O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Boniek » N 24 wrz, 2017 15:59

Witam, Paweł mam na imię. Z akwarystyką miałem do czynienie, gdy opiekowałem się szkolnym akwarium naście lat temu. Wtedy w domu nie było wtedy miejsca na baniaczek. Temat powrócił jakieś niecałe dwa lata temu, a że z krewetkami nie miałem do czynienia, to było to jakieś wyzwanie. Pierwszy baniaczek na Akadamie miał być pod Cristale, ale że zabrakło czasu/finansów na RO, to wybór padł na Blue Pearl.

Wczoraj przeniosłem obsadę do nowego akwarium. Hex (sześcienne akwarium) okazało się niepraktyczne m.in. z powodu wysokości - przy 40cm trzeba nieźle umoczyć ręce żeby cokolwiek zrobić. Teraz kupiłem używane akwarium 50 litrowe, planuję dokupić krewetki Blue Pearl (jestem prawie pewien, że zostały mi same samice, a do tego krewetki Amano pacyfikowały mi mniejsze karaluszki) i Otoski, żeby uzupełnić braki.

Ogólnie popełniłem sporo błędów przy pierwszym akwarium, mam nadzieję, że jakąś lekcję z tego wyniosłem. Teraz próbuję przerobić to co Diana Walstad (fajna książeczka tak przy okazji) proponowała na swoją modłę - roślinne akwarium z naturalnym oświetleniem itd. Hydroponika/Akwaponika, to też ciekawe tematy, które staram się poznać.

A Boniek, jakoś w robocie się przyjęło - do rudego trochę brakuje jeśli chodzi o włosy, ale blond to też nie jest, chyba, że tak zwany "świński".
Boniek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 25 cze, 2017 18:13

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez CryMore » N 24 wrz, 2017 18:16

Czołem. Miłej zabawy
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez marcin.sdl » Pt 29 wrz, 2017 17:16

Witam, mam na imię Marcin przez kilka lat miałem zbiorniki z tanganiką ale to już przeszłość, a krewetki mam od dzisiaj ;-)
marcin.sdl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 29 wrz, 2017 14:23

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez rety » So 14 paź, 2017 13:25

Hej,
Tomek z Wlkp dokładniej z Piły.
Od kilku lat 2 akwaria ~54l jedno LT drugie pretendujące HT oba z rybami no i trzecie akwarium LT z krewetkami - na początku były to red cherry i red rili.
Teraz w tym baniaczku mam sakury red i od paru dni kilka sztuk amano, (które w niedalekiej przyszłości chce spróbować rozmnożyć).
Nick rety jest ze mną od dawna - poprosiłem kolegę w dawny czasach by pomógł mi założyć maila i taki nick mi się od niego dostało i tak zostało.
A co do forum to chcę się trochę w hodowli robaczków douczyć.
Pzdr.
rety
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 14 paź, 2017 12:53

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » So 14 paź, 2017 15:39

Witaj w naszym gronie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez zasanie » Cz 19 paź, 2017 18:07

Cześć mam na imię Kamil, pochodzę z Przemyśla. Aktualnie posiadam jedno krewetkarium o wymiarach 30x30x30, ale już w najbliższej przyszłości to się zmieni, ponieważ mam zamiar kupić kolejne trzy kosteczki i do tego akwarium prawdopodobnie pod biotop Malawi ok. 300l :)
zasanie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 19 paź, 2017 18:00

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Pt 20 paź, 2017 12:28

Witoj witoj ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Agnieszk » N 22 paź, 2017 13:44

Zasanie- witaj czy to choroba jakaś czy co?, jedno nie starczy hihihi. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Bri » Pt 27 paź, 2017 17:16

Witam ;] Forum przeglądam od lat, w końcu nadszedł czas aby się zarejestrować ;-)
Aktualnie posiadam 4 baniaki z krewetami, było więcej, może niedługo znowu będzie.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Okolice Nowego Sącza.
Bri
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 27 paź, 2017 17:11
Lokalizacja: KNS

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Artur79 » Śr 15 lis, 2017 01:41

Witam. Na imię mam Artur.
Baniak 54l. z raczkami i krewetkami.
Początek początków.
Warmińsko-mazurskie
Artur79
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 15 lis, 2017 01:29

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Śr 15 lis, 2017 09:19

Witaj Artur w naszym gronie ;-) chwal się co tam masz za raczki i krewety.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Artur79 » Śr 15 lis, 2017 13:46

Krewetki RED CHERY, a raczki RAK MINIATUROWY Cambarellus patzcuarense ORANGE
Artur79
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 15 lis, 2017 01:29

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez eXrat » Pt 01 gru, 2017 17:48

Witam
Jako noob ... zarówno na forum jak i w temacie krewetek (CR/B) , choć akwarystyką, ogólnie pojętą interesuje się od ponad 30 lat.
Pozdrawiam
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez radoslaw6363 » So 09 gru, 2017 14:53

Witam !
Na imię mam Radek. Akwarystyką zajmuję się od ,,zawsze'' zwykle jakieś akwarium w domu było :-) Największe 150x50x50 na odpowiednim meblu i ze stosowną pokrywą z różną obsadą i wieloma roślinami typu Holenderskiego . Kiedyś próbowałem połączyć przyjemne z pożytecznym i przez pewien czas byłem przedstawicielem handlowym firmy sprowadzającej do Polski rybki i wiele innych produktów do sklepów zoo. Kilka lat temu wyjechałem do pracy za granicę i akwaria w domu uległy stopniowej likwidacji. Przyjazdy co kilka tyg. nie sprzyjały akwarystyce . Czasami otrzymywałem informacje że rodzina nam się powiększyła (gupiki się rozmnożyły) , albo że Bocja leży na podłodze i chyba nie żyje :-) (po wrzuceniu do akwarium ożyła). Teraz chciałbym w miejscu pobytu za granicą (Bawaria) stworzyć małe 30 litrów akwarium z krewetkami. Co jakiś czas jadę do domu i krewetki przez 2 tyg. powinny same sobie dać radę :-> Oczekuję że na forum znajdę wiele informacji :roll:
radoslaw6363
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 09 gru, 2017 10:04

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez pancernakreweta » N 10 gru, 2017 22:16

Witam mam na imię Przemek , nick wziął się z dwóch rzeczy które lubię czyli militaria i krewety :-D .
natomiast w akwarystyce siedzę 4 lata z przerwą przed tę miałem jeden zbiorniczek 120l ale musiałem odpocząć i od stycznia 2017 zainteresowałem się krewetkami od pewnego youtube'ra CryMoreShrimp bardzo spodobały się mi jego blue bolty po czym kupiłem kilka sztuk i tak zaczęła się moja przygoda początki były bardzo trudne mam jeszcze drugi baniak z super crystal red aktualnie mam problem w zbiorniczku z blue bolt'ami ponieważ w całym zbiorniku pojawiły się glony i krasnorosty i próbuje z tym walczyć ale na dwóch zbiornikach nie skacze mam w planach budowę domu i tam mieć pokój z krewetami około 10 baniaków mam nadzieję że doszkolicie mnie i to mocno w chodliwi krewetek . Pozdrawiam ;-)
pancernakreweta
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 10 gru, 2017 21:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość