Witam wszystkich ;)

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Witam wszystkich ;)

Postprzez UniQue » So 10 lut, 2018 12:45

Znalazłem wasze forum dzięki filmikom na YT robicie kawał dobrej roboty. , Jestem Maciej mój nik ciągnie się za mną jeszcze od czasów szkolnych wymyślił mi go kolega jak graliśmy razem w Diablo ;) posiadam dwa baniaki jeden 120 litrów mam w nim rybki , ślimaki , glonojady nawet trzciniak sobie tam pływa z nimi ale to bardziej dla żony i córki ;) od pewnego czasu zaczęły mnie kręcić krewetki i postanowiłem sobie postawić banieczek (30x30x30 27L) nie wiem czy nie za mały no ale od tego tu jestem żeby się wszystkiego dowiedzieć i nauczyć ;) filtr grzałka i lampka ledowa (900 Lumen i 8000 Kalvin) podłoże Rataj , roślinka na korzeniu która podarował mi kolega , gałęzatka no i dostałem w sklepie przy zakupie meszek razem z kreweciami kupiłem 10 Sakur z czego dwie już z jajeczkami dostałem. Zamówiłem sobie na allegro kore cynamonu , mech Christmas Moss , szyszki olchy czarnej i karmidelko dla krewetek. No i chyba tyle jeśli chodzi o mnie ;))
UniQue
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 lut, 2018 12:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witam wszystkich ;)

Postprzez Lukasz wawa » So 10 lut, 2018 15:24

Witaj w naszym gronie, sam jestem tu świeży, polecam na początek materiał viewtopic.php?p=69767#p69767" target="_blank
Dla mnie był bardzo pomocny.
Lukasz wawa
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 17 sty, 2018 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich ;)

Postprzez UniQue » So 10 lut, 2018 16:06

Dzięki bardzo Lukasz ;)) już przeczytane bardzo wiele ciekawych rzeczy znalazłem. Mam pytanie czy teraz jak już moje Sakury sobie szaleją w baniaczku (wczoraj wrzucone dopiero ) ja mam im podawać jakieś bakterie posiadam (Bacto Active ) który był podany w poniedziałek ostatni raz. Na opakowaniu jest że co tydzień a jak dojrzeje to raz w miesiącu. chętnie wysłucham wszystkich rad , może stosujecie coś innego albo lepszego ja niestety się uczę dopiero żyć z krewetkami ;)
UniQue
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 lut, 2018 12:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witam wszystkich ;)

Postprzez Lukasz wawa » So 10 lut, 2018 18:31

A ile dojrzewal twój baniak? Ja co do zasady dodaje przy każdej podmianie do czasu kiedy uznam że baniak jest zbilansowana i stabilny wtedy raz w miesiącu.
Lukasz wawa
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 17 sty, 2018 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich ;)

Postprzez UniQue » So 10 lut, 2018 18:52

Łukasz przyznam się bez bicia xD jako laik w tym temacie dwa tygodnie ? może 12 dni jakoś tak najgorsze jest to że człowiek za bardzo się nie zna i słucha się w sklepach co mówią itp. a teraz wychodzi na to że to powinno pracować około 3 tygodni. W jednym powiedziano mi że po 3 dniach można wrzucić robaczki inni że po 5 ,6 dniach. Dzisiaj napisał mi znajomy że mogą mi paść wszystkie po paru dniach bo za krótko to trwało :( a nie chciał bym tego no ale jak tak się stanie to zacznę od nowa tylko szkoda krewetek. Dwie zrzuciły wylinkę dzisiaj i już się schowały :) a dwie z jajeczkami schowały się w mchu i siedzą . Reszta jak turyści wszędzie ich pełno ;)) używasz (używacie) tego komunikatora może ???
UniQue
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 lut, 2018 12:14
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości