Witam

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Witam

Postprzez djramok » Pn 10 kwi, 2017 08:42

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Rafał. Mieszkam w Toruniu. Akwarystyką pasjonuję się już od lat mniej i bardziej profesjonalnie. Posiadam Baniaczek 240l z różnymi zwierzątkami;P Jeśli chodzi o krewetki to posiadam średnią wiedzę gdyż mam w duzym baniaku mieszaneczke bo i krewetki RC i hybrydy i red rilli .... ogolnie wiem że nie powinno sie razem chodować różnych odmian ale w tym baniaczku tak jest :). Załozyłem 4 dni temu kosteczke 30l pod rasowe krewetki, posiadam filtr R.O Chciałbym swoje hobby poszerzyć w tym kierunku a wasze forum uważam że jest chyba najlepsze :)

Z tąd też moje 1 pytanko do fachowców moj paniaczek 30l załozony jest na podłożu aktywnym BENIBACHI BLACK SOIL dodałem MIRONECTON POWDER i BEE MAX firmy BENIBACHI. Paramtry wody (mieszanka kran i RO) po 4 dniach to: ph- 6,5, tds-165 ppm - JAKIE POWINNY BYĆ PRAMETRY WODY DLA np. taiwan bee - king kong, panda, blue bolt?

Pozdrawiam serdecznie :-)
Avatar użytkownika
djramok
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 10 kwi, 2017 08:03

Re: Witam

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 10 kwi, 2017 09:02

witamy ..podłoze aktywne benibachi nie lubi wody z kranu taiwany tez nie gustuja w takiej mieszance dlatego jesli masz juz filtr ro zaopatrz sie w mineralizator wody RO dla krewetek typu bee czyli mineralizator z rodzaju GH+ ( salty gh+, v6 , itd) i do wody ro dodawaj tylko to wedle zaleceń producenta żadnego mixowania z kranówką wtedy otzrymasz gh 5-6 kh 0 i ph tyle ile podłoże aktywne zbije ( zaleznie od producenta moze to byc od pH 5,0 do pH 6,5
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Witam

Postprzez djramok » Pn 10 kwi, 2017 12:07

hmm.. a jak już to zrobiłem to teraz podmienić całą? czy cześć? i co z parametrami dla taiwanów mogę sie opierać na TDSie czy warto mieć miernik EC. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
djramok
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 10 kwi, 2017 08:03

Re: Witam

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 10 kwi, 2017 12:46

TDS(ppm) albo EC(us) do wyboru do koloru 1ppm=2us (mniej więcej) co do podłoża kranowa woda je "niszczy" wiec już straciło na żywotności ale ile tego nikt nie zgadnie ,zmierz kh jeśli jeśli jest więcej niż 1 to podłoże kwalifikuje się do wymiany jeśli jest =0-1 to znaczy że jeszcze ma swoje właściwości potem zmierz gh musi się zawierać miedzy 4 a 7 jeśli będzie więcej to proporcjonalnie woda RO rozcieńczyć jeśli nie( w co nie wierze ) dodać odpowiednio mineralizatora
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Witam

Postprzez =Fresz= » Pn 10 kwi, 2017 12:49

Ja bym od razu wylał całość wody i zalał czystym Ro a później po około dobie zmineralizował np salty gh.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam

Postprzez djramok » Pn 10 kwi, 2017 12:51

dziękuje za odpowiedz, a jakie dokładnie parametry powinny miec np. taiwan bee - king kong?
Avatar użytkownika
djramok
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 10 kwi, 2017 08:03

Re: Witam

Postprzez =Fresz= » Pn 10 kwi, 2017 12:56

ph 5,5 gh 6 tds 170 a inny będzie trzymał z powodzeniem na ph 6,5 gh 8 tds 200
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam

Postprzez djramok » Pn 10 kwi, 2017 13:47

wylałem cała wodę i podmieniłem na RO dla świętego spokoju, co do warunków taiwanów - w takim razie utrzymać parametry takie jak miał hodowca - dobrze myślę?

2 pytanie jeżeli jest świeży baniaczek jak z oswietleniem mam seryjne z zestawu 6w lampkę led, świecić z początku krótko 4-5h? później dłużej? i ile najdłużej można oświetlać? mam tylko mchy Christmas moss i skałki.

???
Avatar użytkownika
djramok
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 10 kwi, 2017 08:03


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości