Bry ;-)

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Bry ;-)

Postprzez Pawel M » Wt 21 lut, 2017 13:49

Witam forumowiczów
jestem nowy więc się przedstawię po króciutko:

Mam na Imię Paweł - za rok pyknie mi czterdziestka i mieszkam w Zduńskiej Woli (centrum kraju niedaleko Łodzi).
Akwarystyką zajmuję się małymi przerwami w zasadzie od zawsze. Tak od 8-10 lat bez przerwy. Zaczynałem jak chyba każdy od zbiorników niedużych (max 100l) wielogatunkowych, dekoracyjnych by z czasem dojść do dyskowców. Jestem zapalonym dyskomaniakiem ;-) i mój świat się kręci wkoło tego dość często. Na szczęście moja szanowna małżonka rozumie i częściowo podziela tą pasję ;-)

Powszechnie wiadomo że akwaria bardzo lubią się z czasem kurczyć więc obecnie w salonie stoi 450l a drugim pokoju regalik w którym mam 2x120l + 160l wody. Ostatnio małżonka wymyśliła sobie małą kostkę do sypialni i to mnie tu sprowadziło. Padło na krewetki a że na forach tematycznych można spotkać prawdziwych maniaków chętnych do dzielenia się wiedzą postanowiłem się zarejestrować.

Mam nadzieję że znajdą się chętni by pomóc wystartować w miarę normalnie - obecnie kompletuję informację i przygotowuję się do zakupu niezbędnego sprzętu. W krewetkach jestem zielony, ale kto z Was nie był kiedyś...............

Pochwalę się jeszcze moimi pupilami z 450l - poniżej linki do filmików YT które regularnie nagrywam :)

https://www.youtube.com/watch?v=_VpVa6Ap9eM

https://www.youtube.com/watch?v=I-BM3Xhrkfs

https://www.youtube.com/watch?v=EqiaimJwmZE




ps. ktoś ma pytanka do mnie to proszę się nie krępować ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Bry ;-)

Postprzez CryMore » Śr 22 lut, 2017 22:26

Czy Twoje palety przypływają do ręki na głaskanie?? Z łzami w oczach wspominam swoje, które tak robiły.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Bry ;-)

Postprzez Pawel M » Śr 22 lut, 2017 22:33

CryMore napisał(a):Czy Twoje palety przypływają do ręki na głaskanie?? Z łzami w oczach wspominam swoje, które tak robiły.


na głaskanie nie - ale mięsko z ręki szarpią jak piesek kiełbaskę :-D
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Bry ;-)

Postprzez Raffy » Cz 23 lut, 2017 23:43

Palety...! Stare dobre czasy :D Miałem red tomato, tefe i przymierzałem się do heckli... ale poszedłem w morskie ;) Ładne ryby masz, ale dyszą jak smoki i coś apatycznie żerują!!! Nie skacze Ci amoniak/no2 po takim karmieniu? Bo wyglądają na lekko przekarmione. Oddech powinien być zrównoważony, spokojny!

Kiedyś wrócę do heckli... heckle, ech heckle ;) Ale turkusy ładne, zawiesiłem na nich oko i powspominałem sobie :D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Bry ;-)

Postprzez Pawel M » Pt 24 lut, 2017 01:59

są nażarte i troszkę za mało bąbelków w akwarium było - poprawiłem napowietrzanie i jest ok, przestały sapać

z amoniakiem nie mam problemów - ale to kosztuje sporo wiosłowania wiadrami ;-)
ogólnie akwarium jest sporo przerrybione i szykuję się do kolejnej selekcji, ciężko z takim stadem utrzymać głównie PH i strasznie leci
dużo podmian to dużo RO które trzeba zebrać, a jak to leci wiadomo :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Bry ;-)

Postprzez Raffy » Pt 24 lut, 2017 08:03

Niestety...dlatego już stoi morskie zamiast palet :) ale kiedyś wrócę do nich, tyle lepiej już przygotowany :) powodzenia!
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość