Pierwsze Nano50

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Pierwsze Nano50

Postprzez patryk0254 » N 22 paź, 2017 12:03

Witam wszystkich, skoro można się z wami przywitać i opisać swoje krewetkarium/akwarium to chętnie to zrobię. Mam kilka pytań, być może ktoś podpowie ciekawe pomysły.

2 tyg temu wystartowałem z Scaper's Tank Complete 50 l. Belka led własnej roboty, filtr kubełkowy JBL e901 do tego skimmer Aquastalka. Pralki nie mam bo mam termoreaktor, tzn grzałkę umieściłem w filtrze narurowym i tam doprowadzam co2, także nurt traci na sile. Woda przygotowana z filtra RO3. Baniak+kubełek+termoreator razem ok 60l. Przyznam się, że wlałem z 5l wody kranowej (nie odstanej) ale myślę, że mi to tragedii nie zrobi. Pod podłoże aktywne dałem Azoo crystal red shrimp biopro. Podłoże Platinum Soil Powder. Później dodałem po zalaniu Mironekuton, taki dodatek do Platinum - ponoć wyjątkowo bogaty w minerały. W mojej 112 czekają na przenosiny Razbory Galaxy i Otoski. Tam mam wodę kranową więc powoli zastanawiam się jak będę w 4 tyg dojrzewania zbiornika głównego - przeprowadzał akcje przesiedlania na miękką wodę. Nie będzie to typowe krewetkarium ale liczę, że Razbory będą spokojne.
Na chwilę obecną zamierzam kupić:
- Mosura Rich Water,
- Mosura bt-9,
- Mosura old sea mud powder,
- Salty Shrimp mineral GH+.
Pytanie czy old sea warto dodawać teraz jak zbiornik tętni od 2tyg. Dopiero teraz posłuchałem o zakładaniu zbiornika u Szopens Shrimps i myślę czy jest ok czy może do czasu wpuszczania krewetek (grudzień/styczeń) nie ingerować. Chciałbym przygotować im odpowiednie warunki już teraz. A myślę nad Super Crystal Red.
Mam trochę roślin, mchy dopiero dojdą (może ktoś ma na sprzedaż np christmas moss?), pierw muszę czekać aż mi korzeń zatonie. Gotowałem go ale od 2 tyg nic.
Dlatego chciałem zapytań czy ma ktoś takie akwarium roślinno/krewetkowe i jakie utrzymuje parametry (fosforu, żelaza,potasu itp).

Pozdrawiam
patryk0254
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 22 paź, 2017 09:28

Re: Pierwsze Nano50

Postprzez kaboom » N 22 paź, 2017 16:26

CR trzymać z Galaxy, ambitnie. Fajną dietę będą miały. Cała reszta OK.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Pierwsze Nano50

Postprzez patryk0254 » N 22 paź, 2017 17:07

Dzięki za sarkazm. Myślę, że jak odpowiednio zbiornik zarośnie to maluchy będą miały się gdzie chować i coś się rozmnoży. Kupię kilka sztuk i zobaczę co z tego wyjdzie. Najwyżej po pewnym czasie zostaną same Razbory. Tak wygląda na chwilę obecną.

https://zapodaj.net/185da78689bc3.jpg.html" target="_blank" target="_blank
patryk0254
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 22 paź, 2017 09:28


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości