Dzień dobry wszystkim

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Dzień dobry wszystkim

Postprzez kinimord » Wt 28 lut, 2017 14:28

Na początek kilka słów o mnie,
właśnie rozpoczynam swoją przygodę z krewetkami. Wiele lat zajmowałem się hodowlą rybek (w zasadzie odkąd pamiętam do końca liceum miałem akwarium) później przyszedł czas studiowania, balowania, stabilizowania się...
Teraz życie zatoczyło koło, bo tak jak ja miałem żyjątka odkąd pamiętam tak i mój syn będzie miał. W tej chwili oprócz rozpoczynania przygody z krewetkami posiadam gekona Lamparciego.

To co mi się udało do tej pory zgromadzić to:

Akwarium AQUAEL 30l (taki set z filtrem Pat mini, oświetleniem LEDDY SMART i grzałka z której nie korzystam bo mam temp wody 24stC).
Podłoże BENIBACHI black soil mineral normal
Woda z filtra RO

Zbiornik przygotowałem zgodnie z zaleceniami producenta podłoża (dodałem do podłoża ich produkty BEE MAX i MIRONECTON POWDER wg zaleceń)
Po dwóch tygodniach parametry wody to:
PH – 6,0
GH – 8 – będę jeszcze obniżał dodając czystą osmozę dążę do 6.
KH – 0-1
NO2 – 0,2 <- tutaj rodzą się pytania o walkę z tym parametrem, ale to osobna sprawa.
NO3 – 5 <- tutaj rodzą się pytania o walkę z tym parametrem, ale to osobna sprawa.
TDS - 145 ppm czekam na miernik - doczekałem się.
EC - około 300 us/cm

Nie ukrywam, że pomiary NO2 i NO3 były trochę kłopotliwe, bo mimo braku problemu z rozróżnianiem kolorów dość ciężko było mi dopasować kolor próbki z tymi ze wzornika (produkty do pomiarów firmy na Z…). Może dlatego, że pomiar robiłem po raz pierwszy.

Roślinki to:
Eleocharis, Hemianthus callitrich. Cuba, Riccia fluitans

Zbiornik zamieszkiwać będą Crystal Red, których właśnie poszukuję….

Co do rodzących się pytań to myślicie, że to niedojrzały zbiornik (start 14/02/2017)? Czy te bakterie i minerały podczas dojrzewania powinienem dodawać zgodnie z tym co zaleca producent czy poczekać jak dojrzeje? Muszę poczytać...

Na pewno spędzę wiele godzin na tym formu i mam nadzieję, że kontakt będziemy mieć nie raz.
Pozdr.
Dominik B.
kinimord
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz 16 lut, 2017 14:06

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Kamciu » N 05 mar, 2017 14:43

Witaj, bądź cierpliwy, wszystko się ustabilizuje z czasem. Daj mu jeszcze z dwa tygodnie i wtedy zmierz parametry. No i jeśli masz gąbkę z zestawu to warto ją zmienić na taką o drobniejszych oczkach.
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez dylu » N 05 mar, 2017 18:05

Kup filtr u-jet 3 (kilkanaście zł) i załóż na rurkę wylotową głowicę z twojego pata mini oraz zatkaj wlot powietrza w u-jecie. Najtańsza opcja i przy okazji znakomita filtracja będzie...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez kinimord » N 05 mar, 2017 19:31

dylu napisał(a):Kup filtr u-jet 3 (kilkanaście zł) i załóż na rurkę wylotową głowicę z twojego pata mini oraz zatkaj wlot powietrza w u-jecie. Najtańsza opcja i przy okazji znakomita filtracja będzie...

Kupiłem corner4. Teraz oczekuję aż się ułoży z niecierpliwością.


Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdr.
Dominik B.
kinimord
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz 16 lut, 2017 14:06

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez dylu » N 05 mar, 2017 20:14

Super będzie - pozostało czekać. Powodzenia
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości