednią szybą ow, to pewnie bierz ow
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez kubabuba » N 17 lut, 2013 20:59

vipercp napisał(a):Co myślicie o akwariach Opti White ale tylko przednia szyba ?
Myslę o kupieniu 60l na Iwagumi
Cena jest dużo nizsza od całego zrobionego z opti u nas jeden wsklepie klei takie akwaria co myslicie o tym ?


Jeżeli chcesz aby krawędzie były szlifowane to dużo nie zaoszczędzisz na tym ,ze tylko przód będzie z OW...może z 40 -70zł (dokładnie to musiałbym policzyć)
A tak przy okazji ,to panuje powszechne mniemanie ,że jeżeli zrobi się mix float/OW ,to się grubą kasę zaoszczędzi...nieprawda . To nie tak Cena szkła to tylko jedna ze składowych ceny zbiornika . Chcąc mieć zbiornik mix Float /OW zrobiony w standardzie pełnego OW ,czyli szlify,polerka , klejenie bezwałkowe bezbarwnym silikonem , to z ceny odchodzi nam tylko różnica między ceną szkła OW a Float ...reszta pozostaje bez zmian . Dlatego "zmixowany " zbiornik wykonany w standardzie w jakim robi się pełne OW nie będzie kosztował np. połowę ceny.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez vipercp » N 17 lut, 2013 21:42

Dziekuję za odpowiedz juz postanowione będzie całe OW czyli jade do Wrocławia na zakupy do sklepu Plantica fajne ceny o kupie wszystko
Avatar użytkownika
vipercp
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): N 30 lis, 2008 11:35
Lokalizacja: Głogów

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez barus9 » Pt 22 lut, 2013 11:54

Magakozak ze Zgierza pod Łodzią klei tanio szkiełka z opti i nie tylko. Moja 72l jest od niego viewtopic.php?f=5&t=4473
Teraz kupiłem od niego 4 kostki float z przednią szyba opti za 1/3 ceny jaką proponowali w wyżej wymienianych sklepach.
Minus to to że odbiór tylko na terenie Łodzi.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez batman-ka » Cz 18 kwi, 2013 22:11

Kupiłam w Trzmielu,na szybko potrzebowałam baniak ,miał być OW ,okazało się że nie jest 6mm a 5mm ,grubość szkła wkurza bo wygląda jak zwykłe 4mm i zero efektu,czy to Pilkington nie wiem,certyfikatu nie dają na szkło ,jest w porównaniu do float białe ale rozczarowanie jeżeli chodzi o grubość szkła bo zapłaciłam za 6mm jakby nie było,cena 189 zł albo coś koło tego,nie pamiętam
https://plus.google.com/photos/10474514 ... banner=pwa

60x30x30
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez macieks » Pn 22 kwi, 2013 13:36

w RA byś zapłaciła 2xtyle ale przynajmniej byś poczuła że masz OW. U mnie przy 6mm efekt jest naprawdę niesamowity.
macieks
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 582
Dołączył(a): So 07 lip, 2012 15:14
Lokalizacja: w-wa/ursynów

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez Haze » Cz 25 kwi, 2013 14:57

Ja swoje akwa zamawiałem w roslinyakwariowe.pl.
Nie mam się do czego przyczepić, ładnie klejony, 0 rysek, nie ma nawet najmniejszej.
40x25x25 full opti

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez Lukkey » Pt 03 maja, 2013 23:34

Akwarium z plantica.pl o wymiarach 35x35x30h [37L] grubość szkła 6mm. Klejenia ok, nie ma nadmiaru silikonu, estetycznie posklejane, szyby nieporysowane, szlify dokładnie wykonane. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić oprócz czasu realizacji (ok. 3 tygodnie), ponieważ pierwsze akwarium zbili przy pakowaniu i musieli kleić drugie. Co do pakowania i przesyłki to też nie ma się do czego przyczepić, wszystko dobrze zabezpieczone, nic w środku nie latało.

Powinienem jeszcze dodać, że jest to moje pierwsze akwarium OW także nie mam porównania.
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez ByQ » N 06 paź, 2013 15:37

Mam kolejne full OW tym razem z eRybki (bo to morskie jest ;-) ) , robione na wymiar 60x35x35 ze szkla 8 mm . Jakosc zbiornika pierwsza klasa. Polecam
ByQ
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt 17 cze, 2011 09:04
Lokalizacja: Śkąsk

Re: przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez Haze » Pt 24 sty, 2014 13:03

kolejny zbiorniczek to opti z plantagarden.pl
cena jest niska, przesyłką tez nie jest droga.
co do samego wykonania, to podoba mi się bardziej niż akwa od RA, żadna krawędź nie wystaje u góry, są idealnie równe,
do tego frez i szlif.
szkoda tylko, że posiada małe ryski i nie do końca jestem przekonany co do tego, że to Pilkington...
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AKWARIA OPTIWHITE -OPINIE -SKLEPY-JAKOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości