O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez jacek_lu » Śr 10 paź, 2018 07:58

pixie napisał(a):
Vimes27 napisał(a):Witaj pixie. Jednak jeśli podłoże beni to może jednak nie redki.... może raczej jakieś caridiny...

Crystal Red piękne są, ale czy nie za trudne dla początkujących?...

nic prostszego nie ma z caridin, moje takie zdanie.
jacek_lu
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez zwirek1@o2.pl » Śr 07 lis, 2018 07:17

Cześć jestem Mirek, jetem z Tczewa właśnie kupiłem kostkę 30l z przeznaczeniem na krewetkarium wcześniej przez 20 lat miałem pyszczaki.
Pozdrawiam wszystkich
zwirek1@o2.pl
Potencjalny Maniak

Postprzez =Fresz= » Śr 07 lis, 2018 10:39

Witaj Mirku w naszym gronie ;-)
=Fresz=
Moderator

Postprzez htarlov » Pt 16 lis, 2018 00:04

Witam, mam na imię Zbyszek, jestem z Żyrardowa koło Warszawy. Od niedawna (2 miesiące) mam krewetkarium, ale nie jest to moje pierwsze doświadczenie.

Jakieś 7 lat temu miałem przez 2 lata krewetki red cherry. Niestety pewnego dnia włożyłem korzeń, który musiał być myty w jakiejś chemii czy innym za przeproszeniem g..., może za krótko też go wyparzałem, krewetki wszystkie padły w ciągu kilku godzin. :cry:

Póżniej miałem akwarium 83 L z rybami (mieczyki, neonki, zbrojnik). Jednak szczerze wolę krewetki od ryb, a obecnie musiałem zmniejszyć akwarium (małe mieszkanie, dzieci), więc oddałem ryby w dobre ręce i wróciłem do krewetek.

Aktualnie mam 38 L z krewetkami neocardina yellow neon.
W baniaku poza tym czarny piasek kwarcowy, mały filtr gąbkowy ten sam co kilka lat temu bo nadal działa (ale zastanawiam się nad jego zmianą, co będzie konieczne jak obsada się powiększy), duży korzeń, mech jawajski, trochę moczarki, dużo rogatka, dwa niepozorne anubiasy, trochę małych ślimaków (gratis w mchu, ale myślę, że są pożyteczne).
Na razie wszystko idzie dobrze, wszystkie z 11 zakupionych krewetek żyją, choć 3 są mega nieśmiałe, praktycznie nie wychodzą przy świetle.
Jedna z krewetek ma już jajeczka (ciekawe czy dochowa - są to młode krewetki, ich pierwszy raz).
htarlov
Potencjalny Maniak

Postprzez Lizur97 » N 18 lis, 2018 21:10

Witam, jestem Szymon i pochodzę z woj. Opolskiego. Mój nick jest od mojego pseudonimu- wiele osób tak na mnie mówi- oczywiście bez "97" ;-)
Akwarystyką zaraziłem się mając 12 lat. Wtedy to dostałem od rodziców swoje pierwsze akwarium- Aquael Pearl 60- które pielęgnowałem do końca gimnazjum z różnym wynikiem, jak to początkujący (w moim przypadku bardzo młody ;) ) akwarysta amator. Po kilku latach przerwy wracam do tego pięknego hobby. Posiadam półtoraroczną bezobsługową kostkę 27l z krewetkami Blue Rili- niestety studia pozawalają się nią cieszyć tylko w weekendy. ;-)

Mam nadzieję, że zawitam tutaj na dłużej :->
Lizur97
Potencjalny Maniak

Postprzez =Fresz= » Pn 19 lis, 2018 07:46

Cześć Lizur ;) ta choroba wciąga [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
=Fresz=
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .