O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez KrzywyOlo » So 18 lut, 2017 00:20

Cześć
Ja tu po informacje o hodowli krewetek. Może się uda coś w tym miesiącu i zalożę w końcu hodowlę ;-)
Trzymajcie kciuki
KrzywyOlo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt 17 lut, 2017 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » So 18 lut, 2017 08:35

Witaj ;) 3mamy kciuki i pamiętaj że pośpiech nie wskazany.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez tanana » Pn 20 lut, 2017 22:23

Agnieszk napisał(a):Witaj, ale Pan i Władca bojownik skonsumuje krewetki przemyśl to jeszcze. Agnieszka

pan bojownik Leon dostanie kostkę 20l, i powinno byc ok :)
Avatar użytkownika
tanana
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 17 lut, 2017 23:20
Lokalizacja: Lubin k/Legnicy

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Pawel M » Wt 21 lut, 2017 01:06

1 przedstawmy sie:) powitajmy miło - Witam Szanowne Grono Użytkowników Tego Forum :)
2 podajmy chociaz imie:) - Paweł jak w nicku
3 napiszmy dlaczego mam taki nick:) - bo kiedyś nie chciało mi się nic wymyślać i po prostu wpisałem imię, i tak zostało na wszystkich forach gdzie bywam mam taki nick
4 ile siedzimy w akwarystyce, jakie mamy baniaczki,

- w akwarystyce od zawsze, już jako mały gówniarz miałem jakieś akwarium i rybki. Były mniejsze lub większe przerwy ale często coś tam pływało. Od kilku lat (pewnie z 8 - 10) stale coś jest i jest tego coraz więcej. Na początku były to akwaria wielogatunkowe teraz już raczej idę w jednym kierunku. W salonie stoi dekoracyjne 450l z dyskowcami, w drugim pokoju jest regalik a w nim 2x 120l + 160l. Teraz jeszcze przymierzam się do jakiejś małej (30-40l) kosteczki do sypialni z krewetkami i dlatego zawitałem do Was na forum.

Kogoś interesuje bardziej temat mojej osoby to proszę pytać ;-)

pozdrawiam Paweł M.
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Wt 21 lut, 2017 09:23

Witaj Paweł w naszym zacnym gronie ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez tomekgrobosz » Cz 02 mar, 2017 10:40

Witam, na imię Tomasz, jak wskazuje nick :) Zbiorniczek 60x30x30 z ogromem problemów i z dużymi planami :) Lat 31 Pozdrawiam
tomekgrobosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 10:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez gruby » So 18 mar, 2017 23:00

Witam Wszystkich serdecznie. Mam na imię Paweł. Nick pewnie od masy ciała :-D ;-) W akwarystyce siedzę już kilka lat. Najpierw miałem zbiornik roślinny, lecz z czasem przerzuciłem się na krewetki. Na chwilę obecną mam w sumie cztery zbiorniki( 20, 50 50, 100l ), ale jak czytam to forum od jakiegoś czasu to widzę, że dużo jeszcze zmian mnie czeka, ale mam nadzieję, że wszystko wyjdzie na prostą :-)
gruby
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 18 mar, 2017 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez reikorp » Wt 21 mar, 2017 11:39

Cześć,
po tym jak pośledziłem forum jako widz pora się przywitać. Po jakoś 10 latach postanowiłem wrócić do akwarystyki z nano baniaczkiem. Jeszcze nie wiem jakie krewety wybrać, więc trochę się tutaj pokręcę korzystając z Waszej wiedzy.
Załączam zdjęcie 10 dniowego zbiornika. Będzie się jeszcze zmieniać - mam nadzieję tylko na dobre :)

Obrazek
reikorp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2017 10:42

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Deine » Śr 19 kwi, 2017 08:59

Witam wszystkich. Mam na imię Marcin i jestem z Wrocławia. jakieś 4 miesiące temu otrzymałem żółwia w "spadku". "Mieszkał" w plastikowym wiaderku :-( Teraz mam 112l a w nim neocaridiny, caridiny otoski i kirysy pigmei. 54l trochę neocaridin i głównie rybki. Oraz nowo odpalone 44l czekające na CR no i zółw w 30l. w planach jeszcze jeden zbiorniczek 44l. Nick pochodzi od nazwy kapeli Deine Lakaien.
Deine
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 19 kwi, 2017 08:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 14:46

Witam wszystkich doświadczonych kolegów i koleżanki ;)

Tomek. - A "prolife"? - Jak samo słowo podpowiada, chcę "dla życia" :) Pasja akwarystyczna pojawiła się w 1984 roku 8-) Rodzice po operacji chcieli mi umilić życie :-> I tak się zaczęło ... To była fascynacja, przygoda. Trwała nieprzerwanie kilka lat; ale wtedy byłem dzieckiem, więc ileż to błędów musiałem (jak każdy) strawić ;-) "Szajba" powróciła 4 lata temu. Baniak 240 l.; w tej chwili tzw. "ogólny". A druga "potrzeba" pojawiła się 2 miesiące temu :mrgreen: I tak wylądowałem u Was! :-D

Ten drugi zbiorniczek, to kostka 30 l. Tetry pod krewetki, ma się rozumieć :lol: Od dwóch tygodni, po wstępnej nauce z różnych źródeł, odważyłem się "do życia" powołać i u mnie te maleństwa. Już wiem, że "emocje na już" wygrały z rozumem, bo chciałem od razu je mieć ... Zbiornik jeszcze w pełni nie dojrzał, a ja je wpuściłem :-/ Z 25 krewetek, w tej chwili mam 12 sztuk. Padały "nie od razu", ale tak, co dwa-trzy dni :cry: "Yellowki", niebieskie ("velvety") i inne czerwone neocardiny :oops:

- Przyczyny? - Niestety, ta ... 'mityczna woda'; jej parametry, już wiem, są podstawą. Mam już mierniki TDS-EC i Ph. Na początku miałem prawie (uwaga) :shock: 6.000 uS. - Wyrzuciłem kamienie mineralizujące M. i rozpocząłem kontrolowanie parametrów wody. Pozbyłem się też we filtrze (załączonym do akwarium Tetry) wkładu "drugiego" (za radą kolegi) z "węglem" i dołożyłem drugą 'gęstą' gąbkę; dodałem bakterii. Baniak na aktywnym podłożu. Kilka roślin, mało wymagających; w tym mchy. Oświetlenie ledowe, wbudowane do kostki Tetry. Temperatura 23 stopnie. Liść katap., kilka szyszek olchy, kora katap., łupina kokosa, korzeń. O zgrozo, u mnie twardość GH wody jest zabójcza dla kreweci. Ponad 22d. Obniżyłem ją, wraz z Ph do wartości, mniej więcej GH 15 i Ph 6,5. Były już ze cztery poważniejsze podmianki na destylce (filtra RO jeszcze nie mam; może za kilka miesięcy). Na dziś, ma też jakieś 1900 uS. Wiem, wiem - za dużo! Ale z 6.000 uS na 1.900, to i tak nieźle. Obniżam powoli przez codzienne dolewki wody destylowanej, lub mojej kranówki, która ma ok. 380 uS (jak kończy się destylka). W karnisterkach 5 l. przechowuję wodę z kranu wymieszaną z kilkoma kroplami uzdatniacza AquaSafe Tetry, kilkoma kroplami Tetry PH-KH "minus" i wyciągiem preparatu z liści katap. (mam w płynie); do tego śladowe ilości bakterii. Po 3-4 dniach na takiej wodzie wykonuję podmianę w kostce. I tak zbijam uS. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni zejdę do 400 uS. Od dwóch dni żadna nie padła, więc myślę, że to zasługa obniżenia PH z 7.6 na 6.5 i tej twardości + ok. 1900 uS. Oczywiście obydwa NO bliskie zeru i KH około "3". Chloru "niet". - Tak więc "bolesna adaptacja" trwa. Jeżeli nic nie odejdzie do wieczności w ciągu dwóch następnych dni, będę się utwierdzał w przekonaniu, że zbijanie EC i Ph jest skutecznym rozwiązaniem problemów .. PS - karmię, tak co dwa dni, małymi porcjami (różnorodnie). Miałem atak krasnali, ale dzięki jednemu otoskowi i kilku ślimalom skutecznie są wyjadane (krewetki pewnie też się dołączają). Jeszcze na korzeniu pojawiają się "pleśniowe" białe "kupki", ale też są wyjadane. Od dwóch dni pojawiają się zielone punktowe glony na korzeniu i szybie (myślę, że dobrze, bo podopieczni mają co jeść).

To tak, w "małym" skrócie.

- Witam Wszystkich ;-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Wt 25 kwi, 2017 15:04

Cześć Tomek. Przygodę miałeś nie ciekawą ale najważniejsze że zbiornik powoli wychodzi na prostą heh ostatnio mój znajomy też narzekał na problemy z rybkami. No to wziąłem kolejnym razem miernik do niego i się zdziwił jak mu pokazałem ile ma w kranie a ile w zbiorniku :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 16:47

=Fresz= napisał(a):Cześć Tomek. Przygodę miałeś nie ciekawą ale najważniejsze że zbiornik powoli wychodzi na prostą heh ostatnio mój znajomy też narzekał na problemy z rybkami. No to wziąłem kolejnym razem miernik do niego i się zdziwił jak mu pokazałem ile ma w kranie a ile w zbiorniku :-P


"Mądry Polak, po szkodzie" .. :roll:

Cześć 8-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez dylu » Wt 25 kwi, 2017 17:19

Napisałeś, że masz aktywne podłoże - będą kłopoty ciągle. Dla neo na kranie tylko obojętne podłoże (żwirek kwarcowy, piasek itp). Moim skromnym zdaniem powinieneś zrobić restart - jeśli masz już dojrzały filtr to krewetki powinny wytrzymać. Neocaridinom nie potrzebne są kamienie mineralizujące, dobrze się czują przy pH 7 - 7.5 więc raczej nie powinieneś niżej schodzić. KH 3-4 jest w porządku. Odstaw destylkę i używaj samego kranu plus jakieś witaminy, bakterie i będzie dobrze.
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 17:31

dylu napisał(a):Napisałeś, że masz aktywne podłoże - będą kłopoty ciągle. Dla neo na kranie tylko obojętne podłoże (żwirek kwarcowy, piasek itp). Moim skromnym zdaniem powinieneś zrobić restart - jeśli masz już dojrzały filtr to krewetki powinny wytrzymać. Neocaridinom nie potrzebne są kamienie mineralizujące, dobrze się czują przy pH 7 - 7.5 więc raczej nie powinieneś niżej schodzić. KH 3-4 jest w porządku. Odstaw destylkę i używaj samego kranu plus jakieś witaminy, bakterie i będzie dobrze.


Dzięki za radę. Na razie zostawię to aktywne podłoże; mam przecież mierniki, dzięki którym będę mógł na bieżąco sprawdzać parametry. Zrobię restart, tylko jak zaczną padać. Odpukać, na razie, od 2 dni nie padają, dzięki "interwencji granicznej" (parametry). A filtr, myślę, że już dojrzewa, bo to już prawie 2 tygodnie :-> Pozdro 8-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez dylu » Wt 25 kwi, 2017 17:57

Co to za podłoże (nazwa)? Nie dasz rady w tak małym zbiorniku utrzymać stabilnych parametrów wody. Robale są bardzo wrażliwe na skoki zwłaszcza twardości ale nie tylko. Aktywne podłoże będzie ciągle dążyć do ustawiania parametrów na określonym poziomie a ty będziesz musiał je podbijać do poziomu odpowiedniego dla neocaridin. Nie rób sobie pod górę i zrób restart - to powiedzmy godzinka roboty i będziesz miał spokój na długo. Odessij wodę z akwarium do wiadra i wsadź tam swój filtr bez czyszczenia go (niech sobie pracuje w tym wiadrze cały czas). Odłów krewetki do wiaderka z wodą z akwa, wywal to aktywne podłoże, wsyp żwirek​ (1-3mm), zalej woda, wsadź filtr, rośliny i wpuść robale... i po robocie. Naprawdę oszczędzisz sobie całej masy kłopotów.
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości